Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nowe poduszki gorsze niż oryginały


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

OK, ale musisz chwilę zaczekać. Poduszki dotrą do mnie dopiero za tydzień, potem jeszcze wymiana. Ale na pewno napiszę jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiem wam ze tez mam takie drgania tylko jak silnik jest cieply jak zimny to wszystko ok wymieniłem juz dwumase pompki i dalej telepie zauważyłem ze moje poduchy sa bez czujnikow ale kable do poduch wisza obok to tez moze byc przyczyna tego telepania dodam jeszcze ze jak zgasze auto i zapale to silnikiem rzuca tak jakby z ramy chcial wypaść i mam takie wrażenie jakby nie palil na jeden tłok a po dodaniu gazu przestaje nie zawsze moga te poduchy wybijać auto z zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja już jestem po wymianie. Trochę roboty i kasy :(, ale efekt jest świetny. Na wolnych obrotach drgania znikły całkowicie i jakby nie obrotomierz, to nie wiedziałbym, że chodzi silnik. W czasie jazdy też jest super. Drgania z kierownicy i pedałów ustąpiły całkowicie. Tak więc, jak wymieniać, to tylko na oryginały. Corteco sobie odpuśćcie, są nic nie warte. Już pomijam fakt wykonania i brak zgodności z wymiarami, ale efekt tłumienia jest żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, producent oryginalnych poduszek to AVON Made in England. Wymieniałem u siebie 2 tyg. temu zakupine w ASO VW po ok 360 szt ze zniżka 20%. U mnie jedna była hyd.-elek. Po wymianie kolosalna poprawa, Silnik ciszej pracuje( nie słychać rezonansu na karoserii) . Na zewnątrz samochodu wyrażna poprawa kultury pracy silnika. Brak zakolebotania budą przy gaszeniu. Przed wymiana nie było to mocne, lecz po jest odczuwalna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem poduszki na podruby i miałem problem z trzęsieniem sie budy tak, że hoho, szlak mnie trafiał, dopiero jak dodałem gazu na jakieś 1000 obr/min to nic sie nie trzęsło.

Po przejechaniu 15-20 tys km drgania ustały i teraz na wolnych obrotach nic nie trzęsie i jest idealnie ale to nie zmienia faktu, że kolejnym razem wolałbym dołozyć sianka i kupić ori poduszki w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja całkiem się nie zgodzę że poduszki firmy Corteco są do d*py , badziewne i nie wiem jak tam je jeszcze nazywacie. Ja wymieniłem poduszki pod silnikiem(Corteco) i skrzynią(Lemforder) i wszystkie objawy związane z buczeniem , drganiami czy telepaniem całym samochodem ustały. Przejechałem jak na razie 5tys i wszystko jest OK. Prawdopodobnie koledzy trafili na podróbki o których pisze sam producent na swojej stronie. W naszym Kochanym kraju nie wystarczy kupić renomowany produkt ale trzeba też wiedzieć gdzie go kupić. Tyle z mojej strony . Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Wymienilem poduszki obie pod silnikiem na oryginalne z serwisu FIRMY AVON made in GB a drgania nie ustały!!! Jedyne co na plus to został skasowany bląd vagiem.

Samochod to audi A4 Avant 1.9 tdi AWX. Problemem sa lekkie chwilowe drgania na biegu jałowym. A podczas jazdy na biegu 3-4-5 podczas zwiekszania obrotów nasilają sie moocniej drgania, gdy predkość sie ustabilazuje drgania maleją, na luzie nie ma drgań.

Podlaczyłem vaga pokazał sie blad, numeru nie pamietam :bląd poduszki 1 i 2.(problem z napieciem czy sterowaniem)

Z góry dziekuje

---------- Post dopisany 22-08-2012 at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany 14-08-2012 at 14:27 ----------

Sprawa rozwiązana:

Drgania na postoju są przyczyną zużycia wtrysków, narazie zalewam srodek liqly moly do czyszczenia wtrysków itd.

Wibracje podczas przyspieszania to był rozwalny przegób na półosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przegub lobro zakładaj bo mi mechanik założył jakiś angielskiej firmy to był gorszy niż zużyty oryginał więc wewnętrzny i zewnętrzny założyłem Lobro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...