Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Chce wymienic pasek rozrzadu ale ....


kamil321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, .. ale szukam w ksiazce serwisowej kiedy był wymieniany zeby nie wymieniac niepotrzebnie.

I tak, mam zaznaczone jakies tam pozycje i koło "Olwechsel-servise" jest dopisane "Zunchherzen meckod" (czy cos w tym stylu, nie wyraznie jest napisane) co to moze byc? czy to moze byc własnie pasek rozrzadu? bo jesli tak to nie bede go wymieniał.

Czekam na szybka odpowiedz. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, jezeli kupiles auto to wpierw powinienes wymienic pasek, nigdy nie wiadomo czy byl wymieniany, dla spokoju poswiecic te pare stow i po problemie. Ja bym nie oszczedzal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Ja bym sie nie zastanawiał tylko wymieniał bo jak się coraz częściej (niestety) okazuje książkom serwisowym też nie ma co wierzyć :disgust:

Wymieniaj od razu z pompą wody.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz model 96 to pompa wody jest na osobnym pasku od alternatora bodajrze i na JUŻ nie musisz jej wymieniać,

ja za całkowity komplet, z olejem, wszytskimi filtrami oczywiscie wsztskie roleczki, nawet ten tłumik drgań, poprostu rozrząd od podstaw dalem 610 zł za części - po zniżkach w inter carsie i to sporych, dodam jescze że mam właśnie rok 95 ale produkcja listopad 26 i to już jest model 96...

między pierwszą wersja a tym modelem nowszym tj. 96 jest różnica... dlatego jak co niektórzy mowią do rocznika 95 są 2 rodzaje pasków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego że pompa nie jest napędzana paskiem rozrządu ??

jak i tak żeby ją wymienić trzeba zdemontować cały przód tak jak podczas wymiany całego zestawu paska a jak wiadomo to swoje kosztuje no chyba że sie robi samemu...

ale jeśli nie a przód podczas wymiany jest już rozebrany to czemu nie wymienić...

sumienie spokojniejsze a w przypadku gdy zacznie coś ciec nie trzeba drugi raz za tą robote płacić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

A co to za różnica jaki ma rozrząd.

Kupuje zestaw z paskiem na 153 zęby i tyle.

Musi pasować.

Pompa wody to wydatek ok 120-150zl.

Za samo rozebranie przodu gdyby trzeba było to robić oddzielnie trzeba zapłacic ok 100zł więc ja bym się nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu to in german: zahnriemenwechsel

tak na marginesie. ja mialem wymieniany przy 95000. teraz mam 160000. czy juz jest pora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu to in german: zahnriemenwechsel

Nie czepiam sie ale doprecyzowuje ;)

Zahnriemenwechsel to wymiana paska rozrzadu, sam pasek rozrzadu to Zahnriemen (celowo pomijam rodzajnik)

Wczesniej wpisy juz przetlumaczyl schiller :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co to za mechanicy wam te auta robią jak specjalnie pytałem w 2 warsztatach i każdy mówi że jest na osobnym pasku więc w każdej chwili można ją wymienić bez rozbierania przodu...

dodam jeszcze że za te 100 zł to cały rozrząd będe miał zrobiony a nie tylko rozebrany przód...

ale róbta co chceta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co to za mechanicy wam te auta robią jak specjalnie pytałem w 2 warsztatach i każdy mówi że jest na osobnym pasku więc w każdej chwili można ją wymienić bez rozbierania przodu...

dodam jeszcze że za te 100 zł to cały rozrząd będe miał zrobiony a nie tylko rozebrany przód...

ale róbta co chceta :decayed:

zazdroszcze mechanika robiącego za półdarmo :polew:

podaj na niego namiary bo chętnie sam będe u niego robił :wink4: chociaż pewnie jak jest taki tani to zapisy najprędzej na przyszły rok :polew:

sory nie mogłem sie powstrzymać :tongue4:

a tak swoja drogą to ten mechanik oprócz tego że robi za darmo to nie doinformował Cie :wink4:

otóż nie trzeba rozbierać rozrządu ale trzeba rozbierać cały przód a to jest najdroższe w tym interesie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...