Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Turbo słabo kręci lub kręci z opóźnieniem


ptosiu 87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy A4 :hi:

Panowie mam problem z turbina tzn. jak kupilem audike elegancko smigalo turbo,kreciło juz od 1600-1800 odczuwalne 'wyrwanie' .Na dwojce na mokrej nawierzchni zapalala sie kontrola trakcji,wszystko ladnie pieknie dopoki nie zostal wymieniony rozrzad olej i filtry.po odebranu autka jade od mechaniora i mysle ''to nie moje audi'' tak jakby nie bylo turbiny,zbierala sie ale nie bylo tego odczuwalnego wyrwania i tak smigam do tej pory.Dzisiaj zauwazylem ze jak daje gaz w podloge to odezwalo sie turbo ale dopiero przy 2400-2600obr,po przejechaniu kilku km to samo jak wczesniej.Mam nalatane 228tys.km 2002r przeczytalem duzo podobnych watkow i sugestie ze: kierowniczki zacinaja sie w turbinie,przeplywka do wymiany i ze jakis zawor od cisnienia chyba N75,turbodziura.

W najblizszym czasie bede chcial zrobic logi bo znich chyba najwiecej wyjdzie ale prosze jeszcze Was o opinie bo jest na tym forum wielu fachowcow i specow :)

Pozdrawiam Ptosiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wsadził swoje pazurki w układ podciśnienia i gruszka od turbiny nie ssie tak jak trzeba w dolnym zakresie obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia borykam sie z tym samym problemem.. objawy sa takie ze pomiedzy 1400-1800 obr/min mam okolo 3s opoznienia zanim autko przyspiesza powyzej 2000 okolo 2s.

Stalo sie to po tym jak w deszcowa noc wiechalem w dosc wysoka wodę auto zaraz po przejchaniu zgaslo. Po chwili odpalilem ale turbio juz nie to samo, na drugi dzien postanowielm dac mu trodzke po obrotach i było całkiem dobrze lecz tylko jeden dzien teraz brak mu tego zrywu co wczesniej.

Dodam ze zmienilem po tym filtry olejem- dla pewnosci czy jakas woda sie tam nie dostala , ale w filtrze suchutko.

Przypominam sobie ze jakos rok temu mialem pdobna sytuacje ale tylko dzien lub dwa i pozniej bylo wszystko ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia borykam sie z tym samym problemem.. objawy sa takie ze pomiedzy 1400-1800 obr/min mam okolo 3s opoznienia zanim autko przyspiesza powyzej 2000 okolo 2s.

Stalo sie to po tym jak w deszcowa noc wiechalem w dosc wysoka wodę auto zaraz po przejchaniu zgaslo. Po chwili odpalilem ale turbio juz nie to samo, na drugi dzien postanowielm dac mu trodzke po obrotach i było całkiem dobrze lecz tylko jeden dzien teraz brak mu tego zrywu co wczesniej.

Dodam ze zmienilem po tym filtry olejem- dla pewnosci czy jakas woda sie tam nie dostala , ale w filtrze suchutko.

Przypominam sobie ze jakos rok temu mialem pdobna sytuacje ale tylko dzien lub dwa i pozniej bylo wszystko ok.

Pozdrawiam

Na początku miałem te same objawy, z czasem samochód całkiem przestał jeździć:/ Dwóch mechaników u których naprawiałem się od lat nie podołało, jutro przerzucam samochód do kolejnego a później zostaje mi już chyba tylko ASO :(

Radzę jechać do mechanika, ja czekałem z nadzieją że się samo odmóli ( za pierwszym razem przeszło samo tak jak u Ciebie ) ale doczekałem się odwrotnego efektu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna rada! Kupcie sobie kabelek na allegro za 50zł zainstalujcie vag-coma wrzucie logi i wszystko będzie jasne co się dzieje z waszymi furami. A tak to można gdybać do końca świata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie:)

Chcialem poinformowac ze moj w/w problem z turbina zostal rozwiazany

w bardzo prostu sposob. Dzis mialem chwile czasu i posprawdzalem przewody podcisnienia i jeden ten ktory jest podpiety do zaworu NGR (tak sie chyba nazywa) mialem przetarty w kilku miejcach sklailem go tymczasowo tasma i autko odzyskalo swoej zycie.:))

Teraz szukam tych przewodow na necie lecz jak narzie nic nie ma..

Moze ktos wie gdzie mozna takie nabyc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie motoryzacyjnym :naughty: ale u mnie w jednym sklepie dostępne są tylko 3,2mm a do EGR (5mm) nie mają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie:)

Chcialem poinformowac ze moj w/w problem z turbina zostal rozwiazany

w bardzo prostu sposob. Dzis mialem chwile czasu i posprawdzalem przewody podcisnienia i jeden ten ktory jest podpiety do zaworu NGR (tak sie chyba nazywa) mialem przetarty w kilku miejcach sklailem go tymczasowo tasma i autko odzyskalo swoej zycie.:))

Teraz szukam tych przewodow na necie lecz jak narzie nic nie ma..

Moze ktos wie gdzie mozna takie nabyc?

Pozdrawiam

Pewnie chodzi Ci o EGR, a wezyk kupisz w prawie kazdym motoryzacyjnym i z tego co wiem tam jest 3x5 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...