Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zaczął bardzo dużo palić wina turbiny może termostatu?


pajakleon97

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten sam problem...spalanie skoczylo mi z 7,5 na 12-13 średnio. na baku po miescie robilem ok 750 do rezerwy. ostatnio na baku 500. w serwisie powiedzieli mi o jakims czujniki. (jutro sie dowiem wiecej na mkiejscu) koszt wymiany 4 tys :/. boje sie ze chca mnie naciagnac i zastanawiam sie nad alternatywna diagnozą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogrzewa do 90'c? ja robie w jedna strone do pracy 10km, jak kupilem byl uwalony termostat i paliła 10l na 100km teraz 7l po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogrzewa do 90'c? ja robie w jedna strone do pracy 10km, jak kupilem byl uwalony termostat i paliła 10l na 100km teraz 7l po wymianie

tak...dogrzewa prawidlowo...moze przyczyna lezy w zepsutej klimie (konwektor?), klima nie trzyma temp i grzeje masakrycznie...moze to miec wplyw na czujniki tempertury odpowiedzialne za np. wlaczanie ssania? ciekawe ze gosciu przez tel mowi na 100pro o jakis dwoch czujnikach...rzucil mi kwote 4 tys... czytalem o tych czujnikach gdzies tutaj i chlopaki pisali ze to jest raczej groszowa sprawa a 4 tys to kosztuje sterownik ktory wg tego typa dziala prawidlowo...mam watpliwosci odnosnie profesjonalimu serwisu audi w szczecinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12l w 1Z lub AFN masakra :slina: :slina: Proponuje kupić ani kabelek na allegro (koszt ok 50zł) zrobić porządne logi i wrzucić na forum. Nic to nie kosztuje i podejrzewam znajdą się przyczyny waszych wysokich spalań:) Chociaż wiadomo jest zimno na pewno nie wyjdzie spalanie jak w lecie. Ja się pochwale strzeliłem ostatnio większą trasę ( chyba pierwszą w B6) i średnie spalanie z Fisa na odcinku ok 1000km wyszło 5.6:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam turbo komp nadrabia dawką paliwa dlatego żle wychodzi dawka na kompie, a termostat przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w mieście zimą na krótkich odcinkach 5-10 km wychodzi ok 10l/100 km wg wskazań FIS, latem było trochę lepiej, jazda tylko w mieście na tych samych odcinkach 5-10km, kupa świateł, spalanie jest ok 8l/100km. Słyszałem Ze AJM-y nie są za bardzo oszczędne, ale żeby aż tak ? Termostat był wymieniony, nic się nie zmieniło. Byłem na diagnozie i mechanik obstawia że problem jest z lejącym pompowtryskiwaczem. Vag pokazał w 013 grupie na pierwszym cylindrze korekty ok 1,2. Grupy: 01-013 - http://vaglog.rtnet.pl/brrunon_18533.html Czy to na pewno jest trafna diagnoza, co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...