Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strajkujmy przeciw polityce paliwowej!


adolf1923

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zebrać wszystkie liczące się fora samochodowe m.in Nasz klub, VW, BMW... tylko trzeba chcieć. Ja jestem gotowy :good:. Kto dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zebrać wszystkie liczące się fora samochodowe m.in Nasz klub, VW, BMW... tylko trzeba chcieć. Ja jestem gotowy :good:. Kto dalej?

No i co dalej :?: zbierzesz taką ilość ilość samochodów że nawet jak by wszyscy nie pojechali danego dnia tankować to stacje paliw nawet by tego nie odczuły. Poza tym było już nie raz o różnych strajkach itd itp i nic z tego nie wynikło dlatego że ludzie zawsze będą musieli tankować (jak nie tego dnia to w końcu innego trzeba będzie zatankować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

wpiszcie sobie na You Tube "zatruty ogień" i zobaczcie co zwykły czlowiek może zdziałać z rządowymi(mafijnymi) korporacjami :gwizdanie:

żadnych szans....i jakby tego bylo mało to wszystko jest tuszowane :gwizdanie:

jesteśmy tylko marionetkami :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zebrać wszystkie liczące się fora samochodowe m.in Nasz klub, VW, BMW... tylko trzeba chcieć. Ja jestem gotowy :good:. Kto dalej?

No i co dalej :?: zbierzesz taką ilość ilość samochodów że nawet jak by wszyscy nie pojechali danego dnia tankować to stacje paliw nawet by tego nie odczuły. Poza tym było już nie raz o różnych strajkach itd itp i nic z tego nie wynikło dlatego że ludzie zawsze będą musieli tankować (jak nie tego dnia to w końcu innego trzeba będzie zatankować)

Myślałem o blokadzie głównych dróg w Warszawie albo zablokować dostęp do Sejmu :hi:. To będzie raczej skuteczniejsze rozwiązanie niż nie tankowanie na Orlenie czy Lotosie. Wtedy przynajmniej 20 mln ludzi musiało by nie tankować przez kilka dni, żeby były z tego efekty, a to jest raczej nie wykonalne :hi:. Ja tak to widzę. Jak się zbierze kilka klubów na Warszawę to coś byśmy zdziałali... :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiądźcie się na zbiorą komunikację, rowery

może koncerny tak bardzo tego nie odczują, ale w kieszeni zostaje

jeżdżę często do Wrocławia i podróż tam i z powrotem BMW 320d wynosiła mnie 250 zł z bramkami

teraz wsiadam w busa, jedzie podobnie ~ 3h, otwieram lapka, oglądam film i wpłacę w dwie strony 60 zł

190 zł zostaje w kieszeni

da się ?

więc już przestańcie świat zmieniać, zacznijcie od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiądźcie się na zbiorą komunikację, rowery

może koncerny tak bardzo tego nie odczują, ale w kieszeni zostaje

jeżdżę często do Wrocławia i podróż tam i z powrotem BMW 320d wynosiła mnie 250 zł z bramkami

teraz wsiadam w busa, jedzie podobnie ~ 3h, otwieram lapka, oglądam film i wpłacę w dwie strony 60 zł

190 zł zostaje w kieszeni

da się ?

więc już przestańcie świat zmieniać, zacznijcie od siebie

No tak masz rację w 100 %,ale tu pewnie co drugi jest chory jak raz dziennie się nie przejedzie własnym samochodem - wiem to po sobie ,za kilometry przejechane bez celu dla samej przyjemności mógłbym :mysli: no na pewno nie jedno.

To że coś jest bardziej racjonalne, to nie koniecznie lepsze dla np. fana moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

przesiądźcie się na zbiorą komunikację, rowery

może koncerny tak bardzo tego nie odczują, ale w kieszeni zostaje

jeżdżę często do Wrocławia i podróż tam i z powrotem BMW 320d wynosiła mnie 250 zł z bramkami

teraz wsiadam w busa, jedzie podobnie ~ 3h, otwieram lapka, oglądam film i wpłacę w dwie strony 60 zł

190 zł zostaje w kieszeni

da się ?

więc już przestańcie świat zmieniać, zacznijcie od siebie

to najlepiej w jaskiniach zamieszkamy,i będziemy jedli to co upolujemy w lesie :polew:

a zimą ugrzejemy się przy ognisku :polew:

da się? :przebiegly:

wilk będzie syty a owca zjedzona....a mogłaby być cała :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam lubię pokonywać puste km moim audi, ale to czysto z przyjemności

ale jak jadę na miasto i mam jakieś sprawy do załatwienia to staram się od razu parę innych załatwić w pobliżu

taka mała logistyka, żeby nie jeździć bez sensu

można by pisać, że

ceny paliw są chore jak na polskie warunki - to prawda

ale co z tym zrobimy ?

czy Wy myślicie że przy takie dziurze budżetowej pozwolą sobie na jeszcze mniejsze wpływy ?

rozwiązanie ? wylanie polityków to kasa będzie

tylko pozornie, wpływy z akcyzy i podatków są dużo większe niż ich pensje

a tak po za tym to myślicie że dadzą się zwolnić i czy ich obchodzą ceny paliw?

no bo powiedzmy sobie szczerze, jakbyście zarabiali 10-20 tys msc i nic nie robili czy zależało by Wam aż tak na tym żeby obniżyć cenę paliwa na bardziej dostępną dla zwykłego Kowalskiego ? wątpie

przesiądźcie się od wiosny na rowery, a na pewno Orleny, Lotosy i państwo polskie to odczuje w portfelu :wink4:

[br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 19:55_________________________________________________

przesiądźcie się na zbiorą komunikację, rowery

może koncerny tak bardzo tego nie odczują, ale w kieszeni zostaje

jeżdżę często do Wrocławia i podróż tam i z powrotem BMW 320d wynosiła mnie 250 zł z bramkami

teraz wsiadam w busa, jedzie podobnie ~ 3h, otwieram lapka, oglądam film i wpłacę w dwie strony 60 zł

190 zł zostaje w kieszeni

da się ?

więc już przestańcie świat zmieniać, zacznijcie od siebie

to najlepiej w jaskiniach zamieszkamy,i będziemy jedli to co upolujemy w lesie :polew:

a zimą ugrzejemy się przy ognisku :polew:

da się? :przebiegly:

wilk będzie syty a owca zjedzona....a mogłaby być cała :gwizdanie:

nie wiem co to wypowiedź ma wnieś do tematu ?

chciałeś być fajny ? gratulacje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

nie wiem co to wypowiedź ma wnieś do tematu ?

chciałeś być fajny ? gratulacje :wink4:

chodziło mi o to że czemu mamy sobie odejmować.... tylko dlatego że żyjemy w chorym kraju? :gwizdanie:

bo tak nam doradzasz :cool1:

jakoś w innych krajach (nota bene Unii Europejskiej) nie muszą rezygnować ze wszystkiego ,bo stać ich na przyjemności :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie przynajmniej przeciwko komu chcecie strajkować? wiecie kto i ile zarabia na 1l PB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to wypowiedź ma wnieś do tematu ?

chciałeś być fajny ? gratulacje :wink4:

chodziło mi o to że czemu mamy sobie odejmować.... tylko dlatego że żyjemy w chorym kraju? :gwizdanie:

bo tak nam doradzasz :cool1:

jakoś w innych krajach (nota bene Unii Europejskiej) nie muszą rezygnować ze wszystkiego ,bo stać ich na przyjemności :hi:

to nie odejmowanie sobie

podałem tylko alternatywne podejście

mam na przejazdy do Wrocławia, ale wolę jechać busem i zaoszczędzić 190 zł i coś za nie sobie kupić

proste, nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zaoszczędzić jeżdżąc autobusem owszem, problem się zaczyna jak chcemy jechać gdzieś z rodziną i psem np.

Lub musimy się dostać gdzieś bardzo szybko, różne są sytuacje i co wtedy... ?

Paliwo powinno być tańsze o jakieś 60gr chociaż... 4.50zł za litr 95 to dobra cena... Ten świat zaczyna mnie rozbrajać, robią niewiadomo jakie samochody z dużymi silnikami (super frajda), różne bajery do domu itp, ale na wszystko trzeba wywalać hajs, a taki przeciętny człowiek sobię myśli na co to wszystko skoro i tak nigdy z tego nie skorzystam bo mnie nie stać? Niesprawiedliwy świat. Skoro są rzeczy już zrobione i mają miejsce na naszej planecie to powinny być wszechobecne... życie jest w morde jedno, a niedługo naprawdę wszyscy odstawią auta bo nie będzie nas stać na zalewanie...

Dzisiaj kurna przejeżdżałem (autobusem!) koło stacji i Verva 95 = 5.09.. Masakra a olej napędowy 4.89zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie samochody? Jakie silniki? O czym ty mowisz. Firmy motoryzacyjne robią coraz mniejsze silniki (Audi 3,0 TFSi, Golf R32 2.0T). Oszczędność i ekologia a nie ogromne paliwożerne silniki. Ta era zakończyła się już kilka lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko,komu/czemu macie zamiar strajkować?

Wszędzie w Europie jest teraz drogie paliwo,dzisiejsza cena ON na Shell w Bremen 1,48e., pamiętam,że była już mniejsza różnica :cool1:

Czy jeśli będą inni u władzy będzie taniej?

Jeśli komuś jest za drogo,to najkrótszą alternatywą jest mniejszy samochód z mniejszym silnikiem,albo motor.

Dla przypomnienia mamy system wolnorynkowy i niemożna metodą nacisków odgórnie zniżać cen,a kraj musi się z czegoś utrzymywać,dlatego są podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko,komu/czemu macie zamiar strajkować?

Wszędzie w Europie jest teraz drogie paliwo,dzisiejsza cena ON na Shell w Bremen 1,48e., pamiętam,że była już mniejsza różnica :cool1:

Czy jeśli będą inni u władzy będzie taniej?

Jeśli komuś jest za drogo,to najkrótszą alternatywą jest mniejszy samochód z mniejszym silnikiem,albo motor.

Dla przypomnienia mamy system wolnorynkowy i niemożna metodą nacisków odgórnie zniżać cen,a kraj musi się z czegoś utrzymywać,dlatego są podatki.

dokładnie, wszyscy kurwią na koncerny i bojkotuja orlen a zapominają ze orlen zarabia kilka/kilkanascie groszy na litrze. reszta to podatki, koszty sprowadzenia bo jak wiecie nie mamy własnych źródeł i inne opłaty związane z tym żeby paliwo znalazło się u nas w baku.

kiedys widziałem taki fajny wykres na ktorym byly rozłożone procentowo kto ile zabiera z kazdego litra paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tak użalać nad sobą.

Rodziną na wakacje można pojechać samochodem, ale do pracy, czy drobne zakupy można pojechać rowerem/komunikacją miejską- zaoszczędzi się pieniądze i zrobi się coś dla siebie, dla zdrowia.

Na zachodzie wszędzie d*py samochodami wożą? W dużych miastach? Wątpię... Wystarczy spojrzeć na Holandię, sami rowerzyści. Myślę, że gdyby u nas ktoś założył rozbudowaną sieć wypożyczalni rowerów w dużych miastach to z czasem ludzie by się do tego przekonali. Nie dość, że jest znacznie szybciej, to jeszcze taniej i zdrowiej.

A u nas jak jest? Najlepiej to siedzieć przed monitorem i ciągle płakać i narzekać jak to mi źle.

Można uciąć podatki, dać większe ulgi i wypłaty, zmniejszyć akcyzy, cła itd. Ale co będzie później? Brak pieniędzy i jeden wielki syf. Ciekawe czy wtedy byłoby tak wspaniale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...