Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] ZIMNY SILNIK > ODPALANIE > TELEPANIE > DYM...


cookiemonster

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Gdy odpalam na zimnym silniku (przewaznie rano gdy temp. ok 3 do 5 stopni C).

Im zimniej tym czesciej zdarza sie przy odpalaniu, ze zatelepie samochodem przez sekunde, z tylu pojdzie oblok siwego dymu i juz wszystko wraca do normy, obroty ok, wszystko gra. :mysli:

Dlaczego nie moze rownomiernie odpalic, tylko jakos tak koslawo, plus ten dym, ktory tylko przez chwile przy procesie zapalania leci.

Czasem przed przekreceniem kluczyka rozgrzewam swiece 2-3 razy. Swiece byly wymieniane ok roku temu.

Ten problem mam od 2 lat kiedy jezdze audi, gdy tylko temperatura spada ponizej 5st C.

Jest jakies lekarstwo na to?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z paleniem,zaskakuje od razu czy trzeba pokręcic?

Sprawdź te świece czy grzeją,jak nie to wymień.Ja wczoraj wymieniałem,(nie grzała ani jedna),dziś rano przy temp.-1 motor zapalił od strzała,bez żadnego telepania które czasami występowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpalam na zimnym silniku (przewaznie rano gdy temp. ok 3 do 5 stopni C).

Im zimniej tym czesciej zdarza sie przy odpalaniu, ze zatelepie samochodem przez sekunde, z tylu pojdzie oblok siwego dymu i juz wszystko wraca do normy, o

Mam podbnie w swoim AJM, przy nizszych temp. wydaje mi sie ze to charakterystyka tego silnika. U mnie po sekundzie i jasnym dymku wszystko wraca do normy. Chyba sporo wlascicieli AJMów powie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z paleniem,zaskakuje od razu czy trzeba pokręcic?

Sprawdź te świece czy grzeją,jak nie to wymień.Ja wczoraj wymieniałem,(nie grzała ani jedna),dziś rano przy temp.-1 motor zapalił od strzała,bez żadnego telepania które czasami występowało ;)

pali od pierwszego razu, od przylozenia, tyle ze coraz czesciej telepie przez 2 sekundy i dymi zaraz po przekreceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam AHU i :)też tak mam to nic groźnego [br]Dopisany: 11 Listopad 2007, 17:35 _________________________________________________trwa to jakieś 2 - 3 sekundy, ale poźniej ichnie i wraca do ideału pewnie kończą się świece i pomału wtryski ale jak narazie furka śmiga jak błyskawica :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w AVB.

Z rana zatelepie, zadymi tak przez 2-3 sekundy.

Następnie cały dzień jest :th:

Tylko tak dzieje się po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórnie miałem ten sam problem.

Przy odpalaniu - zakolebało (2-3 sek._) i potem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn

Twoja :a4fan: ma inne parametry i hura.

Natomiast jest wielu, którzy maja problem z dymieniem. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rok jezdzila bez programu zadnego - calosc ori. Przy -35C nie mialem ani razu problemu z odpaleniem , dymieniem czy telepaniem. Swiadczy to o tym, ze takie objawy nie sa "norma" i wcale tak byc nie powinno. Trzeba tylko znalesc przyczyne takiego stanu rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, Murzyn ma racje, to że to jest klekot nie znaczy że musi niewiadomo jak klekotać i telepać. kiedyś raz mi się zdarzyło że po odpaleniu, bez ruszania pedałem gazu wszedł na ok 2tyś obr i ostro zadymił, po czym wrócił do tego co powinno byc. i od tamtej pory nigdy więcej się to nie powtórzyło i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze Klekot - klekotowi nie równy.

U mnie to jakby glosniejsze 2 cykle (obrotu walu korbowego :), moze ciut glosniejsze niz normalne , towarzyszy temu dymek. nie uwazam ze jest to problem.. byc moze u kogos jest to w postaci telepania calym silnikiem i chmura siwego dymu...wtedy wyglada to powazniej i moze rzeczywsicie swiece nie dogrzewaja.

..moze u Murzyna nie puszcza dymku..i zapala gładko jak benzyna.. to tylko pogratulowac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka bez obaw :audi: TDI tak ma

dziwne normy macie :polew:

No murzyn masz racje dziwne mormy mają.Miałem juz pare TDI-ków i zaden nie miał takich objawów.Kumpel ma ATJ 115ps i nic mu nie trzęsie rano. :mysli:

wiem, wiem jak mi zaczal dymic i telepac przy odpalaniu (AJM) to niedlugo pozniej peknal tlok i sie wysrala turbawa :polew:

Teraz ASZ juz nie telepie i nie kopci (chociaz zaraz po zalozeniu mial takie tendencje)

Postprawdzajcie, kat statyczny olej w dolocie i wydechu i stan swiec zarowych. Jak chociaz to bedzie ok, to mozna to uznac za niegrozny objaw, ale napewno nie za cos normalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

doszedłem jaka była przyczyna.

Zacząłem od świeczek - nic nie pomogło .

Następnie akumulator - ponieważ mam gów.. firmy (choć roczny to jakiś taki słaby) ładowałem go całą noc.

Rano kręcenie - odpala po sek - zero dymu - problem zniknął. :)

Nie wiem czy aku był za słaby czy komp się zresetował i to coś pomogło , w każdym razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, żeby od słabego akumulatora dymił :mysli:

Może świece słabo się rozgrzewały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest podobnie,zatelepie zakopci i potem jest ok trwa to ok 1sek..A z autem jest wszystko :thumbup: Wg mnie to Murzyn mial jakis inny egzemplaz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...