Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

auto kupiłem miesiąc temu, chce spełnić swoje marzenie i mieć fajny sprzęcik, oczywiście mam swój cel, słucham różnego rodzaju muzyki ale przedewszystkim, techno, house, elektro hardstyle i żadko R'N''B

sprzęt raczej nowy, nie przepadam za używkami!

kwoty myśle przeznaczyć w następującym przedziale:

RADIO - do 700 zł +/-50zł patrzyłem po pionek 5900 lub 6900 lub alpinka jakaś

PRZÓD - do 400 zł +/-50zł miejsce na 13cm ale w ostateczności 16cm wejdzie, patrzyłem po HERTZ ESK 130 LUB 160 mowa o zestawie na zwrotnicach

WZMAK I SUB - z okablowaniem do 1300 zł; głośnik patrzyłem po LANZAR-ach (MAX12) a wzmak...tutaj mam problem, pytałem w sklepie CA to sprzedawca mnie zabił jego teorią...wystarczy wzmak z firmy magnat w cenie ok.350 zł za NOWY...

moim zdaniem taki zwykły magnat nie pociągnie takiego głośnika, wogule co WY BYŚCIE MI RADZILI,

do końca grudnia planuje zakupić radio i cały przód, więc pomoc by była mile widziana:)

ps. mam na zbyciu pół roczne głośniki Hertz CDX690 rozmiar 6x9 wsam raz na pułke, czy założyć je na pułke czy sprzedać,

ps.2. niewiem czy wzmaka kupić 4 kanałowego i dać na niego przód i suba czy tylko 2lub1 kanałowy na suba a dokupić drugi wzmak na sam przód, chce mieć fajne granie, żywe, z mocnym basem i co najważniejsze prędko sprzętu zmieniał nie będe!

niewiem czy KTOŚ mi wogule pomoże ale w każdym bądź razie DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wzmacniacz, to powiem Ci, ze jak dla mnie tylko CAR POWER. Za 230zl kupilem wzmacniacz, ktory na lajcie ciagnie magnata streetracer xxl 3000 i jeszcze mu zapas mocy zostaje. W polaczeniu z tym subem w moim poprzednim aucie (polo coupe) robilo takie trzesienie,ze az milo bylo poczuc prostowanie wlosow. :D Oczywiscie takie sluchanie muzy nie jest ani dobre dla Ciebie (ogluchnac mozna :tongue4:) ani dla niuni (odkreca sie wszystko :tongue4:) Pozniej wyregulowalem sobie wzmacniacz tak,ze dawal wiecej basu, ale na mniejszym levelu. Nie masz lupanki w samochodzie, a basik miodzik. Co do Lanzara. Nie powiem,ze to zly sprzet, bo taki nie jest, ale po co przeplacac? Bedziesz jezdzil na car audio zloty i chwalil sie,jak Ci szyby drza w samochodzie? Najlepiej sie sprawdza (oczywiscie audiofilsko) skrzynia zamknieta,ale zazwyczaj duzo kosztuje, jesli chcesz fajny efekt uzyskac. Co do glosnikow na tylnej polce. Od razu mowie,ze nie. Mam doswiadczenie,co sie dzialo z glosnikami u mnie w polce w polo. Odpialem kable od glosnikow (w bagazniku tylko sub) i sie okazalo,ze od basu glosniki charcza, jakby sie rozpadaly. Przelozylem je pozniej w boczki do srodka no i zaczelo milo grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oparł wszystko na sprzecie Sony

RADIO SONY MEX-1GP 799zł

PRZÓD SONY XS-HT170SN - 16,5cm srednicy 379zł

WZMAK SONY XM-SD14X 400zł

SUB SONY XS-L154P5B 1500W 300zł + jakaś skrzynia

no ale jak piszesz ze masz wiecej kasy to mozesz sobie jakis mocnijszy wzmak zafundować :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... co do SONY to ja się nie pisze, na forum Audiofile zaproponowali mi zestaw za 3 tyś... ale ja aż takiego konkretu nie potrzebuje, fakt, musi grać mocnym bassem i glośnym przodem tzn. tak żeby niczego nie brakowało

najlepiej gdybyście mi polecili np. w takim sensie:

RADIO - jakie masz, jakie polecasz czyli np. 2 czy 3 różne radyjka

przód - co na przodzie wozicie, ewentualnie co polecacie bo jest dobre

wzmak - tutaj musi być konkret bo musi być 4 kanałowy, ciągnąć przód i tą skrzynie

skrzynia - chciałem hertza 250cm ale on potrzebuje duuużo mocy do napędu! więc tamci ludzie polecili mi intertechnika, powerbassa i U-dimensiona

Serio zaproponowali mi konkrety, czyli:

grajek kenwooda, Alpine9812

wzmak u-Dimension RM-V41

na przód DEGO ST 650 Starline

subwoofer Intertechnik MDS10

ten sprzęt to dla mnie nawet za dużo:P dlatego chce wiedzieć co WY wozicie w aucie z oczywiście NIEORYGINALNEGO SPRZĘTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak najbardziej okej ale ja bardziej przejął bym się kwestią montażu i wszystko dobrze przygotował. Tzn drzwi przygotować pod dobre głośniki to nie alda sztuka, potrzeba nakładu pracy i pieniędzy więc na to też zwróć uwagę bo bez tego ten sprzęt dobrze Ci nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie Froger34 boje się o te głośniku z przodu... musze je tam wcisnąć, zrobie sam panele i je wygłusze to wystarczy, zdecydowałem sie jednak na troche inną opcje:

PRZÓD - PowerBass S-6C lub PowerBass ES-6C, one są dobre i będą jak dla mnie idealne:)

tylko zastanawiam się czy nie pasować i wsadzić do drzwi jednak 13 cm:/ niewiem czy to jakaś różnica będzie ale wiadomo na chłopski rozum że pewnie 16 cm zagra lepiej...

okablowanie ok. 150 zł Dietz

no i wygłuszenie ok. 100 zł drzwi

tylko JAKIE RADIO??? tak do ok. 800 zł może być... jakie kto ma:P??? przyznać się! :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram że skrzynka zamknięta gra w sedanie super! Dzisiaj kupiłem zamkniętą z głośnikiem JBL GT5-12 i wzmacniaczem PowerCar HPB-604. Ciągnie ładnie Subwoffer i 2 kanały na przód mi zostają, który planuję zmienić w przyszłości...

A radio kenwooda? dla mnie rewelacja! posiadam i nie narzekam :) tyle że mój model nie ma wyjścia na subwoofer ale pod tylny kanał włączony gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelgo to co zaproponowali Ci jest bardzo dobrym rozwiązaniem mianowicie 9812 , dimension + dego oraz intertechnik na suba. Jesli oscylujesz w tej kwocie to warto dolożyć. Rozgladij się po sklepach czasami mozna trafic sprzet w promocyjnych cenach. Tak jak napisał froger przygotuj solidnie drzwi pod woofer. Uważam, że ta opcja jest bardzo dobra i jesli miałbym wybierać skłoniłbym się ku niej. Żadne Xplody jak ktoś zaznaczył ;p ..

Heh co do sprzętu, jaki kto posiada to już wałkowane było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucek pogadaj z Bartasem o przodach. Ja do niego sięgnąłem o pomoc i wszystko mi wyjaśnił.

Nie wkładaj tam 13stek bo nie warto. Ja włożyłem i jestem nieco rozczarowany. Bałem się przerabiać tapicerkę pod 16stki bo myślałem że pewnie malutka różnica będzie pomiędzy 13stkami a 16stkami. Ale okazało się inaczej, więc teraz przerabiam drzwi na 16stki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc...

sprzęt troche uległ zmianie gdyż nie jestem audiofilem żeby zaspokajać moje zachcianki za grubą kase :naughty:

więc

radyjko - albo Alpinka 9812RB albo coś z niższej półki pionka 5900 lub 6900

przód = PowerBass ES-6C wzmak = μ-Dimension μ-Jr. 4-300 i do skrzyni głośnik μ-Dimension μ-Jr. 1004 v.2

za głośniczki i wzmaka dam 1500 zł + radio

jak mnie zapewniano będe meeega zadowolony za nieduże pieniądze, przyznam że tego typu sprzęcik będe miał pierwszy raz!!! :dance:

oczywiście wytłumienie drzwi obowiązkowo - tutaj mam prośbe! jeśli ktoś posiada może fotki jak to ma wyglądać i najlepiej jakie materiały to byłbym wdzięczny za pomoc...i jakie panele zastosował na głośniki 16cm

i okablowanie to też osobna sprawa, tutaj sobie sam poradze, do 180 zł się wymieszcze...

co Wy teraz na to? ps. za każdą pomoc/zdjęcie/rade SERDECZNIE DZIĘKUJE!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ambitne plany...Chcac wsadzic taki sprzet najlepiej kontaktuj sie z najlepszymi w tym fachu popros ladnie kolege Bartass_1 a on juz Ci wszystko powie co i jak... Czytalem wiele jego postow i naprawde bylem mile zaskoczony, kolo ma naprawde pojecie w CAR AUDIO...pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucek wbij tu http://www.caraudioreda.pl/index.php galeria i poprzednie projekty. Tam masz foty A4 i wszystko pokazane co i jak.

Co do sprzętu nie ma żadnych zastrzeżeń, wszystko w jak najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo kurcze konkretna robota! :shocked:

dziękuje za dobre słowo co do sprzętu:) myśle że taki mi wystarczy i będe zadowolony, jednak jak patrze na te drzwi to aż mnie ciarki przechodzą bo konkretna robota do wykonania!

tutaj moge mieć problem, w poprzdnim autku a był to ford też sam wykonalem panele ale nie grzebałem tak jak na tej stronie to zostało pokazane z tapicerką...

noo ja napewno "kogoś" będe prosił o rade i pomoc bo jak już wrzucać takie audio to na 100% dobrze wykonane i zamontowane!!!

ps. myśle że już 10 stycznia będe mógł podziwiać sprzęcik u mnie w domku chociaż w paczkach ;) heh żebym tylko do wiosny sie wyrobił :D

jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam Alpinke 9812 RB jest za... w porównaniu do Pioneera czy JVC to niebo a ziemia, może nie ma animacji itp ale gra pięknie i górę i dół. A i ustawień nie brakuje wszystko można dostosować do upodobań. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucek za taką robotę powiedzieli mi 800zł tzn wykonanie paneli, mocowanie głośnika do drzwi i ładne obszycie oczywiście bez wygłuszania. Więc sądzę że warto chyba samemu się za to zabrać oczywiście jeśli ma się coś chęci i zapału do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wrobsipl za oferte ale ja zawsze kupuje tylko nowe i tylko oryginalne komponenty, to nie znaczy że Twój sprzęt ma jakieś felery czy coś ale poprostu wole mieć nowy, na gwarancji i wtedy śpie spokojnie ;)

nooo ja napewno niedam 800 zł za wykonanie paneli i obszycie...w życiu... to wole marznąć w garażu bez ogrzewania i nie za dużym... jakoś dam rade...może narazie zamontuje go po swojemu w środek drzwi, tzn. nie tak jak zostało to ukazane w tej galerii a poprawie i zrobie na "cycuś glancuś" z wiosny jak tylko temp. pujdzie do góry :)

już się nie moge doczekać:D już mógłbym mieć conieco z tego zestawiku ale zadecydowałem że jak kupie to naraz, i potem będe widział czarno na białym co i jak mam wykonać :thumbup:

ps. jak narazie rozważam różne opcje montażu przodu do drzwi, tzn. gdzie zwrotnice, którędy kable i ogólnie jakie materiały...

i ciesze się ŻE MI POMAGACIE :a4fan:

jeśli się kiedyś da to wpadne na spota :naughty: ale to po skończeniu autka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił coś na wzór tak jak na tym co ci dałem link? Będziesz montował głośnik do metalowych części drzwi czy do tapicerki na panelu? Wygłuszanie drzwi masz na fotach pokazane bardzo ładnie. Ciężko jest dobrze wygłuszyć drzwi w A4 bo są duże otwory technologiczne i ciężkie jest to sztywno zatkać. Za samym głośnikiem możesz dać więcej maty na blachę bo tam występują największe drgania. Pamiętam o szczelnym obklejeniu drzwi by zakryć wszystkie możliwe otwory. Kable? Zasilanie puszczasz lewym progiem a prawym cinche. Pamiętam że nie mogą być one koło siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie ma sprawy tyle za caly my sprzet tzn radio i subwofer tez na gwarancji jeszcze ponad rok wyjol z astry g co sprzedalem a w audi navi plus to juz nie kombinuje, rozumie cię że szukasz nowych czesci np : ja najbardziej w nowosci to lubie ten zapach swieżgo pcb i foli anty statycznej :kox:

pozdro

ps. co do linka który kolega podał wczesnie do caraudioredy to powiem że byłem u michała w firmie i możesz sie 100 % wzorowac na jego fotkach ja wygluszylem przednie drzwi w astrze dzieki macie app czy bola + tasma tytan rozowa (do usztywnienia dużych dziur w drzwiach mam dużo fot z instalacji w astrze jabys coś chiał sie dowiedziec albo fotki jak to robilem to pytaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...