Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Radio, glosniki - jakie bo nie gra


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich audi(o)-maniakow ;)

Chcialbym prosic o rady odnosnie zmian jakich trzeba dokonac zeby w koncu w aucie zaczelo grac jak nalezy. Pacjent to A4 '98. Po zakupie autko nie mialo radia, z przodu sa glosniki (chyba ori), z tylu polka powycinana - bylo tam zalozone cos wiekszego bo konkretny kabel zostal przeciagniety do bagaznika. W bagazniku nie ma subwoofera.

Do auta zakupione zostalo radio Sony CDX-GT212 http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=CDX-GT212&site=odw_pl_PL&pageType=Overview&imageType=Main&category=ICA+CD+Tuners

Z tylu na polke zalozono glosniki Blaupunkt (cos takiego http://www.allegro.pl/item263971046_blaupunkt_bgx_663_165mm_moc_120_wat.html)

No i musze stwierdzic ze: NIE GRA. Wiem ze po glosnikach na polce niewiele mozna sie spodziewac no ale tutaj to jest katastrofa :/

Sprzet grajacy uzywany jest glownie do sluchania radia i raczej cicho. Wazna jest wiec jakosc dzwieku przy malej wartosci volume ;) Wine na pewno ponosi czesciowo radio - zaczyna lepiej grac jak sie go podglosni - wyrazniej slychac wowczas basy (glebsze).

Planowana jest zmiana sprzetu przy czym wazna jest cena. Mysle nad oryginalnym radiem Chorus II i wymiana glosnikow na polce - tylko na jakie....

Co o tym myslicie - co zrobic zeby zagralo lepiej. W swojej A4 (B6) mam ori glosniki i radio Blaupunkta. I gra!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radyjko jak najbardziej sluszne, zaopatrz sie tylko w jakis dobry sprzet na przod, montowanie glosnikow z tylu jest dla mnie nieporozumieniem, no ale jesli juz masz pocieta polke to je zostaw i dokup dobry sprzet na przód najlepiej Sony Xplod :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego spróbuj podłączyć głośniki w półce w taki sposób aby jeden miał odwrócony + z - może pomoże :) pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalem radio Blaupunkta i jakies starsze Hondy i slychac roznice, szczegolnie przy niskim poziomie glosnosci na czym mi szczegolnie zalezy. Przy glosniejszym graniu na wszystkich jest podobnie.

Z zamienianiem kabelkow tez sie bawilem, sprawdzalem omomierzem + i - od radia do glosnikow - wszystko wydaje sie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al e chodzi mi oto żeby na jednym głośniku w półce + i - był podłączony prawidłowo a na drugim odwrotnie. Bo czasem jak są podłączone tak samo to się znoszą i nie słychać basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...