Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Brak mocy - dwa błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

daj znać co i jak :wink4:

tylko pamiętaj żeby nie ubrudzić węży w środku bo cały syf pójdzie w układ :cool1:

Opublikowano
  • Autor

dam znać :good:[br]Dopisany: 15 Styczeń 2011, 23:32_________________________________________________Rano sprawdziłem węże i jest ok. Na próbę poruszałem ''sztangą'' i pojechałem na giędę kupić N75. Wracałem autostradą i o dziwo żadnych problemów, auto ciągnęło aż do domu. I teraz pytanie, czy jest możliwe żeby ten n75 się zawieszał i powodował brak mocy, czy raczej sztanga się zacina. Dzisiaj jadę w trase i teraz nie wiem, czy wymienić ten n75 :mysli:

Opublikowano

jest kilka powodow tych bledow

1 weze dolotowe weze cisnienia od egr

2 czujnik cisnienia i temperatury w tym silniku jest 2 w 1

3 nieszczelnosc turbiny -bardzo sporadyczny blad ale zadarza sie 2011_01_15_16_26_42.jpg

ale glownym powodem takich zachowan silnika jest niestety na 99przypadkow turbina ktorej wiesza sie geometria przy spokojnej jezdzie ma egr czas wysterowac i nie bedzie bledu ale przy szbyszm przyspieszaniu wywala blad czujnik cisnienia albo turbiny

w kilku przypadkach zadrza sie ze to egr albo czujnik cisnienia (map sensor) ale to sporadyka

zrob tak poruszaj sztanga na maxa w dol i gore i tak dobrych kilkanascie razy potem pojezdzij bardzo dynamicznie czyli przyspieszanie i zwalnianie i znow przyspieszanie na rozgrzanym silnikui nie zaluj mu gazu przy przyspieszaniu obr od 1900 - 3500 w tym zakresie sie trzymaj

i jesli to turbawa zobaczysz duza roznice w przyspieszaniu po kilku razach i blad sie nie pojawi ale to moze byc tymczaswoe do porzadneg wyczysczenia i wywazenia turbiny

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem N75 i rozruszałem sztange. Zobaczymy jaki efekt. Dam znać czy pomogło. Dzięki za pomoc panowie :notworthy:

Opublikowano

to bedzie gdzies jakas dziura w dolocie

Opublikowano

ale glownym powodem takich zachowan silnika jest niestety na 99przypadkow turbina ktorej wiesza sie geometria przy spokojnej jezdzie ma egr czas wysterowac i nie bedzie bledu ale przy szbyszm przyspieszaniu wywala blad czujnik cisnienia albo turbiny

W AHU nie ma sie co zawieszac bo tam jest zwykłe turbo WG bez zmiennej geometrii

Opublikowano

ale glownym powodem takich zachowan silnika jest niestety na 99przypadkow turbina ktorej wiesza sie geometria przy spokojnej jezdzie ma egr czas wysterowac i nie bedzie bledu ale przy szbyszm przyspieszaniu wywala blad czujnik cisnienia albo turbiny

W AHU nie ma sie co zawieszac bo tam jest zwykłe turbo WG bez zmiennej geometrii

nie wiem jak jest w ahu napisalem ogolnie czego to moze byc przyczyna jesli nie ma zmiennej geometrii to zostaje czujnik g72 cisnienia i temperatury oczywiscie jesli wsztykie wezyki dolotowe sa szczelne

Opublikowano
  • Autor

Panowie, zrobiłem trasę 800 km i nie było problemów. Komplet na pokładzie plus bagaże i nie było słabych momentów. Stawiam na n75, bo był wymieniony jako ostatni i pomogło :good: Jak pisałem wcześniej, wszystko było przy okazji wymiany rozrządu myte i sprawdzane, a miał zadyszki. Jeśli powrót będzie także bezproblemowy, no to chyba po sprawie :rolleyes:

Opublikowano

na VAG-u patrzyłeś czy nic już nie wywala??

Opublikowano
  • Autor

Powrót bez problemowy, auto szło jak kiedyś. Wszystko wróciło do normy, nareszcie :good: błędów już nie wywala. Dzięki panowie za pomoc :notworthy:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.