Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie nawigacji do A4 B8


smoky7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy da radę dołożyć system nawigacyjny do audi a4 b8?? Wiadomo musi być inna konsola dolna i środkowa zmieniarka ale czy np wyświetlacz też musi być inny ?? znalazłem na allegro coś takiego

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co jeszcze będę potrzebował aby skompletować wszystkie cześći ??

Bardzo dziękuje za wszystkie uwagi i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy chcesz miec navi 2G czy 3G

W przypadku 3G potrzebujesz:

ekran - 4F0919604

radio - 4F0035061

panel sterowania MMI - 8T0919609

jednostka glowna - 8T1035666

getaway - 8T0907468F

antena - 8T0035503

Jesli bedziesz potrzebowal to pisz- posiadam takie zestawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy chcesz miec navi 2G czy 3G

W przypadku 3G potrzebujesz:

ekran - 4F0919604

radio - 4F0035061

panel sterowania MMI - 8T0919609

jednostka glowna - 8T1035666

getaway - 8T0907468F

antena - 8T0035503

Jesli bedziesz potrzebowal to pisz- posiadam takie zestawy ;)

Jakie koszta zalozenia NAVI 3 G :naughty: info na PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez szukam do swojej a4 b8 nawigacji.

Jesli mozna, to poprosze wiecej szczegolow na priv odnosnie cen oraz miejsca ewentualnego montazu.

[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 19:01_________________________________________________Znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1522592628

Po zdjeciach widac, ze w efekcie koncowym otrzymujemy panel sterujacy przystosowany do navi oraz (chyba) innych rzeczy (tv, kamera cofania, telefon)

A moze zamiast tak przebudowywac, lepiej zainwestowac w cos takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1521041916#gallery

Jakies rady? Ktore rozwiazanie jest lepsze? Bo taniej wyjdzie chyba to drugie...? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie kubić audi a4 b8 w niemczech- chciałbym sie dopytać jaki koszt bedzie zmiany map na jezyk polski czy jest mozliwość samemu wgrania sobie jakiś map czy trzeba kupić oryginalne w serwisie? Nie wiem sam czy się łasić na model z nawigacja czy koszt przeprogramowania nie bedzie jakiś kolosalny. Proszę o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, planuje zmienić radio z chourus z czerwonym monochromatycznym wyświetlaczem na takie sterowane przy skrzyni biegów i kolorowym wyswietlaczem. I pytanie co potrzebuję do tego zestawu ?

Mam tak:

-sterownik radia (ten przy skrzyni)

- kolorowy wyświetlacz

i zmieniarkę.

Co potrzebuje dodatkowo ?

Mam możliwość kupienia od tej samej osoby:

- wzmacniacz o numerze 8T0035223AE

- sterownik GETWAY 8T0 907 468 K

- sterownik radia 4F0 035 541 L

Czy które rzeczy mi są niezbędne ?

Pomoże ktoś ?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :wink: dodatkowo musisz miec tylny stelaz oraz czytnik DVD

AUDI A4 A5 A6 A8 Q7 CZYTNIK DVD MMI 2G 4E0919887M (3743553901) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie wspomnę o całej instalacji oraz swiatłowody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedź :-)

A jeśli nie zależy mi na nawigacji ? To czy obejdzie się bez czytnika ??

I co z tych 3 dodatkowych rzeczy musze dokupić ? Wzmacniacz wystarczy ? Czy sterownik radia też ? I co to za sterownik ten getway ? I pytanie czy problem będzie dokupić przewody i te światłowody ? Bo osoba od której kupuje niestety juz to sprzedała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec te wszystkie rzeczy inaczej nici z NAVI 2G :wink:

Jesli chodzi o GATEWAY ( tzw. bramka ) jest to niezbedny sterownik jesli chodzi o komunikacje miedzy sterownikami .

Ty tez go masz tylko w wersji pod CAN . 2G czy 3G oparte jest na swiatłowdach .

Koszt załozenia 2G Oscyluje sie w granicach 3-4 tys. w zaleznisci za ile kupisz graty .

Pamietaj ze wszystkie uzywane rzeczy do A4 B8 posiadaj OCHRONE KOMPONENTU :wink:

Musisz je miec z legalnego zrodła . Na koniec wizyta w ASO i przypisanie wszystkiego do twojego VIN auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

mam takie pytanie, czy w tym aucie z tą nawigacją standardową czarno-czerwoną: AUDI A4 S-line 2.0 TDI Sportpaket (plus) Neu model in Dortmund - Dortmund-Mengede | Audi A4 Gebrauchtwagen | eBay Kleinanzeigen będę mógł zamienić na navigacje kolorową mmi? Jeśli tak to wystarczy zmienić tylko ekran czy to wiąże się z dużo większymi kosztami? Jeśli większe to jakie mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany :

- ekran w kablem

- czytnik DVD

- Tuner radiowy

- okablowanie itd.

Popytaj tu

AUDI MMI 2G A4 A5 A6 BASIC NA HIGH NAWIGACJA KOLOR (3883735437) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję schematy połączeń mmi 3g - głównie chodzi mi o czytnik i radio unit. U mnie to ma być 8t1035666f i 4g0035053a.

Bardzo dziękuję także za wszelkie informacje na temat instalacji. Dzięki.

Znalazłem przy okazji coś takiego. Czy to jest prawidłowe do powyższych modułów:

Copyof_IMGP1073.jpg

---------- Post dopisany 16-02-2014 at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany 14-02-2014 at 09:49 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie - może w tej kwestii ktoś mi pomoże. Potrzebuje informacji lub pomysłu jaki przewód światłowodowy MOST i antenowy położyć od jednostki mmi do radio-unit znajdującego się w bagażniku - ew. jakieś numery katalogowe jak to idzie w orginale. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to prawdopodobnie RNS-E albo BNS nie chce mi się sprawdzać :wink: Nawet masz kabel do podłączenia BOSE którego nie ma w MMI.

Co do MMI 3G to ciężko cokolwiek znaleźć :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jest jakiś standard wtyczek ISO2 i pytanie czy radio go realizuje czy nie - wiem już na pewno gdzie jest zasilanie - bo po podłączeniu MOST'u, zasilania - największe wtyki ;) i anteny vcds wykrył mi jednostkę radiową, a mmi wykryło mi stacje radiowe - pytanie czy wyjścia na 4 głośniki są tak jak tutaj czy zostało to zmienione i są gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie tym schematem bo to nie jest do MMI :doh:

Co przekladasz teraz ? CONCERT vs MMI ? jakie nagłosnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...