Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mamy jakiś budowlańców w klubie?


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętaj najgorzej z rodziną, zasada starsza niż Ty :cool1:

moze i tak ale nie kazdego jest stac na wynajecie firmy.a jezeli dobrze robia/tymbardziej ze widzial ich robote to czemu mial by ich nie wziasc.

zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze to kilka groszy taniej a są sumienni i staranni to też dlatego ich zmówiłem. Teraz tylko te pier.... papiery poskładać w całość i można zacząć.

A możesz powiedzieć, tak orientacyjnie, ile Cię wyniesie budowa w przeliczeniu na metr? (w stanie surowym zamkniętym i pod klucz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci dokładnie bo będę robił małe machloje w planie (czyt. dodatki) :) a to wiadomo coś podniesie koszty. Ja liczę 220tyś i wchodzę na swoje. Dom stawia wujaszek od fundamentu po dach, a reszta własna praca. [br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 12:26_________________________________________________Powiem ci że garaż daję z boku domu, piwnicę robię pod garażem i tam będzie kotłownia a w domu małe przesunięcie ścianek działowych zrobię tak by w pomieszczeniu nr 2 zrobić małą garderobę. Garaż będzie praktycznie na całą długość domu co da mi miejsce na opał, liczę z przodu odjąć 1,5mx3,5 co dam mi miejsce na opał potrzebny na cały rok, przy okazji takiego garażu będzie miejsce na kosiarki itp sprawy potrzebne przy domu. Blaszak co mam postawię w rogu działki i tam też mam plac co do niego bo zostanie obity płytą wiórową i na to pójdzie styropian i puc w kolorze domu ale to już sam zrobię bez większych kosztów i będzie takie pomieszczenie ma resztę rupieciarni a z biegiem czasu na drugi samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze to kilka groszy taniej a są sumienni i staranni to też dlatego ich zmówiłem. Teraz tylko te pier.... papiery poskładać w całość i można zacząć.

A możesz powiedzieć, tak orientacyjnie, ile Cię wyniesie budowa w przeliczeniu na metr? (w stanie surowym zamkniętym i pod klucz)

Cena za metr zależna jest od klasy materiałów jakie zastosujesz oraz od wielkości budynku i ilości pomieszczeń.

Koszty maleją też w systemie gospodarczym,a jeszcze bardziej gdy sam budujesz,jednak w tym wypadku trzeba policzyć swój własny czas,paliwo,telefony i garstkę nerwów.

Wydaję mi się,że tanio jest gdy całkowity koszt budowy wyniesie ok.2tyś za metr.Da się jednak taniej,ale też i znacznie drożej :decayed:

Koszt budowy podnosi zastosowanie skomplikowanych systemów grzewczych,ilość łazienek, kuchni,lodżii,balkonów,wielkich okien...są,to wygody,które często ułatwią i uprzyjemnią życie,ale jednak generować będą wydatki w trakcie budowy,ale też często po jej zakończeni.Dlatego warto zastanowić się jeszcze przed doborem projektu,czy chcemy dom szybko i tanio wybudować,czy tak jak chcemy, żeby wyglądał i spełniał nasze potrzeby. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być tani w utrzymaniu czyli dobrze będzie ocieplony, okna też nie będą jakieś byle jakie, ogrzewanie podłogowe będzie w w WC na dole i łazience oraz salonie i to są rzeczy na które warto wydać trochę więcej bo z biegiem czasu się wrócą. W/W szwagier ma bardzo miłą posadkę w firmie jeśli idzie o zniżki, rabaty itp do takich rzeczy i tutaj za lepsze dam tyle samo co płacił bym normalnie w sklepie za powiedzmy standard. Co do własnej pracy to tak jak pisałem, mnie interesuje żeby stanęły mury i dach był nad głową reszta już będzie własnymi rękami robiona. Na samej kanalizacji już zarobiłem kilka złociszy bo sąsiad jeden nie chciał puścić drugiego i ten do mnie się zwrócił z prośbą czy bym go nie puścił przez działkę. Mówię że pewnie możesz kopac tędy i tędy ale pod warunkiem że w tym miejscu będzie studzienka kanalizacyjna do mojego domu. Zgodził się bez namysłu i w ten sposób nie muszę targać 50m lini tylko z domu wyjdę 5m i jestem w studzience. Na takich rzeczach też można jak widać zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-294-Mikolajek,318.html

Chcę kupić ten projekt ale nikt kto buduje ten dom nie podał kosztów budowy piwnic. Dał byś redę to jakoś wycenić tak + - na dzień dzisiejszy? Tutaj dom jest na prostej działce i całe piwnice są w ziemi, u mnie działa jest pochyła i różnica między wschodnia a zachodnią stroną jest 1.30cm czyli piwnice wyjdą nad ziemię co myślę zbije trochę koszty budowy.

koszty beda takie same a na plus napewno bedziesz mial to, ze wyjazd z garazu bedzie prawie w poziomie (jesli dom nie bedzie gleboko posadowiony).

jakbys mial jakies pytania to wal chetnie pomoge jak bede mogl :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kolejna sprawa tym razem słup TP i linia idąca do dwóch domów. Kabel idzie mi przez środek działki i nie mogę tam dać domu bo muszę się odsunąć 2m od lini. Myślicie że jest szansa na to by TP wstawiło słupa u mnie na działce z tyłu i po nim puściła tan kabel do kolejnego słupa już istniejącego? Czytałem trochę na necie o tym i ponoć jak słup miał by stanąć na mojej działce to zgadzają się na to a jeśli idzie o usunięcie słupa to już sąd pozostaje dlatego wybrałem opcję pierwszą czyli dodanie słupa. Juto im wysyłam list z prośbą o to. Co wy na to? Pasuje mi dać dom na środku działki a ten kabel mnie odsuwa o prawie 10m w tył działki bo do przodu nie chcę się pchać.

Tutaj macie mapę na której widać o co mi chodzi, na czerwono linia istniejąca na niebiesko linia jaką proponuję im.

snc00079j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzą się.

TP,to jedna z wielu polskich firm z komunistycznymi tradycjami.

Jestem pewien,że istnieją narzędzia żeby ich do tego zmusić i wysoce prawdopodobne jest,że nie mają żadnych pozwoleń na przejście z kablem w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzą się.

TP,to jedna z wielu polskich firm z komunistycznymi tradycjami.

Jestem pewien,że istnieją narzędzia żeby ich do tego zmusić i wysoce prawdopodobne jest,że nie mają żadnych pozwoleń na przejście z kablem w tym miejscu.

Masz jakiś pomysł gdzie by tu uderzyć w tej sprawie?

Ostateczność to delikatna kolizja koparki ze słupem :naughty: który się przechyli z 50cm od pionu :kox: Ekipa przyjedzie to poprawić i może się z nimi dogadam bo ponoć jest tama możliwość z tego co na necie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem takiej sytuacji wiec ciezko mi cos powiedziec ale na mapce widac ze kabel TP idzie jak po h..ju srodkiem dzialki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś ziemię to i kupiłeś ten skrawek nieba na głową - krótko niech TP wy***prza stamtąd i takie stanowisko trzymaj, możesz jedynie zaznaczyć że jesteś ugodowy i porozmawiac można o przesunięciu linii - Musisz uderzyć odrazu mocno i sie nie pitolić bo będą cię zwodzić tylko. Jeśli słup stoi na twojej działce to wejrzyj w zapisy o dzierżawie. Osobiście a nic napowietrznego bym się nie zgodził - niech kopią w ziemi.

Projkcik ciekawy - choć garaż obok raczej mocno ujmie charakter tego projektu - jedynie co bym zmienił to powiększył powierzchnię na każdym boku o 1-2m oraz zamieniłbym mały pokój z kuchnią by wyszła nad garażem od strony wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś ziemię to i kupiłeś ten skrawek nieba na głową - krótko niech TP wy***prza stamtąd i takie stanowisko trzymaj, możesz jedynie zaznaczyć że jesteś ugodowy i porozmawiac można o przesunięciu linii - Musisz uderzyć odrazu mocno i sie nie pitolić bo będą cię zwodzić tylko. Jeśli słup stoi na twojej działce to wejrzyj w zapisy o dzierżawie. Osobiście a nic napowietrznego bym się nie zgodził - niech kopią w ziemi.

Projkcik ciekawy - choć garaż obok raczej mocno ujmie charakter tego projektu - jedynie co bym zmienił to powiększył powierzchnię na każdym boku o 1-2m oraz zamieniłbym mały pokój z kuchnią by wyszła nad garażem od strony wejścia.

dokładnie trzeba ostro postawić na swoim :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem im pismo, poczekam ten kilka dni na odpowiedź. Gdzie mogę się dowiedzieć czy ten słup stoi tam legalnie, w gminie pytać czy gdzieś w urzędzie miasta (powiecie)?

Dokładnie w miejscowym urzędzie trzeba by zacząć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem im pismo, poczekam ten kilka dni na odpowiedź. Gdzie mogę się dowiedzieć czy ten słup stoi tam legalnie, w gminie pytać czy gdzieś w urzędzie miasta (powiecie)?

Za długo nie czekaj,bo może nie dojść. Działaj dalej,ale odeślą Cię do Katowic i sprawa będzie nadal w trakcie.

Problemem nie jest słup tylko,to co jest na mapie i jeśli nawet,go ktoś w ramach fuszki przestawi,to inny musi to przenieść na mapie,ato już długa droga :thumbdown: Po za tym jak kupowałeś działkę,to z wszystkim co na niej stoi.

Słyszałem o przypadku,że pewien inwestor z PL dostał pozwolenie na postawienie domu w miejscu w którym stał słup i przestawianie go trwało tak długo,że on zdążył wybudować dom ze słupem w środku,a druty wychodziły z dachu...

Nie mniej myślę,że szanse masz spore zależy to wyłącznie od dobrej woli urzędnika i Twojej nieustępliwości.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 18:05_________________________________________________Znalazłem taki artykuł.

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,2515867.html

ten też ciekawy

http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/155969,za-slupy-na-swoim-polu-zadaj-zaplaty,id,t.html?cookie=1#material_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom w/w inwestora jest tutaj opisany http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/zamieszkal-ze-slupem,3,3339560,wiadomosc.html

Dzwoniłem dzisiaj do Katowic i baba mi mówi że mam czekać 30 dni na odpowiedź, że technicy muszą się wypowiedzieć czy będzie taka możliwość techniczna, jak myślicie co miała na myśli bo jak zapytałem co dokładnie ma na myśli to mówi proszę czekać 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja budowałem i potrzebowałem przeprowadzić na własny koszt linie gazową przez działkę sąsiada, oczywiście za jego zgodą, to sprawę załatwialiśmy u notariusza i sąsiad zobowiązał sie oddać kilka metrów ziemi dla gazowni. Mówiąc krótko: zbudowałem za własne pieniądze kawałek gazociągu, oddałem to jako własność do gazowni, a oni łaskawie sprzedają mi paliwo gazowe, nóż się w kieszeni otwiera, ale pragmatyzm wziął górę nad emocjami. Żeby miało to moc prawną , odpowiedni wpis znalazł sie w ksiedze wieczystej działki sąsiada. Myslę ze tam powinienes szukać wpisu dla TPSA, ale jestem przekonany ze nic nie znajdziesz , bo ten komunistyczny pomiot czyt. TPSA robił co chciał w minionym systemie. Wydaje mi się ze powinieneś na nich troche z góry uderzyć, bo prawdopodobnie prawo jest po twojej stronie, chyba , że TPSA ma jakieś kwity od poprzedniego właściciela działki, że wyraża on zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...