Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją WIN XP na Toshiba Satellite A200 PSAE3 ( SATA )


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

podczas instalacji wypluwa brak dysku, jako że już miałem tak pare razy z kompami wrzucałem Win 98 w nim formatowałem dysk, po sformatowaniu przerywałem instalację 98 i wrzucałem XP.Tak samo zrobiłem tym razem ale nadal nic z tego... format w 98 poszedł bezproblemowo a XP zainstalować się nie chce... cały czas wywala brak dysku... czy ta Toshiba jest na SATA (takim którego nie ma w Win XP czy jak) ?? pomóżcie bo zwariuję z tym lapkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sterowniki dysku http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp?service=EU

Nie dostałeś do lapka płyty z obrazem dysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptok z Niemiec jest tylko jedna płyta : "Product Recovery" a co driverów ze strony Toshiby :

http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp?service=EU

to ja tu nie widzę żadnych sterów do SATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam najnowszy XP PROF z SP II z aktualizacjami z maja 2007 już w sobie także to jest świerzynka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pierwszych plansz instalacji win'a masz polecenie "naicsnij f6 aby zainstalowac dodatkowe sterowniki scsi lub cos tam" ,

no i przy sata to wlasnie trzeba w tym momencie wrzucic dyskietke ze sterami dysku i nacisnac te (chyba f6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po pierwsze primo trzeba mieć gdzie wsadzić a po drugie primo ULTIMO trzeba mieś stery do tej SATY... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pierwszych plansz instalacji win'a masz polecenie "naicsnij f6 aby zainstalowac dodatkowe sterowniki scsi lub cos tam" ,

no i przy sata to wlasnie trzeba w tym momencie wrzucic dyskietke ze sterami dysku i nacisnac te (chyba f6)

Tez mam lapa na sata i nic nie klikalem jak formatowalem Viste i instalowalem XP. Znalazl dysk zaraz po tym jak skonczyl kopiowac pliki potrzebne do instalacji XP. Pewnie w biosie trzeba cos pokminić, bo czasem tam jest ustawione cos inaczej niz w standardzie. Moze bios przywroc do wartosci domyslnych.

Bylo kupowac Toshibe? :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letallec bios już dawno przywrócony (ale to nic nie pomogło) a Toshiba nie moja tylko szwagra... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro może być ten sam problem co ja mam, nie ma sterów SATA pod mojego laptoka HP pavilion dv6520 pod XP, coś tam grzebałem ale lipka wielka i pozostaje mi narazie gówniana vista. z niektórymi kompami tak jest nie da się i h*j-trzeba się pogodzić i żyć nadzieją, że jak najszybciej SP1 wyjdzie pod Viste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iverson no właśnie czytałem Twojego posta... ale dziwi mnie jedna rzecz a mianowicie na stronie Toshiby są drivery pod XP (konkretnie dla tego modelu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrzuć sobie stery na pendrive i powinno podczas instalacji wyszukać oprogramowanie z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiedziałem do 4:30 ale XP "już" jest zainstalowany :thumbup:

przysłowiowe ..."brawo Jasiu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zainstalowałeś? Bo jestem ciekawy....

Normalnie .... pewnie z botowanego CD.. tylko Alv zapomniał że do lapków są CD. Chyba że jej nie posiadał. Kiedyś robiłem instalkę koleżance na hp i poszło bez problemów (oczywiście z mojego XP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z tym trochę zabawy. Windowsów miałem kilka i żaden nie dawał rady (nie widział dysku i tyle). Więc tak oniak sterowniki SATA są na tej stronie i nazywają się "Intel Matrix Storage Manager-7.5.0.1017" tyle że wrzucenie ich na drugą płytę czy na Pendrive'a nic nie dawało bo XPek dalej nie widział dodatkowego urządzenia. Programem nLite scaliłem sterowniki (plik iaahci z katalogu ICH7M_32bit oraz iaahci z katalogu ICH8M_32bit) z instalką Windowsa, następnie stworzyłem obraz płyty z nowym XP zapisałem ją jako płytę botowalną a następnie przekonwertowałem go programem UltraISO na obraz Alcohola i nim też nagrałem.

także Iverson do boju :polew: spróbuj i daj znać jak Ci poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...