Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Delikatny ruch wycieraczek do góry po zatrzymaniu


fahur

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem właśnie dziwne działanie moich przednich wycieraczek. Objawia się to tym, że po pełnym ruchu wycieraczek po szybie, zamiast się zatrzymać w pozycji skrajnej wzdłuż podszybia, "podskakują" jeszcze 2cm.

Jest to o tyle irytujące, że ten ruch jest dosyć głośny, a dodatkowo widać je z kabiny.

Przy drugim i trzecim stopniu wycierania, ruchu tego nie obserwuję (działają płynnie).

Czy ktoś się z czymś takim już spotkał?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obserwuje czasami takie coś u siebie gdy mam ustawione wycieraczki "na raz" właśnie, czyli gdy jest aktywny czujnik deszczu :) tylko, że u mnie to występuje tylko wtedy gdy leci mżawa i chyba czujnik głupieje, bo nie może się zdecydować czy już machnąć czy nie :decayed: jak pada sobie równo to jest luz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u siebie czujnika - to musi być coś związanego z elektryką, bądź mechaniką wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coprawda w b5 ale miałem tez tak ze wycieraczki na raz po pozycji zero szłu 10cm w górę. pomogła wymiana przekażnika od wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie może się znajdować ten przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest to przekaznik 377 i znajduje się pod kierownicą

nie wiem dokładnie gdzie bo jeszcze nie sprawdzałem ale zaraz sprawdze bo sam mam problem z wycieraczkami (u mnie nie chcą się wyłończyć a jak już staną to gdzieś na środku szyby)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest to przekaźnik 377 i znajduje się pod kierownicą

nie wiem dokładnie gdzie bo jeszcze nie sprawdzałem ale zaraz sprawdzę bo sam mam problem z wycieraczkami (u mnie nie chcą się wyłączyć a jak już staną to gdzieś na środku szyby)

Zaczynam mieć spore wątpliwości, czy w ogole taki przekaźnik znajduje się w B6, ale dzisiaj tam zajrzę i zobaczę, czy coś takiego u mnie występuje.

W którymś z wątków znalazłem wypowiedź, że w B6 wszystkim steruje manetka i centralny moduł elektryki, wiec może to być coś z tym.

Pozostaje jeszcze sam mechanizm, który może być przestawiony/uszkodzony - wtedy trzeba to wyjąć i przeczyścić/wymienić :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...