Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem przy kilkakrotnym naciśnięciu hamulca


mareko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem; otóż podczas jazdy naciskając kilkakrotnie ( 4-5 krotnie pod rząd) dynamicznie pedał hamulca staje się on twardy i aby zahamować trzeba użyć zdecydowanie większej siły a hamowanie i tak jest słabe. Co to może być, a może tak jest i już. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie jest, sprawdz wężyk od wspomagania hamowania ktory idzie z silnika do serwa ponieważ prawdopodnie jego ścianki podczas podciśnienia się kurczą na tyle że serwo chodzi bez wspomagania, drugim problemem może być woda w serwie ale to drugie to tylko występuje podczas mrozów kiedy to membrana lubi w serwie przymarznąć, rozwiązanie tego pierwszego problemu wymiana wężyka bądź wprowadzenie do niego czegoś co go usztywni od środka i zapobiegnie jego ściskaniu się , a tak poza tym to używaj opcji :szukaj: bo ten temat jest powszechnie znany :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 2 tygodnie po zabiegu naprawczym.

Objawy miałem nawet gorsze bo poprostu raz było wspomaganie raz nie.

wymieniłem łącznik gumowy w ścianie grodziowej od vacum do serwa, oraz przewodzik od vacum do akumulatora powietrza, który też już był dość po przycierany.

nie wiem co pomogło ale pomogło. :kox:

Łącznik kupiłem w seacie na warszawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się ponieważ mam podobny problem ale nie jestem przekonany czy ta sama przyczyna mianowicie:

Naciskam raz pedał hamulca wchodzi do około 3/4 i hamuje dość dobrze, naciskam drugi raz łapie prawie od razu (wysoko) i bardzo mocno. Po jakimś czasie jeśli znów zaczynam hamowanie sytuacja powtarza się. Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się ponieważ mam podobny problem ale nie jestem przekonany czy ta sama przyczyna mianowicie:

Naciskam raz pedał hamulca wchodzi do około 3/4 i hamuje dość dobrze, naciskam drugi raz łapie prawie od razu (wysoko) i bardzo mocno. Po jakimś czasie jeśli znów zaczynam hamowanie sytuacja powtarza się. Jaka może być przyczyna?

powietrze w układzie

zacznij od tylnych zacisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...