Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana tujeji tylnej belki


weed

Rekomendowane odpowiedzi

do tulei masz łatwy dostęp więc wymiary możesz sobie łatwo ściągnąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam po wymianie ile kosztują dobre tuleje ja mam od i jeszcze nei ma luzów ale wolę być zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem sam te tuleje dorobiłem samodzielnie taki śiągacz!!. A pozatym odrazu pasuje do założenia ich tam spowrotem metodą wciskania. Wymiana zajeła mi 1 godz. na dwie strony. Proste!!

wymiarów pewnie niemasz :decayed: tuleje będą w piątek z braku kasy a już bym sobie zrobił ściągacz,a belke całkiem opuszczałeś i co z przewodami hamulcowymi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiarów pewnie niemasz tuleje będą w piątek z braku kasy a już bym sobie zrobił ściągacz,a belke całkiem opuszczałeś i co z przewodami hamulcowymi?

Przewodów nie odkręcałem bo bałem sie dodatkowych kosztów ale napierniczałem w belke pomocnym młotkiem i nic sie nie stało!! Ale uwazaj bo mogą pęknąc, podłuz sobie z jednej strony kołka !!! A no własnie wymiarów nieznam. Jak juz to wymienisz daj znac jak ci poszło ok.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu i zabrałem się wkońcu za tuleje,kupiłem tuleje i zabrałem się za zrobienie ściągacza,ściągacz zrobiłem z części rozrusznika i drugą część zrobiłem z tłoczka hamulcowego przewierciłem na śrobe m12,kupiłem pręt gwintowany M12 1metrowy bo krótszych nie ma utwardzony i nakrętki koszt 18zł = koszt ściągacza.Auto w góre na 2 kobyłki koła ściągnełem dla wygody i zabrałem się za śróby tuleji,belke podparłem sobie małą żabką i opuściłem na tyle ile pozwoliły przewody hamulcowe,więc belka trzymała sie na amortyzatorach i żabie trochę się buja ale to nie problem jak się ma ściągacz,troche miałem pietra czy mi ta szpilka z ściągacza wytrzyma ale niebylo aż tak żle.Na nowe tuleje dałem troche smaru aby ładnie poszło,ustawiłem znak kierunku i puknełem mlotkiem żeby troche wskoczyła,założyłem ściągacz odwrotną stroną i kręcimy,po zalożeniu tulej żabką bez problemu wsadziłem belke na swoje miejsce i to tyle.Zajeło mi to gdzieś na spokojnie z 1.5godziny z fajką w gębie :decayed: po jeżdzie próbnej po większych dziurach aż się mordka cieszy cisza i wkońcu spokój :drunk: jak coś to mogę podać wymiary ściągacza dla chcących :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, co wam się działo na zużytych tulejach w belce? mam u siebie dziwny objaw tylko w zimę jak są na drodze miejsca nieregularnie pokryte lodem, poprostu takie wrażenie jakby tył się uślizgiwał na lewo prawo po przejeżdżaniu przez tzw. "placki", po za tym nic nie puka, tuleje jeszcze fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie strasznie tył walił wymieniłem amorki i okazało sie ze tam gdzie tulejka była bardziej wygwizdana amorek się rozleciał,po wymianie amorków tak samo waliło jak i przed,belka latała w każdą strona i zauważyłem że opony zjechało od wewnątrz no i coś zdupą nie tak bo dziwnie się zachowywał,a teraz jest git autko nie do poznania tuleje nie są tak drogie a u ciebie mogą być naderwane lub sparciałe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jak chcesz kupić pręt gwintowany utwardzony to sprzedają metrowe ja płaciłem 18zł z 4 nakrętkami,jak pisał kolega wyżej 40-50cm przy wyciskaniu tuleji tyle nepotrzeba ale przy wciskaniu musi być wystarczający zależy jaki ściągacz posiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: chyba i ja będę zmuszony taki ściągacz sobie zrobić bo też muszę sie wsiąść za wymianę tulei bo mam chyba wybite a coś ostatnio tył zaczyna trochę myszkować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...