Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Prośba o anlizę TERMOSTAT a czujnik


skbart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Udało mi się zrobić pierwsze logi i chyba wyszły nienajgorzej. :th:

Mam problem z grzaniem silnika :thumbdown: więc wielka prośba o przeanalizowanie Termostatu i czujników.

Wpatrywałem się w to i wydaje mi się że to któryś czujnik ale nie jestem pewien. :sick3:

Oczywiście na początku pomiar na zimnym później na ciepłym.

Engine - 001 grupa 007

Instruments - 017 grupa 003

a3f837323555cc01.jpg

d01c99046eb5fce2.jpg

63b5b20fa2af50b9.jpg

5e1d8217935256d5.jpg

Pozdrawiam i czekam na uwagi[br]Dopisany: 25 Listopad 2007, 20:32 _________________________________________________Panowie! :notworthy: bardzo, bardzo proszę o pomoc jak wyżej, jadę jutro do mechanika i chciałbym wiedzieć co mam zmienić! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień termostat na ori :audi:, jak to nie pomoże to czujnik temp. cieczy (G62) też wymień, u mnie pomogło na blacie non stop 90 C :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 80 stopni w grupie 007, ja bym wymienił termostat...

To też, ale dziwię się, że w b. 003 INSTRUMENTS na ciepłym silniku jest niższa temperatura niż na zimnym. Czujnik też chyba szwankuje, ale to skbart musisz nam napisać czy przy ciepłym silniku jak miał 80 stopni to czy wskazówka ruszyła się z miejsca i pokazywała coś, czy była ciągle w tej samej pozycji jakby na minimum ??

wymień termostat na ori :audi:, jak to nie pomoże to czujnik temp. cieczy (G62) też wymień, u mnie pomogło na blacie non stop 90 C :th:

I tylko na ori jak pisze mcm00, a jak to nie pomoże to wtedy czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła się ale tylko w jakiś góra 30%, kiedy zatrzymywałem się, np na światłach to w widocznym tępie spadała ale nie do końca.

Latem wskazówka zawsze stała na 50%.

Dziękuje i czekam na dalsze uwagi, POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła się ale tylko w jakiś góra 30%, kiedy zatrzymywałem się, np na światłach to w widocznym tępie spadała ale nie do końca.

Latem wskazówka zawsze stała na 50%.

Dziękuje i czekam na dalsze uwagi, POZDRAWIAM

To chyba będzie tak jak pisze mcm00 - do wymiany będzie termostat i czujnik podwójny i w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceny termostatu sprawdz jeszcze blok 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - poznasz odczyt z czujnika G2 i jego wartość powinna być zbliżona do wartości która już zmieżyleś z czujnika G62 jeżeli tak jest to napewno termostat jeżęli wartoći będa rozbierzne to najprawdopodobniej czujnik temp (4 pinowy zintergowany G2+G62)[br]Dopisany: 27 Listopad 2007, 14:32 _________________________________________________Polecam lekturze ten temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Panowie wielkie dzięki :notworthy: czujnik nowy, termostat nowy i wreszcie ciepło. :drunk:

Postaram się w niedziele zrobić nowe pomiary to je załącze, w każdym razie naprawdę bardzo dziękuje za konsultacje i dobre rady.

p.s. w innym już zamknietym temacie pisałem o świecach czy można je jakoś sprawdzić, ktoś sugerował że to kąt zapłonu. To były jednak świece trzy z czterech totalnie martwe, nie wiem jak on wogule odpalał :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...