Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana pompy paliwa


adam05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wracając z dłuższej trasy, zatrzymałem się na chwilę na autostradzie, żeby odpocząć. Jak już sobie odpocząłem to samochód nie zapalił. A4 mam na gaz i na szczęście był rozgrzany, więc przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem udało mi się go uruchomić na gazie. Dojechałem do domu, przełączyłem na benzynkę i samochód od razu zdechł i już nie chciał odpalić.

Z tej racji że niedawno straciłem pracę, wole oszczędzać i nie płacić za hol do mechanika . Więc zabrałem się za wymianę samodzielnie :)

I tu się pojawia pytanie do was, bo ja nie mam bladego pojęcia.

Jak wyciągnąć tą pompę? Mam ją już w zasięgu wzroku, wyczytałem że trzeba "koszyk" przekręcić w lewo o jakieś 15 stopni, ale ni cholery nie mogę.

Jeszcze gdzie indziej wyczytałem że trzeba podważyć zawiasy i wyciągnąć koszyk, ale nie widzę nigdzie czegoś takiego.

Wygląda to u mnie tak http:

pompa.jpg

Czy to co zaznaczyłem, to jest właśnie ten koszyk, którym "na chama" trzeba kręcić?

Czy może jest zupełnie inny sposób wyjęcia tej pompki?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi i podpowiedzi :)

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 04 Luty 2011, 18:41_________________________________________________Okey udało mi się wyciągnąć cały koszyczek, tylko teraz jak wymontować tą pompę? :D

Staram się podważać te zaczepy ale nie cholery nie idzie, na samym dole jest sitko, czy to jest filtr? Czy najpierw to w jakiś sposób trzeba zdemontować?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymontowac pompke musialem uzyc kilku wkretakow, podwazyc wszytskie zaczepy <troche gimnatyki> i pompke wyciagasz do gory ;) Ostroznie by nie poama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już ten koszyczek na wierzchu to zostało Ci tylko wyjąć pompkę, na dole jest wstępny filtr/sitko , zdejmij je i wtedy popchnij pompkę ku górze, powinna wyjść, z oporem ale powinna, i moja rada - z dala od zamienników po 100 zł, bo to rozwiązanie na krótką metę. Ja u siebie zrobiłem dodatkowo automatyczny wyłącznik pompki po przejściu na gas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszko z a100zł to rozwiązanie na góa kilka miesięcy a problemów przy odpalaniu ja najpierw włożyłem zamiennik za 70zł i przy każdym rozruchu kręcenia rozrusznikiem ile wlezie wymiana obejmowalą samą pompkę, po jakimś czasie wymieniłem pompke z koszyczkiem w całości kuiłem za jakieś 400zł podróba do bani.n Wiem że nie masz pracy sam jak kupowałem podóbę to byłem w urzędzie pracy na liście ale przy [ierwszej okazji i niekoniecznie za 400zł pompka Boscha jest tańsz anie wime dokladnie za ile ale poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...