Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy sprzęgło z benzyny 2.8 pasuje do 1.9 tdi ?


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Cena dobra ale z quattro bedzie drożej. Jezeli chodzi o sprzeglo od Pana Radzikowskiego to na SR jest troche negatywnych wypowiedzi. Nie wiem jak to ma sie do rzeczywistości ale napewno cos w tym jest. Wiedz sprawa do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra ale z quattro bedzie drożej. Jezeli chodzi o sprzeglo od Pana Radzikowskiego to na SR jest troche negatywnych wypowiedzi. Nie wiem jak to ma sie do rzeczywistości ale napewno cos w tym jest. Wiedz sprawa do przemyślenia

miałem okazję pojeździć z takim sprzęgłem, fakt, działało jakby inaczej niż seryjne, ale po paru zmianach biegu było już normalnie

sam zmieniłem na nowe seryjne i co? i nie daje rady, po miesiącu już ślizgało, więc na wiosnę wysyłam do Radzika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym w końcu jest? Jest sens kupować nowe sprzęgło i wysyłać do Radzikowskiego, czy lepiej stare wysłać? Z dwumasem nic nie robi, więc tylko kupować nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzik potrzebuje tarczę + docisk + dwumas żeby to na koniec wyważyć

więc, czy mu wyślesz nową tarczę, czy też starą, on i tak wywali okładziny i założy inne, swoje, przynajmniej w moim przypadku tak zaproponował, wymiana okładzin + wzmocnienie docisku o 40-60%, niby wydaje się sporo te 60% ale w jeździe nie ma zbytnio różnicy, jak dla mnie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzik potrzebuje tarczę + docisk + dwumas żeby to na koniec wyważyć

więc, czy mu wyślesz nową tarczę, czy też starą, on i tak wywali okładziny i założy inne, swoje, przynajmniej w moim przypadku tak zaproponował, wymiana okładzin + wzmocnienie docisku o 40-60%, niby wydaje się sporo te 60% ale w jeździe nie ma zbytnio różnicy, jak dla mnie oczywiście

Możesz zdradzić ile kosztowało Cię to u Radzika, tj. wzmocnienie i wymiana okładzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy się rozmyśliłem, założyłem nowe ori które po miesiącu zaczęło ślizgać :rolleyes:

z tego co wiem to wzmocnienie docisku o 40-60% + tarcza organiczna to koszt 800-1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego w jakim stanie masz dwumasa. Jeśli jest ok, montuj sprzęgło AWX (koszt 500zł).

Jeśli dwumas nie domaga to rozsądnym wyjściem będzie wrzucenie nowego sprzęgła AWX z dwumasem (koszt 1700zł).

Możesz próbować jednomasa z kompletem sprzęgła (800 -1000zł).

I ostania opcja nowy dwumas (1000zł) + wzmocnienie od 500zł w górę. I dwa tygodnie bez auta.

Osobiście nie rozumiem po co wzmacniać sprzęgło, skoro AWX spokojnie zniesie i 400Nm, a tyle i tak z VP nie wyciśniesz.

Co innego benzyna, gdzie nie ma dobrej alternatywy dla seryjnego sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem po co wzmacniać sprzęgło, skoro AWX spokojnie zniesie i 400Nm, a tyle i tak z VP nie wyciśniesz.

Co innego benzyna, gdzie nie ma dobrej alternatywy dla seryjnego sprzęgła.

Zniesie, ale jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade skoro mój zestawik do AFNa seryjny ponad rok trzyma moment na poziomie 350nm to taki AWX bez problemu to zniesie :wink4: zresztą zapytaj tych którzy mają AWX +chip czy maja problemy ze sprzegłem, tam jest moc porównywalna do twojej na tych gratach juz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem po co wzmacniać sprzęgło, skoro AWX spokojnie zniesie i 400Nm, a tyle i tak z VP nie wyciśniesz.

Co innego benzyna, gdzie nie ma dobrej alternatywy dla seryjnego sprzęgła.

Zniesie, ale jak długo?

Bardzo długo, popatrz na projekty AWXów. Każdy z nich jest na seryjnym sprzęgle.

A nawet nakoksowane VP typu AFN (.230+brd) nie osiągnie tego co np. AWX plus BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do serii afn 110 docisk sachs podejdzie docisk LUK od beny adr 125ps. Oba dociski mają identyczną średnicę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...