Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Cieknie olej, Co to za część ?


marcinR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W linku przesyłam fotkę silnika 1,9 TDI [AJM] (zaciągnięta z sieci).

Pod osłoną (w miejscu zaznaczonym na czerwono) jest taki metalowy zawór lub coś takiego - nie wiem jak to sie nazywa. Zauważyłem jednak, że cieknie spod tej blaszanej puszeczki olej (nie wiem być może spod uszczelki)

Powiedzcie mi co to jest i czy wyciek oleju w tym miejscu jest groźny? Jeśli tak co należy zrobić i na jaki koszt się szykować?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W linku przesyłam fotkę silnika 1,9 TDI [AJM] (zaciągnięta z sieci).

Pod osłoną (w miejscu zaznaczonym na czerwono) jest taki metalowy zawór lub coś takiego - nie wiem jak to sie nazywa. Zauważyłem jednak, że cieknie spod tej blaszanej puszeczki olej (nie wiem być może spod uszczelki)

Powiedzcie mi co to jest i czy wyciek oleju w tym miejscu jest groźny? Jeśli tak co należy zrobić i na jaki koszt się szykować?

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę oto foto w duzym rozmiaze umieszczone na prozbę marcinR

3b645db26ba93e3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod miejscem zaznaczonym na czerwono znajduje się zawór EGR. Trzeba ściągnąć osłonę i dokładnie zlokalizować nieszczelność. Wyciek można usunąć w bardzo prosty sposób, wymieniając oring i uszczelkę (kilkanaście zł w ASO). No chyba, że chlapie olejem przez 2 dziureczki w zaworze, wtedy lipa.

Wszystko masz na forum. Powodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu masz jak EGR wygląda dokładnie(pożyczone z vw-passata) http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=271&Itemid=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyc czesta przypadłość ... leje z zwaoru EGR .. mozesz spróbowa go wyczyscic jak nie pomoze to wymienic na nowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj (opis dokładnie od AJMa):

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,9455.0.html

Jeżeli dmucha oparami oleju z tych otworków pod "kapeluszem" to pomoże tylko wymiana na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...