Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] ZIMNY SILNIK > ODPALANIE > TELEPANIE > DYM...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miałem ten sam problem.

Pomogło ustawienie kąta wtrysku!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja w AHU mam podobnie,ale nie do końca:

- zapala po 2-3 obrotach za pierwszym razem (świeczki wymieniane rok temu)

- chodzi równo

- ale puszcza baka ciemno niebieskiego,do szarego

Pytanie czy to wtryski już nie dają jak trzeba, czy może kąt wtrysku ?

Opublikowano

ja ustawiłem kąt wtrysku i wymieniłem świeczki teraz pali na dotyk, a dymka już nie widać :thumbup:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

No to wychodzi ze musze się kątowi przyjrzeć.

Co prawda miał być po zmianie rozrządu ustawiony, ale.... kto wie jak to zrobili.

Patrząc jak wymieniono osłone przegubu (nie ząłożyli opaski tej większej) to i pewnie kąt ustawiony na chybił trafił ;)

Opublikowano

Nie mam AJM -a, mam AVB i jest to samo.

Rano przy niskich temperaturach zachowuje sie jak 100% klekot :polew:

Ale po chwili jest wszystko :th:, aż do następnego rannego odpalania.

Nie przejmować się tym zjawiskiem.

W tych paździochach podobno tak musi być.

Opublikowano

przylacze sie do glosow krytycznych dla takich norm...

piszecie np. ze jeszcze rok temu bylo ok. a teraz sobie zatelepie? i to ma byc norma????

jezeli silnik zachowuje sie nienaturalnie i do tego jestescie takiego stanu swiadomi zastanawiacie nad tym to z reguly, pierwszy objaw pozniejszych klopotow.

niskie temperatury sa surowym sprawdzianem dla sprawnosci silnika, akumulatora, paliwa, itd. i im nizsze tym trudniej. jezeli cos zaczyna niedomagac na pewno objawi sie wlasnie w takich warunkach. z czasem a wlascwie z dalszym przebiegiem, problem stopniowo zacznie sie dawac we znaki coraz bardziej. skoro pierwsze uruchomienie po nocy daje takie efekty a kolejne uruchomienia sa juz prawidlowe tzn ze silnik nie wystygl zupelnie do temperatury otocznia.

silnik w nocy nie spi ;) i poranne problemy nie sa objawem naglego przebudzenia, nieprzytomengo motoru, ktory pozniej w ciagu dnia juz nie spi i czeka na nas gotowy do dalszej jazdy na parkingu przy kawie ;)

Opublikowano

Posprawdzajcie świece i kąt.Ja wymieniłem wszystkie,bo żadna nie grzała i wszystko jest :th:.Co jakiś czas trzeba sprawdzić niunie(stan oleju,płynów itd.).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.