Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Sprawdzenie wypadkowości za pomocą VAG-a


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli poduszki wytrzeliły to sterownik ma to zapisane myślę ale nie wiem jak to się odczytuje.

Jeżeli mówimy o "nowszych' autach to przez sprawdzenie historii serwisowej można dojść co było naprawiane więc i ewentualny dzon da sie namierzyć. A tak naprawdę nic nie zastąpi oględzin - najlepiej fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje gdzie w VAG jest opcja i czy jest sprawdzenia czy poduchy wystrzeliły ??

W module AIR BAG'ów, ale jeżeli nie masz o tym pojęcia to lepiej tam nie grzeb, bo możesz narobić problemów.

Poza tym nie wiem czy będzie gdzieś tam jakiś zapis odnośnie wystrzelenia poduch.

Przeważnie jest to błąd, ale da się go skasować, a jeżeli nie da tzn. że błąd jest zapisany w samym sterowniku poduch i można go skasować tylko specjalnym sprzętem bezpośrednio w sterowniku.

Ale skoro nie świeci się kontrolka AIR BAG to wątpię żeby był jakiś zapis.

Najlepsze rozwiązanie to konfrontacja książki serwisowej z historią auta z ASO albo samo sprawdzenie historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dodatek auta po dzwonach często mają kupę dziwnych błędów elektrycznych...

Oczywiście w jakimś starym paździochu nie musi być ich dużo, w końcu niewiele się tam da też sprawdzić vag-comem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dziekuję za wszystkie podpowiedzi już wiem po prostu oględziny i ASO. Tak pytałem czy nie da sie tego zrobić jak w mercedesie np. w124, słyszałem, że pod uszczelką tylnej szyby jest jakieś okienko z info w którą część autko dostało. Zaczernia się pole na naklejce...

Czy nasze :audi: coś takiego posiadają ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dziekuję za wszystkie podpowiedzi już wiem po prostu oględziny i ASO. Tak pytałem czy nie da sie tego zrobić jak w mercedesie np. w124, słyszałem, że pod uszczelką tylnej szyby jest jakieś okienko z info w którą część autko dostało. Zaczernia się pole na naklejce...

Czy nasze :audi: coś takiego posiadają ???

Ja to w ogóle pierwszy raz o takim czymś słyszę powiem szczerze :)

Ale w Audi tego raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje gdzie w VAG jest opcja i czy jest sprawdzenia czy poduchy wystrzeliły ??

Jeśli nikt nie usunie Crash Data Stored to świeci się kontrolka na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...