Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapaliła się kontrolka [( ! )] zapiszczało i zgasło.


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ruszając powoli z parkingu po jakiś 10 metrach zamrugała kontrolka [( ! )] zapiszczało i zgasło. Cztery mrugnięcia i 3 piski. Przestraszyłem się i zatrzymałem pojazd.

Kiedy przestało piszczeć pojechałem dalej. Co to mogło być??

Nie mam czujników zużycia klocków. Z resztą max miesiąc temu wymieniłem klocki na obu osiach i płyn.

Czy za każdym razem po wymianie płynu, albo w ogóle kiedy trzeba odpowietrzyć pompę ABS. Stan płynu OK. Dlaczego włączył się ten alarm? Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz stan plynu chlodniczego.

Może to mieć związek z płynem chłodniczym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coś mu nie spasowało i najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać będzie VAG. Na pewno zapisał ten błąd do pamięci.

Zaraz po tym zdarzeni pojechałem do gościa który coś tam dłubie w elektronice w autach (ma VAG'a zna się na tej robocie) powiedział że jeżeli zgasło to nie ma możliwości sprawdzić co to było.

Miał racje? czy mu się nie chciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z Twoim akumulatorem ?? Bo mi tak sygnalizował jak miałem słaby akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. nawet jak postoi ze dwie doby to pali normalnie, bez dłuższego kręcenia rozrusznikiem, nie wiem jak stary on jest, ale raczej jest sprawny. Sprawdzę jutro poziom elektrolitu, jeżeli jest obsługowy, bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek napięcia w instalacji spowodował uruchomienie powiadomienia o nie naładowanym akumulatorze. Pewnie przekaźnik ABS się załączył i spodło napięcie.

Sprawdź akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...