Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Malowanie deokładek zderzaków i progów


HaVoK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie malowania dokładek do zderzaków i progów.

Planuje pomalować je w kolor nadwozia i o ile te dokładki zderzaków to w miare prosta sprawa będzie to zastanawiam się jak pomalować progi. Chodzi mi o to jak to zgrać żeby ładnie wyglądało.

Czy malować całość, łącznie z tą częścią co znajduje się wewnątrz (pod drzwiami), czy robić odcięcie, żeby pod drzwiami zostało na czarno a na zewnątrz w kolor.

Jeżeli ktoś ma dostępne jakieś fotki jak to mniej więcej wygląda to może sam zadecyduje ;)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19012011755.jpg

19012011754.jpg

19012011753.jpg[br]Dopisany: 19 Styczeń 2011, 11:08_________________________________________________wewnątrz zostaje czarne, nie maluj tego bo będzie kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób odcięcie

Jak malujesz też listwy gumowe to bedziesz musiał użyć jakiegoś utwardzacza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź.

Ja mam wersję przed FL'em i u mnie sprawa wygląda następująco

prgt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Sorry za jakość ale nie mogłem znaleźć lepszego zdjęcia z progiem :wallbash:

I teraz mam robić odcięcie gdzieś mniej więcej w miejscu gdzie ta gumowa listewka z drzwi łaczy się z progiem przy zamykaniu drzwi?

Czy może malować do połowy?

Chodzi mi o to że nie ma u mnie żadnej listewki od środka na progu i nie wiem jak zrobić to żeby było ładnie. Wiadomo że jak jest listewka to malowanie dochodzi do listewki i wygląda jak fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób odcięcie

Jak malujesz też listwy gumowe to bedziesz musiał użyć jakiegoś utwardzacza :gwizdanie:

malowales sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób odcięcie

Jak malujesz też listwy gumowe to bedziesz musiał użyć jakiegoś utwardzacza :gwizdanie:

malowales sam ?

nie

znajomy mi to ogarnął :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, nieźle to wykombinowałeś, ja akurat się zastanawiam czy malować cały czy tylko połowę, tylko że przymierzam się do wywalenia tych listew, więc chyba mi nie pozostanie nic innego jak malowanie całego progu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, nieźle to wykombinowałeś, ja akurat się zastanawiam czy malować cały czy tylko połowę, tylko że przymierzam się do wywalenia tych listew, więc chyba mi nie pozostanie nic innego jak malowanie całego progu

no wtedy to całe malujesz, listwe AUDI zaklejasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, nieźle to wykombinowałeś, ja akurat się zastanawiam czy malować cały czy tylko połowę, tylko że przymierzam się do wywalenia tych listew, więc chyba mi nie pozostanie nic innego jak malowanie całego progu

no wtedy to całe malujesz, listwe AUDI zaklejasz :wink4:

dokładnie tak to widzę, ale sprawa jest jeszcze do przemyślenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zderzak to preferuje zrobić je w jedna całość lepszy efekt końcowy ale to według gustu. co do progów to jak zostają listwy na drzwiach to wystarczy polowe a bez list to całość. Osobiście będę robił drzwi na gładko bez list i całe progi w kolor. Na progi polecam dać więcej warstw klaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat... jestem w trakcie malowania ady. dokładki zderzaków idą w kolor i teraz myśle by proki liznąć w ten sposób tzn do miejsca pokazanego na foto.

20110215046.jpg

co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat... jestem w trakcie malowania ady. dokładki zderzaków idą w kolor i teraz myśle by proki liznąć w ten sposób tzn do miejsca pokazanego na foto.

20110215046.jpg

co o tym myślicie??

będzie dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to dobrze wyglądało ale proponowałbym całe to pomalować i będzie fajne jednolicie to wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to dobrze wyglądało ale proponowałbym całe to pomalować i będzie fajne jednolicie to wyglądać :)

Z tego co JA zrozumiałem to całe maluje... :gwizdanie

PS: zresztą pisał że będzie 16 Lutego malował, trochę późno na porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...