Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] SWAP tiptronica na manuala w 2.5TDI Quattro


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Na myśli mam to, że taka przekładka to kicha. Lepiej było naprawiać tą skrzynię, brat od dawna by jeździł, a tak drugi miesiąc auto stoi. Najlepiej to było kupić manual w ogóle.

To nie jest temat na opinie co warto, a co nie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic jakie dane zbiera ecu silnika w manulalu i ecu silnika w tipie, w końcu ktos rokmini temat, swapa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem za swapem kolega będzie pionierem w Q z taką rzeźbą na forum, jeszcze jak doda dokładne opisy to napewno nie jednemu się przyda. będę śledził ten temat z ogromną ciekawością. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos tu jest pionierem to Daniel :wink4:

Ja jestem co najwyzej pionierem w pomyslach na swapy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszkodzi nieszkodzi, ale powiem ze gruba rzeźba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlaczony nie ma zadnej roznicy. Ecu czyta z dwumasu zle impuls ( roznica 25stopni bodajze ) i w zlym momencie dawkuje paliwo. Bez wpietego tego czujnika auto jezdzi ok ale w trybie awaryjnym. Wal w manualu i automacie ejst taki sam wiec odpada ten trop, dwumas w kazdym afb jest taki sam.

Zostaje jakas roznica w : ecu , pompie wtryskowej , wtrysku sterujacym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

Zostaje jakas roznica w : ecu , pompie wtryskowej , wtrysku sterujacym ?

Kurcze jeszcze przedwczoraj miałem sterujący od manuala na sprzedaż to bym podesłał Ci ale wg. mnie można to wykluczyć bo bodajże numery seryjne na sterującym zawsze są takie same nie zależnie czy manual/automat

Pompa VP 44

Nie ma różnicy - ja mam manual a pompe kupiłęm używkę od 2.5 w automacie i tylko IMO czeba zestroić a reszta jest tak jak na poprzedniej pompie (moc, dawkowanie paliwa)

ECU jest winne napweno. Próbowaliście wkładać ECU od manuala?

Znam kolesia z a6klubu który właśnie przerabiał

AFBka z tipa na manual i z tego co pisał to nie miał zadnych problemów po wyciągnięciu skrzyni i wywaleniu ECU skrzyni ALE włożył ECU AFB od manuala

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wlasnie w tym, ze jeszcze nie wkladalismy ECU AFB od manuala z 2000 r.

Wkladalismy od AFB z 98 r., czyli przedlifta.

Roznia moim zdaniem jest tylko w ECU, moze sfleszowanie ECU pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobni nie ma map dla manuala...

Nosb wczoraj, czy przedwczoraj przekodowal na manual niby sterownik od A6 AFB 99, ale tez dzieje sie to samo.

meszrum twierdzi, ze sfleszowanie oryginalnego ECU na mapy od manuala moze zalatwic sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w niedziele przyjezdza do Wawy, czekam na odp. od Rogala, ale nie moge sie doczekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdg mnie problem nie tkwi ani w ECU ani w zmienionej mechanice ( dwumas , skrzynia itp ) . Nie mam juz niestety pomyslow i poddaje sie :thumbdown: Za slabo znam sie na dieslach ( w sumie to dobrze bo mnie wnerwia ten zapach :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo fleszujemy ECU na soft od AFB 2000 r manual.

Jak to nie pomoze, to jedziemy do Rogala.[br]Dopisany: 25 Marzec 2011, 03:21_________________________________________________No i dzis pedal sprzegla zatrzymal sie w podlodze :wallbash:

Wysprzeglik?[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 11:24_________________________________________________OK, zmobilizowalem brata. Pojechal do Diagtronika, zmiana softu i auto smiga!

Jest tylko problem z zakodowaniem EDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejdojisz majster piejdojisz? Generalnie ecu roznia sie wersjami wlasnie pod np EDS i bez niego. Fajnie ze popina. Napisz mi na gadulcu ile to szarpnelo i trwalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...