Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nowe poduszki gorsze niż oryginały


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mial ktos kiedys tak , ze po wymianie poduszek silnika jest gorzej niz było ? Dodam ze stare poduchy były faktycznie juz zniszczone i wylewał sie z nich czerwony płyn . A nowe to jakies corteco, i teraz niby lepiej przy przyspieszaniu bo nie ma takiego rezonansu ale za to cała buda i kierownica sie trzesie na postoju a i nawet czasami przy przyspieszaniu jak szybciej to zrobie . Prosze o odpowiedzi . Dzieki z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało że własnie mieli takie objawy.

Lepiej juz kupić używane oryginalne poduchy w dobrym stanie niz badziewne nowe poduchy.

Tak jak ja kupiłem i założyłem. Teraz jest idealnie. A zapłaciłem po 70zł za szt :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego skusiłeś się na te poduchy?Przecież jak pytałeś kiedyś jakie kupić to wszyscy radzili,żeby kupić oryginały,ewentualnie o połowę tańsze,ale tak samo skuteczne Febi-bodajże idące na pierwszy montaż bo inne marki nie spełniają swojego zadania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mial ktos kiedys tak , ze po wymianie poduszek silnika jest gorzej niz było ? Dodam ze stare poduchy były faktycznie juz zniszczone i wylewał sie z nich czerwony płyn . A nowe to jakies corteco, i teraz niby lepiej przy przyspieszaniu bo nie ma takiego rezonansu ale za to cała buda i kierownica sie trzesie na postoju a i nawet czasami przy przyspieszaniu jak szybciej to zrobie . Prosze o odpowiedzi . Dzieki z góry .

jak ci sie trzesie buda na postoju to zainteresuj sie dwumasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jeden mechanik stawia na poduchy drugi na dwumasa . No i bądz tu mądry !! Poza tym robiłem logi i pompki są dobre . Mam zamiar kupic jakąs uzywaną poduche z czujnikiem i wtedy sprawdze , jak bedzie lepiej to wtedy zainwestuje w nowe oryginały . A jak nic sie nie zmieni to zainwestuje w dwumasa . Poza tym mechanik ten który obstawia dwumase powiedział ze zamontuje mi i gdy bedzie ok to zapłace a jezeli nic sie nie zmieni to wymontuje i zapłace tylko za robote. A dwumasa odda bo tak moze zrobic . Co wy na moje popier... rozumowanie . [br]Dopisany: 15 Luty 2011, 22:14_________________________________________________Ogar - a skusiłem sie bo człowiek chytry jest ... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jeden mechanik stawia na poduchy drugi na dwumasa . No i bądz tu mądry !! Poza tym robiłem logi i pompki są dobre . Mam zamiar kupic jakąs uzywaną poduche z czujnikiem i wtedy sprawdze , jak bedzie lepiej to wtedy zainwestuje w nowe oryginały . A jak nic sie nie zmieni to zainwestuje w dwumasa . Poza tym mechanik ten który obstawia dwumase powiedział ze zamontuje mi i gdy bedzie ok to zapłace a jezeli nic sie nie zmieni to wymontuje i zapłace tylko za robote. A dwumasa odda bo tak moze zrobic . Co wy na moje popier... rozumowanie .

Ja uwazam, ze jesli drgania wystapily po wymianie poduszek to odpowiedz jest oczywista. Nie wierze zbiegi okolicznosci typu w momencie zalozenia nowych poduszek padl dwumas :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dwumas to jeszcze słychać oprócz wyczuwalnych drgań :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ale przed wymianą te drgania były tylko ze duzo mniejsze. Niby poduszki uszkodzone bo ten czerwony płyn z nich sie lał wiec nie spełnialy juz swojej funkcji ale i tak lepsze były od tego syfu. Co myslicie o tym co pisałem czyli kupnie jednej z tym podłączeniem pod kompa i wtedy zobaczyc czy cosik pomoglo. Na allegro po 70 zł stoją uzywki . Wiecie ,jak bedzie lepiej to kupię dwie oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dwumas to jeszcze słychać oprócz wyczuwalnych drgań :mysli:

nie zawsze, na początku często tylko telepie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co byscie zrobili?

W używki też bym się nie pchał może być podobnie jak obecnie gdzie wymieniłeś części i dalej nie wiesz na czym stoisz. Wbrew pozorom poduszki w silniku diesla są bardziej eksploatowane jak w silniku benzynowym i byle czym ich nie zastapisz.

Dlaczego skusiłeś się na te poduchy?Przecież jak pytałeś kiedyś jakie kupić to wszyscy radzili,żeby kupić oryginały,ewentualnie o połowę tańsze,ale tak samo skuteczne Febi-bodajże idące na pierwszy montaż bo inne marki nie spełniają swojego zadania...

Febi to producent zamienników i myślę, że na pierwszym montażu raczej się nie pojawia. Nie oszukuj się, że jakość kupisz za grosze. Nie wiem kto produkuje oryginalne poduszki ale nie ma na nich wskazania na Lemfordera ani tym bardziej Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowe to jakies corteco,

4 maxa nie bylo? :decayed: :decayed: :decayed:

poduszki lemforder :cool1:[br]Dopisany: 16 Luty 2011, 10:57_________________________________________________

Lepiej juz kupić używane oryginalne poduchy w dobrym stanie niz badziewne nowe poduchy.

Tak jak ja kupiłem i założyłem. Teraz jest idealnie. A zapłaciłem po 70zł za szt :naughty:

tylko na jak dlugo?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowe to jakies corteco,

4 maxa nie bylo? :decayed: :decayed: :decayed:

poduszki lemforder :cool1:[br]Dopisany: 16 Luty 2011, 10:57_________________________________________________

Lepiej juz kupić używane oryginalne poduchy w dobrym stanie niz badziewne nowe poduchy.

Tak jak ja kupiłem i założyłem. Teraz jest idealnie. A zapłaciłem po 70zł za szt :naughty:

tylko na jak dlugo?....

Na jak długo? Hmmm nie wiem.

Zakładałem takie które były zdrowe i po zamontowaniu trzymają bardzo dobrze więc nawet jak wytrzymaja 2 - 3 lata to będe za taką cenę usatysfakcjonowany tym bardziej że wymiana jest prosta jak pie...nie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co byscie zrobili?

W używki też bym się nie pchał może być podobnie jak obecnie gdzie wymieniłeś części i dalej nie wiesz na czym stoisz. Wbrew pozorom poduszki w silniku diesla są bardziej eksploatowane jak w silniku benzynowym i byle czym ich nie zastapisz.

Dlaczego skusiłeś się na te poduchy?Przecież jak pytałeś kiedyś jakie kupić to wszyscy radzili,żeby kupić oryginały,ewentualnie o połowę tańsze,ale tak samo skuteczne Febi-bodajże idące na pierwszy montaż bo inne marki nie spełniają swojego zadania...

Febi to producent zamienników i myślę, że na pierwszym montażu raczej się nie pojawia. Nie oszukuj się, że jakość kupisz za grosze. Nie wiem kto produkuje oryginalne poduszki ale nie ma na nich wskazania na Lemfordera ani tym bardziej Febi.

Miałem na myśli Lemfordera,a napisałem Febi.Pomyliłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki powinienem miec nr poduszki . Bo ja mam taki 8e0199379L i nie moge znalesc takiej nigdzie indziej . Poza tym na Strona Aso-vag.pl sprzedaje oryginały czy zamienniki ?[br]Dopisany: 16 Luty 2011, 16:25_________________________________________________?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć 8E0199379AB lewa 8E0199382J to prawa wg Etki. Cały czas zastanawiam się kto Ci te poduszki dobrał z Corteco Nie widzę zamienników. Kiedyś Ci już pisałem o zamiennikach , podaj nr Corteco, które kupiłeś, jak to nie tajemnica... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym to ja wiedział , numery zostały zeszlifowane i nic na nich nie pisze . Spieprzyłem na całej lini . W poniedziałek zamawiam oryginały z aso . Tylko za kwota mnie dobija (800zł) A i tak mysle ze za jakis czas ( rok moze dwa ) trzeba bedzie robic dwumasa :wallbash:[br]Dopisany: 17 Luty 2011, 16:22_________________________________________________Ale najpierw wymienie plecione . Umówilem sie na nastepny poniedzialek u znachora . Zobaczymy czy cosik to da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corteco nie kupujcie, to syf. Ja od roku jeździłem na poduszkach ori z których wyciekł olej. W lecie było OK, w zimie pojawiały się drgania przy mrozie. Naszło mnie na wymianę i też namówili mnie na Corteco. Po wymianie było jeszcze gorzej niż na moich starych poduszkach. Poduszki poszły do reklamacji, przyszły nowe. Wymieniłem je i było dokładnie tak samo, straszne wibracje na pedałach i kierownicy. Z powrotem wsadziłem stare ori. To Corteco to jakie gówno, szkoda na to kasy.

Lemforder nie robi poduszek pod silnik, więc nie polecajcie czegoś, czego nie ma. Trzeba niestety kupić oryginalne (kpl. 600 zł)

Ja już mam zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...