Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[Audi Allroad C5] 2,5TDi 180ps quattro by Kri$

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

IMG_0000.jpg

Witam :)

Posiadaczem Allroada jestem od października. Na początku pytałem na forum A6 o porady odnośnie zakupu, następnie zaryzykowałem i pojechałem do Dresden - autko na zdjęciach było pierwsza klasa, na miejscu okazało się jednak, że jest to jedna wielka pomyłka - przez cały prawy bok rysa, słabo odpalał na zimnym, a na dole przednich lewych drzwi RDZA !!! więc zaryzykowałem i wybrałem się po rezerwowe auto koło Hamburga...

Choć przyznaję, że to autko z Drezna na zdjęciach prezentowało się na 10/10, a to z Hamburga to max. dostałoby ocenę 6-7/10 :) (oceniając fotki).

Na miejscu jednak okazało się, że mam więcej farta niż rozumu, gdyż auto mimo słabych zdjęć okazało się, że jest super zadbane.

Ale opowiem jak było...

Autem podjechała ~60 letnia kobieta i od razu zgasiła silnik :D Moja pierwsza myśl "o kur*ka wodna - a gdzie studzenie turbo".

Obejrzałem auto, parę rysek na przednim zderzaku, parę na tylnym (na tych szarych plastikach), w środku ideał - 247 tys km i w ogóle tego nie widać.

Kobieta jak się okazało oprócz Allroada ma również Mesia CLK, którym wraz ze swoim partnerem jeździła do własnego domku do Włoch, a Allroadem jeździł jej partner, ale zmarł jakiś czas temu, więc postanowiła sprzedać auto. Mam fakturę na 1600€ !!! że we wrześniu został zrobiony rozrząd, hamulce, pompa wody, klima, ogólnie wszystko co należało zrobić oprócz oleju, do wymiany którego mam ~1000km (serwis już się pali).

Na koniec mówi, że ma jeszcze Winterreifen i winter-dywaniki :D no i jak się okazało - opony są z 2008 roku, prawie nie jeżdżone, felgi do zimówek jak nówki - jak zmienię kapcie z letnich na zimowe, to dodam zdjęcia.

Co do autka, to ciemna zieleń, 2,5TDI, 2004 rok, 247540km (obecnie >250000km), 180ps - kultura pracy V6 w porównaniu do poprzedniego Golfa 4 cylindrowego to jak niebo a ziemia. Prędkości rzędu 180-200km/h na autostradach w ogóle nie czuć w środku - cisza, spokój...

Co do wyposażenia, to nie mam pojęcia co jest standardem w Allroadzie, zatem napiszę co mam :)

- QUATTRO :quattro:

- klimatronik 2 strefowy

- skórzana tapicerka (podgrzewany przód) z elektryczna regulacja lędźwi

- grzana przednia i tylna szyba

- navi (niestety RNS-D ;( a w Dresden było RNS-E ;( no ale to jest drobiazgiem, a stan techniczny obu aut to jak niebo a ziemia)

- zestaw głośnomówiący do Nokii 6310i

- zmieniarka 6cd

- pełne koło zapasowe + kompresor :D

- pozioma roleta w bagażniku oraz pionowa siatka.

- hak

- tempomat

- pełny FIS

- ksenony

- spryskiwacze świateł

- światła przeciwmgielne

- 4x elektryka szyb

- 2x podłokietniki

- fabrycznie przyciemnione tylne szyby (boczne i tylna)

- tiptronic 5-biegowy (heh zakochałem się w trybie S) :D

- parktronic przód + tył

Szkoda, że nie ma kierownicy wielofunkcyjnej (przydałaby się regulacja radia i odbieranie telefonów) ;( ale to nie jest wielkie zmartwienie.

Co do planów - NIC !!!! KOMPLETNIE NIC !!!! :D W Golfie III już się wystarczająco pobawiłem w "tjuningi" typu gleba i fela :) a tutaj kółka na lato są oryginalne Audi, gleby też nie zrobię, bo to Allroad :) więc nic nie planuję zmieniać :D

Jedynie może zmienię RNS-D na RNS-E... hmm... zobaczymy :)

PS. To auto tak wygodnie się prowadzi w porównaniu do Golfa III, że zamiast z A7 koło Hannoveru skręcić na A2 w kierunku Berlina ;) pojechaliśmy z kolegą 92km za daleko na południe :D i po tym incydencie już włączyłem navi na stałe... a funkcja TMC i pokazywanie gdzie jest Stau (korek) jest po prostu świetna !!!

PS 2. Nie śmiejcie się z fotek :D Nudziło mi się i próbowałem zrobić fotki "artystyczne" :D

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg

IMG_0003.jpg

IMG_0004.jpg

IMG_0005.jpg

IMG_0006.jpg

IMG_0007.jpg

IMG_0008.jpg

IMG_0009.jpg

IMG_0010.jpg

IMG_0011.jpg

IMG_0012.jpg

IMG_0013.jpg

IMG_0014.jpg

IMG_0015.jpg

============================================================

20.11 - zimowy setup

:dance2:

Temperatury >15*C i piękne słońce... tak, to listopad :) niestety chyba już bezpowrotnie taka pogoda minęła i teraz będzie już tylko zimno :no4: i brzydko na dworze (chyba, że spadnie śnieg :quattro: ).

Przyszedł zatem czas na zmianę kół na zimowe. Oj sądziłem, że zajmie mi to max 1h, a spędziłem przy kołach 5 godzin - wypucowałem letnie felgi, zabezpieczyłem opony preparatem do konserwacji opon.

Na aucie wylądowały koła, które otrzymałem od Niemki --> Nankang 225/55/R17 + fele Rial - wolałbym oryginalne felgi Audi :D ale nie będę wybrzydzał :D zresztą sami oceńcie jak auto się prezentuje na zimowym setupie :dance2:

Odkryłem tylko jeden feler - niestety ściąga mi trochę na prawo :( więc muszę mimo wszystko pojechać do gumolajzy, żeby wyważył mi koła :) Na letnich auto jechało jak po sznurku, więc zrzucam winę na zimowy zestaw felgi+opony+dystanse :)

Wymyte letnie felgi :) poczekają sobie na wiosnę, oj poczekają :)

IMG_0016.jpg

IMG_0017.jpg

A tak wygląda Audi na zimówkach... moim zdaniem lepiej wygląda na letnich :D ale w porównaniu do większości aut na stalówkach i tak prezentuje się dobrze :)

IMG_0018.jpg

============================================================

28.01.2011 - relingi & uchwyty na narty

:good:

IMG_0020.jpg

IMG_0021.jpg

IMG_0022.jpg

IMG_0023.jpg

IMG_0024.jpg

Sezon narciarski w pełni, więc Audi dostało relingi i wysuwane uchwyty na narty/snowboard. Nie posiadam worka na narty w tylnej kanapie, więc do tej pory przewoziłem sprzęt wewnątrz auta - składałem jedno siedzenie.

Teraz można śmigać nawet w Alpy :kox:

Opublikowano

pozdrawiam użytkownika allroada :wink4:

ja niestety bałem się takiego zestawienia 2,5 + tip = kłopoty (przynajmniej tak zauważyłem) więc że miałem mniejsze kokonesy niż kolega kupiłem 2,7bi turbo + manual :wink4:

Opublikowano

Cały czas chodzi mi po głowie zakup Allroada, ale się ... boję :blink: Zawiechy, silnika, skrzyni :wallbash:

Jak sobie z tym poradziłeś (ze stresem)? No chyba, że nie czytałeś o zawieszce i silnikach?!

Gratuluje auta i zdawaj relację jak tam przebiega eksploatacja.

PS A takie spalanie (14,6) to gdzie złapałeś?

Opublikowano

Super autko :good:

Gdyby nie akcyza i tausen za mało w kieszeni też bym miał all

piękne było :(

Opublikowano

fajny i fajnie ze ma listwy czarne , bo mi sie chce juz :sick3: od tego chrmu na autach :rolleyes:

Opublikowano
  • Autor

Cały czas chodzi mi po głowie zakup Allroada, ale się ... boję :blink: Zawiechy, silnika, skrzyni :wallbash:

Jak sobie z tym poradziłeś (ze stresem)? No chyba, że nie czytałeś o zawieszce i silnikach?!

Gratuluje auta i zdawaj relację jak tam przebiega eksploatacja.

PS A takie spalanie (14,6) to gdzie złapałeś?

Spalanie po mieście (Wrocław) to norma :)

na trasie schodzę do 8-9 litrów, w mieście ~16.

Bałem się historii o silnikach 2,5 TDI V6, ale... uznałem, że raz się żyje i najwyżej będę żałował wyboru (na razie odpukać nic się nie dzieje).

Skrzynia, zawiecha, silnik... hehe faktycznie można zawału dostać jak się pomyśli, co może się zepsuć i ile będzie to kosztowało. Na razie podchodzę do tego na zasadzie "nie martwić się na zapas", bo bym chyba wylądował w szpitalu z wrzodami.

Oczywiście parę drobnych dupereli podczas eksploatacji jest do poprawy jak np. wężyk spryskiwacza tylnej klapy gdzieś się wypiął i sika pod auto, albo czujnik parktronica siadł i trzeba go wymienić.

W silniku zmieniłem olej, świece, płyn G12 i śmiga - vag pokazuje 0 błędów, logi dynamiczne i statyczne z vaga również pokazują dobre parametry.

Zawieszenie po zimnej nocy lubi opaść o 1 poziom i jest to dziwne, gdyż ciepła noc lub nocny postój w garażu (nawet przez kilka dni) nie powodują opadania... Dziwne, ale co zrobić :) vag nic nie wykazuje niepokojącego. Ot Audi kontra natura -> 0:1 :)

Opublikowano

Spalanie po mieście (Wrocław) to norma :)

na trasie schodzę do 8-9 litrów, w mieście ~16.

to dużo Ci pali... mojemu ojcu Q7 w mieście pali max 13 litrów :shocked:

Opublikowano
Zawieszenie po zimnej nocy lubi opaść o 1 poziom

u mnie tak samo ale jak spadało poniżej -15 (mam nówkę zawieszenie)

Opublikowano

Spalanie po mieście (Wrocław) to norma :)

na trasie schodzę do 8-9 litrów, w mieście ~16.

to dużo Ci pali... mojemu ojcu Q7 w mieście pali max 13 litrów :shocked:

Wroclaw ma specyficzne korki, miasto miastu nie rowne :)

Mi 2.5Q w A4 palilo w miescie 10-11,5, wiec Allroad musi palic wiecej... ale faktycznie - 16 to juz sporawo. To krotkie odcinki jakies?

Opublikowano
  • Autor

16 to juz sporawo. To krotkie odcinki jakies?

~2,5km. U mnie auto jeździ na zasadzie Pareto :)

80% czasu po mieście, 20% czasu na trasach

20% dystansu po mieście, 80% dystansu na trasach :)

czyli często gęsto po Wrocławiu króciutkie odcinki, że miesięcznie potrafię zrobić autem po mieście np.300km, a potem wyjazd zagraniczny i za jednym zamachem 3000km pyknięte :) potem znowu krótkie odcinki i znowu wyjazd i np. 1500km i tak na zmianę :) Jeśli nie muszę jeździć po Wrocławiu, to tego nie robię - specyficzne miasto ze specyficznymi korkami - szkoda moich nerwów, a niestety nie mam w łapie siły jak Pudzian, żeby dokształcać innych kierowców :)

Poza tym Wrocław jeśli chodzi o korki jest 3 miastem w Europie :)

Porobię jednak jeszcze trochę logów, może coś z nich wyjdzie, że jednak "cuś" jest nie tak, że auto pali tyle, ile pali.

Opublikowano
Bałem się historii o silnikach 2,5 TDI V6, ale... uznałem, że raz się żyje i najwyżej będę żałował wyboru (na razie odpukać nic się nie dzieje).

Skrzynia, zawiecha, silnik... hehe faktycznie można zawału dostać jak się pomyśli, co może się zepsuć i ile będzie to kosztowało.

Madz BAU i rocznik 2004 , mam tez w rodzinie B6 z tym motorem ma juz 200 tys przelatanei silniczek chodzi szelest.Nie masz co panikiowac jestem pewien ze nic ci sie z tym silnikiem nie bedzie dzialo

Opublikowano

Jesli pali Ci 16 przy odcinkach 2,5km po miescie to zupelnie normalne :wink4:

Opublikowano

Ladne autko a o silnik sie nie boj, BAU to dobre 2.5 :good: :good: . Bezawaryjnej jazdy zycze.

p.s. czemu AllRoady robili w tym beznadziejnym kolorze :confused4: .

Opublikowano

Ladne autko a o silnik sie nie boj, BAU to dobre 2.5 :good: :good: . Bezawaryjnej jazdy zycze.

p.s. czemu AllRoady robili w tym beznadziejnym kolorze :confused4: .

Trzeniu ma BDH, jeden z najlepszy 2.5 i ... kupa (ostatnio grzebał w silniku).

Ale koniec o tym.

Opublikowano

Ladne autko a o silnik sie nie boj, BAU to dobre 2.5 :good: :good: . Bezawaryjnej jazdy zycze.

p.s. czemu AllRoady robili w tym beznadziejnym kolorze :confused4: .

Trzeniu ma BDH, jeden z najlepszy 2.5 i ... kupa (ostatnio grzebał w silniku).

Ale koniec o tym.

Po 1 to Trzeniu nie grzebal przy silniku, tylko jego kolejny wlasciciel.

Po 2 Trzeniu prawdopodobnie upalal ostro auto... kazde mozna zajezdzic.

Opublikowano

Ladne autko a o silnik sie nie boj, BAU to dobre 2.5 :good: :good: . Bezawaryjnej jazdy zycze.

p.s. czemu AllRoady robili w tym beznadziejnym kolorze :confused4: .

Trzeniu ma BDH, jeden z najlepszy 2.5 i ... kupa (ostatnio grzebał w silniku).

Ale koniec o tym.

Po 1 to Trzeniu nie grzebal przy silniku, tylko jego kolejny wlasciciel.

Po 2 Trzeniu prawdopodobnie upalal ostro auto... kazde mozna zajezdzic.

Ad 1 Fakt, to Bieńkowóz teraz. Zapomniałem.

Ad 2 Upalanie to pojęcie względne. Niektórzy nie wiedzą, albo mają w nosie przykazania dla TDI. I nawet spokojni kierowcy.

Opublikowano

Trzeniu ma BDH, jeden z najlepszy 2.5 i ... kupa (ostatnio grzebał w silniku).

Nie wiemy co bylo nie halo , i tak jak wspomnial Flyer kazde auto mozna zajedzic (znajomy 3 razy turbo i 2 razy silnik zajezdzil w Golfie V - diesel lubi wysokie obroty :kox: :kox: ).

2.5 na B to udane motory , i bede sie tego trzymac - uzytkuje przeszlo 80kkm . Auto ma najechane 230k i od wymiany do wymiany oleju nie schodzi prawie nic.

Opublikowano
  • Autor

Heh co nie tak jest w tym kolorze? :) Wiem, że srebrny bardziej rzuca się w oczy, ale... powoli zaczynam się przekonywać do zielonego :) Podobał mi się srebrny, ale ten jest przynajmniej zadbany i może nie robi takiej roboty jak szary/srebrny, ale ważne, że jeździ :)

2.5 na B to udane motory , i bede sie tego trzymac

Ten ma >250k nalatane w 6,5 roku, co jak na polskie warunki to dużo i ciągle śmiga aż miło :) odliczam dni do lata, żeby pojechać w dłuższą trasę (>4k) np. do Hiszpanii.

A na razie nieśmiało zaczynam się rozeznawać w temacie tv/dvd oraz kierownicy z przyciskami do radia/biegów :) i to chyba jedyne mody przewidziane na sezon 2011 :D

W 2012 chcę oryginalne skręcane felgi :) i sam nie wiem co jeszcze można tjuningować w Allroadzie... na pewno zawieszenie modem 402 :)

Opublikowano

pojechać w dłuższą trasę (>4k) np. do Hiszpanii.

4K i dluzsza ? to jak jest dla ciebie dluga ? :)

Opublikowano
  • Autor

A gdzie można w Europie autem pojechać ? :D

Rzym 1600km

Barcelona 2000km

nawet na Nordkapp jest 3000km

więc nie rozumiem... 2k w jedną i 2k w drugą to nie jest chyba krótka trasa jak na warunki europejskie? :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.