Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turbiny o zmiennej geometrii nie można regenerować. Prawda czy fałsz ??


MisiekDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :hi:

Przeglądałem sobie dziś cenę suszarek bo moja już trochę puszcza olejem ;( i na allegro trafiłem na coś takiego http://moto.allegro.pl/nowa-turbo-turbina-audi-vw-passat-tdi-i1386968430.html. Czy to aby na pewno prawda że ,Turbiny o zmiennej geometrii nie można regenerować ?? Bo chyba moim zdaniem można. Ale niech wypowie się ktoś o wyższych kompetencjach niż moje :) A i mam zamiar kupić od AWX dlatego je przeglądałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kupisz nowa czy po regeneracji to i tak bedzie rzucała olejem po za tym to ze olej jest w układzie dolotowym(doladowania) to wina tez jest separatora oleju który źle separuje olej od oparów. a jak widac przewór separatora skrzyni korbowej połaczony jest z przewodem ssacym miedzy turbina a filtrem powietrza-przepustnicą.

powiem tak. - kolesiowi w paskuFL na PD 130tce poszła turbina- zakupił zestaw na allegro za 350zł. rozebraliśmy turbinę. wymieniliśmy wszystko. dał główny karter do wyważenia-100zł. założyłem "ślimaki"boczne. i turbina hasa aż miło. koleś zadowolony... teraz sobie będę turbinę robił. już mam rozsypana od AWX'a. jak będę miał dodatkowa gotówkę to zakupie zestaw i ja zrobię.potem ja zamontuje do sieczkarni.

a w ASO myslisz ze kupujesz nóweczke turbine...?? nie - regenerowana ta która sie rozsypała u kogos i została wymieniona na gwarancji- ja zreanimowano i lezy na magazynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś tak piszę aby mieć klienta na nową. Turbiny się regeneruje w dobrych zakładach i służą swoją mocą dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby na pewno prawda że ,Turbiny o zmiennej geometrii nie można regenerować ?? :

:no: pierwsze słysze.

Zapodaj w dziale kupię i może ktoś ma suszarkę AWXa w bdb stanie. Sam znam kilku którzy upychali BRD :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była juz gdzies gadka na ten temat :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ponoc firmy produkujace turbiny nie wrzucają na rynek wtórny czesci zamiennych

bo nie idzie im sprzedaz nowych turbin,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby na pewno prawda że ,Turbiny o zmiennej geometrii nie można regenerować ?? :

:no: pierwsze słysze.

Zapodaj w dziale kupię i może ktoś ma suszarkę AWXa w bdb stanie. Sam znam kilku którzy upychali BRD :cool1:

Jak na razie z kupnem suszarki będę musiał się wstrzymać bo brak kasy :confused4: mam nadzieje że jeszcze stara trochę podmucha :decayed: a AWX mi wystarczy :) W każdym razie dziękuje koledzy za odpowiedź bo 2500zł za suszarkę to jednak sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak pisze np na stronie Garetta. Dlatego garett wycofał sie z produkcji części zamiennych do turbin ze zmienną geometrią. Ci co je regenerują robią na chinolach, albo na turkach. Bardzo słabej jakości. Niekiegy mozna trafić firme co robi na częściach Meletta. jest to firma co robi na tasmach garetta z UK. I tak naprawde biznes nadal sie kręci. Mają strone internetową po polsku i mozesz u nich zamówić zestaw naprawczy. Lub szukaj firmy co robią na nich regeneracje. Ale oficjalnie nie regeneruje sie turbin ze zmienną geometrią. Dlatego nie do dostania są częsci zamienne np Garetta do tych turbin.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak pisze np na stronie Garetta. Dlatego garett wycofał sie z produkcji części zamiennych do turbin ze zmienną geometrią. Ci co je regenerują robią na chinolach, albo na turkach. Bardzo słabej jakości. Niekiegy mozna trafić firme co robi na częściach Meletta. jest to firma co robi na tasmach garetta z UK. I tak naprawde biznes nadal sie kręci. Mają strone internetową po polsku i mozesz u nich zamówić zestaw naprawczy. Lub szukaj firmy co robią na nich regeneracje. Ale oficjalnie nie regeneruje sie turbin ze zmienną geometrią. Dlatego nie do dostania są częsci zamienne np Garetta do tych turbin.

Pozdro

ZC

Turbotech z Łodzi robi na Meletta z UK. Niby mi tak szef mówił że był nawet w ich fabryce..

Tylko cholera po zimie mam taką obskurną tą turbine, wszystko bardzo zardzewniało i utleniło... wygląda o wiele gorzej niż 10 letnia od afn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...