Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Kolejne B6 do analizy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak tak ;-) raczej mam watpliwosci czy czyszczenie nie zaszkodzi im bardziej ;-)

Aha i jeszcze bardzo bym prosil o odpowiedz ws kata synchronizacji w rozrządzie ;-)

Bo jutro rano jade do mechanika, ktory mi zakladal i nie wiem czy po nim skakac i domagac sie ustawienia tego kata ;-)

Opublikowano

Wszystko OK. Napięcie w okolicach 14,4 V jest idealne.

Napisałem że wszystko OK!

Chodziło również o kąt

Opublikowano

ok dziekuje :D poprostu myslalem ze po niecalych 2ch latach i 15k km nie powinno byc odchylek ;-) wiem ze to sie miesci w zakresie ale... ;-)

I ten kat i pompki moga miec wplyw na odpalanie poranne :-) bo czasem jak zatelepie przy -12 to az mnie ciary przechodza ;-)

Opublikowano

Gdybyś się uparł to można go lekko przestawić, ale nie odczujesz żadnej różnicy, a odpalanie będzie takie samo.

Opublikowano

Ok :-) dziękuje bardzo :-) własnie czyszcza się pompki :-) po zabiegu dzisiaj wieczorem wstawie logi :-)

Opublikowano

Z chęcią zobacze co pokaże VAG :)

Napisz też jakim środkiem czyściłeś, a może wg instrukcji?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

OK. Mineło troche czasu ale mogę wam powiedziec ze czyszczenie zdziałało cuda ;-)

Wyniki przed czyszczeniem macie wyżej w logach.

Niestety nie zdazylem zapisac logow ale odchyłka na każdej pompce nie przekracza wartosci (+/- 0,4).

Ale zeby nie bylo tak slodko znowu raz mi wpadl w nolauf a VAG pokazał błąd:

1 DTC's Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

35-00 - -

:wallbash:

Z czego to moze wynikać?

Opublikowano

dawka na wolnych kiepska ...

Tylko tyle? Czy moze miec to zwiazek z pompa podwojna?

Opublikowano

OK. Mineło troche czasu ale mogę wam powiedziec ze czyszczenie zdziałało cuda ;-)

Wyniki przed czyszczeniem macie wyżej w logach.

Niestety nie zdazylem zapisac logow ale odchyłka na każdej pompce nie przekracza wartosci (+/- 0,4).

Ale zeby nie bylo tak slodko znowu raz mi wpadl w nolauf a VAG pokazał błąd:

1 DTC's Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

35-00 - -

:wallbash:

Z czego to moze wynikać?

brzydko mowiac moze wynikac z piz*owatego Stylu Jazdy .... :naughty:

-temperatur minusowych

-N75

-ostatnio, ktoś pisale że powodem notlaufow przy minusowych temperaturach byl N18 [sterujacy EGR]

dawka na wolnych kiepska ...

Tylko tyle? Czy moze miec to zwiazek z pompa podwojna?

w tym przypadku winne byly pompki ...

Opublikowano

OK. Mineło troche czasu ale mogę wam powiedziec ze czyszczenie zdziałało cuda ;-)

Wyniki przed czyszczeniem macie wyżej w logach.

Niestety nie zdazylem zapisac logow ale odchyłka na każdej pompce nie przekracza wartosci (+/- 0,4).

Ale zeby nie bylo tak slodko znowu raz mi wpadl w nolauf a VAG pokazał błąd:

1 DTC's Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

35-00 - -

:wallbash:

Z czego to moze wynikać?

zrobić logi 011,010,008

1.sprawdzić wężyki podciśnienia

2.zawór n75

3.prace gruchy turbiny(może potrzebuje przeczyszczenia(zapieczine kierownice))

Opublikowano

Po tym jak kupilem samochod pojechałem do Spanky'ego i zrobilismy logi ;-)

Powiedziałeś ze uprawiam PSJ :P

Od tego czasu nie oszczedzam mojej niebieskiej strzałki i 3mam ja na obrotach (oczywiscie przy cieplym silniku).

Chyba ponownie muszę się do Ciebie wybrać zebys na zywo spojzal okiem pro na moje logi :-)

Opublikowano

Po tym jak kupilem samochod pojechałem do Spanky'ego i zrobilismy logi ;-)

Powiedziałeś ze uprawiam PSJ :P

Od tego czasu nie oszczedzam mojej niebieskiej strzałki i 3mam ja na obrotach (oczywiscie przy cieplym silniku).

Chyba ponownie muszę się do Ciebie wybrać zebys na zywo spojzal okiem pro na moje logi :-)

sprobuj zaobserwowac kiedy wystepuje notlauf, zimno,cieplo,jakie bieg,przedzial obrotow ...

Opublikowano

Jak narazie bylo to tylko 2 razy i o ile dobrze pamietam to tuz po odpaleniu silnika - na lekko wystudzonym silniku (po 1-2h postoju).

Na zewnątrz bylo zimno na 100% bo w przedziale 1 miesiąca to się stało.

Dla uzupelnienia tematu dodam ze wystepuje u mnie czasem to zjawisko:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17053.0

Opublikowano

U mnie kiedyś przeładowania były też po postoju i na zimno, jak się rozpędzałem.

Syf w sprężarce, pomimo że również nie jeździłem łagodnie.

N18 - jeśli non stop spuszcza podciśnienei z ukłądu to moze być problem z szybką reakcją gruszki... Warto odłączyć węzyk i zaślepić na próbę testu.

Opublikowano

Szkoda ze jestem manualny wcale ;( :no: takie rzeczy to tylko u mechaniora robie a on pewnikiem zaraz bedzie gadal ze wszystko do wymiany :wallbash:

Opublikowano

:polew: :polew: :polew:

jakie to bylo delikatne :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.