Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina za mało pompuje


piurko

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi padło, podłączyłem dziś auto pod vag i wyszło ,że turbina daje max ciśnienie ok 1500 a po wirusie powinno być 2100 . Jest nowy przepływomierz , który daje o połowę powietrza mniej niż powinien . Nie było czasu sprawdzać wszystkiego i jestem niespokojny o turbinę :roll: Może to gruszka przy turbinie :?: i przez to przepływka daje mniej powietrza :?: może kat :?:

Co myślicie, poradźcie proszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma gruszka do przeplywki??przeplywka nie daje powietrza tylko mierzy je regulujac dawke paliwa widocznie jest zla przeplywka i dlatego tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie może być tak , że turbina za mało pompuje bo jest np dziura w gruszce a komp bierze mniej powietrza z przepływki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci polecę sprawdzenie przedodów biegnących do IC i z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie podziękuję za radę :wink: dopiero będę szukał przyczyny bo narazie brak czasu :roll: także za każdą sugestię będę wdięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci polecę sprawdzenie przedodów biegnących do IC i z niego

co masz na mysli??dziure??bo jak tak to by strasznie dymil i syk tez by byl a kolega nic nie pisze o tym wiec chyba nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to od nie dawna i nie zauwazył że ma Batorego z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to od nie dawna i nie zauwazył że ma Batorego z tyłu

Żadnego Batorego z tyłu nie ma :razz: braku mocy tak naprawdę też nie zauważyłem :oops: . Gdybym nie widział wyników na monitorze to jeździłbym dalej w niewiedzy :roll:

A sprawdzałem bo kilka razy zdarzyło się delikatne zdławienie , szarpnięcie podczas jazdy.

Mam nadzieję , że to nie turbawka :roll: ( znalazłem prawdopodobne dojście do nówki za ok. 500 PLN )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przeplywke. Za malo zmierzonego powietrza przez co jest redukowana dawka paliwa i brak mocy bo turbina nie ma sie jak rozpedzic.

PS. piotr1602 przeplywka odzyla po przemyciu.Wiecej napisze jak wroce do domciu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :razz: :mrgreen: :razz: :mrgreen: :razz:

Dobrze jest znać swoje autko, tak jak pisałem nie czułem spadku mocy. W teście drogowym pod obciążeniem wyniki wyszły super (chyba - proszę o ocenę ).

Wyniki diagnozy bez obciążenia są mało wiarygodne :?:

Mój wydruk :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca0ff01ebaeff8ed.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piurko2, wiec o co biega miales spadek cisnienia i juz nie masz???

Testy bylo zrobic za pomoca VAG-a bo z tych co dales to niby dobrze ale to jest przy zadanej predkosci obrotowej, a nie w calym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co biega, ale tak było :razz: Testy były robione na GUTMAN (nie wiem jak się pisze ) na postoju turbina max pompowała do 1600 a przepływka dawała połowe tego co chciał komputer. Dziś w teście drogowym też z GUTMANEM było wszystko ok

Te bloki z cyferkami nie wiem skąd wziąć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nie robi sie testow turbiny i przeplywki.

W Vagu wchodzisz w silnik, pozniej 08 Bloki i tam juz ustawiasz co chcesz testowac i robisz z tego Logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...