Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przegub wew do tylnego mostu quattro


MATIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem otóż mam drugie autko w domu a4 1.8 quattro do wymiany mam przegub od strony mostu wewnętrzny czy ktoś wie gdzie mogę kupić tą część ?? i czy ktoś wymieniał oraz jakie koszty

u tom77 pytałem nie występuje :(

z góry dzięki za odpowiedź :hi:

na allegro znalazłem coś takiego

czy to jest właśnie ta część??

http://allegro.pl/show_item.php?item=1414341625&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuki przy dodawaniu gazu mechanik zdiagnozował wszystko i ewidętnie do wymiany ten przegub ceny w aso kosmiczne :thumbdown: dlatego szukam tańszego rozwiązania na tą chwile wiem że lobro kosztuje 300zł i chyba ku temu rozwiązaniu się będę kierował choć nie ukrywam że wolał bym jeszcze parę zł urwać z ceny... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej na podnoścnik wejść pod auto i słuchać ja się długo barowałem z tym problemem ale teraz już wiem żę to przegub wew na tylnym moście musisz sprawdzić też podpory wału jeśli masz takie stuki bym obstawiał to bo um nie stuka cały czas przy jeździe i wzrost głoścności stukania zwiększa się rytmicznie do prędkośći :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat lecz u mnie jest nieco inna sprawa a mianowicie od czasu wymiany tylnych łożysk jak wciskam gaz w podłogę to auto zaczyna pływać tyłem po drodze i muszę kontrować czym to może być spowodowane?? nie słychać aby stukało, ale ma się takie wrażenie ze raz jedno koło ciągnie a raz drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego amortyzatory plus stan zawieszenia tylnego to do sprawdzenia :hi: plus sprawdź stan opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony są ok amorki na przeglądzie też były ok jakieś 2 miesiące temu

problem powstał od razu po wymianie łożysk, czy jest możliwe ze coś źle złożyli?

wymieniali też jakieś tuleje bo nie mogli odkręcić śrub i musieli ciąć to chyba te dolne co się piasta z wahaczem łączy

aha, a z tyłu ustawia się zbieżność czy tylko kąt koła w pionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem

Mam pojechać na ustawienie, ale te objawy które zaobserwowałem raczej nie są przyczyną zbieżności, auto jedzie prosto

dzieje się to wtedy gdy mocno wcisnę gaz tył lata lewo prawo, albo jak ostro w zakręt wejdę to tak jakby się przechylał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez obstawiam zbierzność.

Miałem u siebie podobnie a jak popadało to na koleinach d*pa latała jak chciała :)

Wracając do stukania i podpory to wiecie może jaki jest numer części?

Z tego co patrzyłem na allegro to jest ich trochę ale wydaje mi się że u mnie zupełnie inaczej wygląda ta podpora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez obstawiam zbierzność.

Miałem u siebie podobnie a jak popadało to na koleinach pupa latała jak chciała :)

Wracając do stukania i podpory to wiecie może jaki jest numer części?

Z tego co patrzyłem na allegro to jest ich trochę ale wydaje mi się że u mnie zupełnie inaczej wygląda ta podpora.

no u mnie na koleinach tez lata, ustawienie zbieżności pomogło? z tego co udało mi się znaleźć na forum to wydaje mi się że przy demontażu piasty mechanik uszkodził gumę na wahaczu tą od zbieżności, muszę rozebrać i zobaczyć jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATIUS i jak dobrales od czegos przegub czy dales nowy ?

Ja sie zastanawiam czy przedni przegub by jakos nie podszedl na tyl.Srednica ta sama. ilosc zebow tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka że odkopię ale napotkałem się na info o przegubach wału do b5 quattro, mianowicie pasują przeguby od porsche 911 i wewnetrzne fordów scorpio itp, srednica 100mm i ilość zebow 25 się zgadzają, numer Porsche 923 332 032 00, ford 72GG4635BA lub 1493963

numer spolny LOBRO 301-142 cena od 160zł wzwyż

pozdro

---------- Post dopisany at 06:32 ---------- Poprzedni post napisany at 06:31 ----------

tu jest temat, dotyczy audi 90 quattro ale przeguby na wale sa te same Driveshaft Rebuild Instructions - AudiWorld Forums

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz odgrzany to macie male info w moim temacie jak dla siebie szukalem przegubu na tyl wewnetrznego

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-124/b5-aeb-nr-przegubow-tyl-wew-zew-aeb-95r-225602/

Ruville/meyle/lobro do wyboru do koloru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka że odkopię ale napotkałem się na info o przegubach wału do b5 quattro, mianowicie pasują przeguby od porsche 911 i wewnetrzne fordów scorpio itp, srednica 100mm i ilość zebow 25 się zgadzają, numer Porsche 923 332 032 00, ford 72GG4635BA lub 1493963

numer spolny LOBRO 301-142 cena od 160zł wzwyż

pozdro

---------- Post dopisany at 06:32 ---------- Poprzedni post napisany at 06:31 ----------

tu jest temat, dotyczy audi 90 quattro ale przeguby na wale sa te same Driveshaft Rebuild Instructions - AudiWorld Forums

Jeżeli chodzi o wał, to przegub od scorpio pasuje, mam taki u siebie i lata jak zły, jedynie przy wymianie trzeba dać grubszą uszczelkę (korkową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...