Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] 2.5 TDI - jak prawidlowo sprawdzac poziom oleju???


malcolm25

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to zabrzmi dziwnie ale jak w tych motorach sprawdzac poziom oleju??? Ostatnio zmienilem olej wraz z filtrem w moim 2.5TDI. Autko postalo kilka godzin po tym jak je przyprowadzilem z warsztatu i chcialem sprawdzic poziom oleju. Zawsze mi mowiono ze powinno sprawdzac sie poziom oleju jak silnik przestygnie. Ku mojemu zdziwieniu bagnet pokazywal 1cm ponad MAX! Wystraszylem sie i pierwsza mysl to "zalali mi za duzo oleju"! To byla sobota. W poniedzialek zaprowadzilem samochod do mechanika i ten sprawdzajac przy mnie poziom oleju stwierdzil ze jest jak najbardziej prawidlowo. Faktycznie bagnet pokazywal MAX. Stawialem sie twardo ze auto bylo ok 10 min na chodzie i dlatego pokazuje ze jest ok. Ale jak silnik postoi dluzej i olej splynie to znowu bedzie za duzo. Na to on kategorycznie stwierdzil ze w tych silnikach, z uwagi na to ze maja filtr z gory, poziom oleju sprawdza sie po uruchomieniu silnika na jakies 30 sekund, a nastepnie zgaszeniu go i dopiero wtedy sprawdzeniu poziomu oleju. Powiedzial ze filtr musi zasac olej i dopiero wtedy wskaznik pokaze prawidlowy poziom. Mowil ze moge o tym poczytac w instrukcji obslugi pojazdu ale niestety takowej nie posiadam. Czy ktos moze mnie upewnic jak naprawde sprawdzac poziom oleju w tych silnikach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzilo by na to ze jest :th: I to zarazem oznacza ze jak sprawdzalem po nocy i mialem Max to w rzeczywistosci nie bylo MAX tylko jakos na polowie albo ciut ponizej, czyli generalnie za malo. Oj kamien z serca :D Czyli generalnie mozna zamnkac :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...