Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Dziwna reakcja na gaz.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam jakiś problem ze swoim Audi ale nie wiem co go boli.

Podczas jazdy na włączonym ASR wszystko jest OK. Autko reaguje na gaz od razu po wciśnięciu i po odpuszczeniu gaz odpuszcza.

Ale problem pojawia się gdy ASR jest wyłączony. Gdy wciskam gaz to reaguje od razu, ale gdy go puszczam gaz jeszcze przez około 2s reaguje jak by Ciągle był wciśnięty i sam jeszcze dodaje gazu. Dopiero po 1 do 2 sekund odpuszcza.

Wiecie może w czym jest problem..??

Opublikowano

Jakiś walnięty czujnik? Może Vagiem przejedz czy cos pokaże

Opublikowano

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Opublikowano

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Zapewne tak , a to przecież tylko to ze jesli koło sie slizga to nabiera predkosci, a zeby ja wytracic to musi to chwile potrwac :) :) :polew:

To tak samo jakbyś spalił gume ,tylko na nie sliskiej powieżchni trwa to wszystko szybciej.

Opublikowano
  • Autor

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Tak zauważyłem to na śliskim.

Zapewne tak , a to przecież tylko to ze jesli koło sie slizga to nabiera predkosci, a zeby ja wytracic to musi to chwile potrwac

Twoja teoria jest bez sensu, bo mam drugie autko które nie ma ASR i nawet na gołym lodzie jak dodasz gazu to się rozpędza puścisz to już obrotów nie nabiera a tu silnik ciągle się wkręca przy odpuszczeniu gazu. Co jest bardzo niebezpieczne bo jechałem bez ASR i na zakręcie puściłem gaz a on ciągle ciągnął dobrze, że jakoś dało się autko wyprowadzić.

Opublikowano

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Tak zauważyłem to na śliskim.

Zapewne tak , a to przecież tylko to ze jesli koło sie slizga to nabiera predkosci, a zeby ja wytracic to musi to chwile potrwac

Twoja teoria jest bez sensu, bo mam drugie autko które nie ma ASR i nawet na gołym lodzie jak dodasz gazu to się rozpędza puścisz to już obrotów nie nabiera a tu silnik ciągle się wkręca przy odpuszczeniu gazu. Co jest bardzo niebezpieczne bo jechałem bez ASR i na zakręcie puściłem gaz a on ciągle ciągnął dobrze, że jakoś dało się autko wyprowadzić.

To sprawdz to sobie dokładnie, bo przypuszczam że masz tylko takie wrażenie , wez na wył ASR wcisnij gaz i zobaczysz koła zaczna ci sie slizgac, jak puscisz gaz napewno obroty silnika nie wzrosna ale samochód nadal bedzie sie rozpędzał bo koła maja wieksza siłe obrotu i gdzies ta siła musi byc wytracona, a wiec i auto przyspiesza.

Opublikowano

Najłatwiej będzie na postoju przygazować i zobaczyć czy obroty od razu spadną po puszczeniu gazu czy wzrosną i już.

Opublikowano

Tez to u siebie zauważyłem i wytłumaczyłem sobie to tak samo jak ic3ek.

Opublikowano

nie szukajcie problemu tam gdzie go nie ma :wink4:

Opublikowano

Panowie mam jakiś problem ze swoim Audi ale nie wiem co go boli.

Podczas jazdy na włączonym ASR wszystko jest OK. Autko reaguje na gaz od razu po wciśnięciu i po odpuszczeniu gaz odpuszcza.

Ale problem pojawia się gdy ASR jest wyłączony. Gdy wciskam gaz to reaguje od razu, ale gdy go puszczam gaz jeszcze przez około 2s reaguje jak by Ciągle był wciśnięty i sam jeszcze dodaje gazu. Dopiero po 1 do 2 sekund odpuszcza.

Wiecie może w czym jest problem..??

czyli rozumiem, że obroty też rosną ( powiedzmy o 200rpm) :wink4:[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 10:11_________________________________________________

Najłatwiej będzie na postoju przygazować i zobaczyć czy obroty od razu spadną po puszczeniu gazu czy wzrosną i już.

zapewne nie ma tego objawu na postoju

Opublikowano
  • Autor

zapewne nie ma tego objawu na postoju

Zgadza się. Na postoju wszystko jest idealnie.

bo przypuszczam że masz tylko takie wrażenie

Kolego nie mam tylko takiego wrażenia bo to nie jest jedyne autko jakim jeżdżę i wiem jak powinien gaz reagować.

Jak jadę w poślizgu i puszczę gaz przy około 3200obr/min to po puszczeniu obroty same jeszcze wzrosną do około 4000. Co nie powinno się stać. Rozumiem, że mogło by mi się wydawać, że auto przyśpiesza na śliskim po puszczeniu gazu to bym zrozumiał bo autko wychodzi z poślizgu i może przyśpieszyć ale tu jest całkiem coś innego. czytać ze zrozumieniem.

Opublikowano

No to podpinaj Vag i odczytac błedy "głównie ABS"

Opublikowano

Mówiłem od samego początku..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.