Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Co wybrać Koło zamachowe / Koło dwumasowe


bartona4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co wybrać Koło zamachowe / Koło dwu-masowe

niestety kończy mi się koło dwu masowe w mojej a4 2.0 tdi BLB

mam niepokojące objawy rano jak odpalam zatelepie przez chwile całą budom dosyć mocno na ciepłym silniku też czuć przy odpalaniu takie bujnięcie ,

dodając lekko gazu szarpie silnikiem czuć takie wykręcanie ,

również jak dodaje gaz w zakresie od 1tyś obr. do 2 tyś czuć tak jak by przerywał

czasami jak przyspieszam to nie ma takiej płynności czuć na pedale gazu /sprzęgł mrowienie.

Poduszki odpadają ponieważ kupiłem wszystkie nowe w aso

Wtryski mechanik sprawdzał pod komputerem i mówił że wszystko jest w normie i nie ma żadnych odchyłów

autko naprawdę bardzo dobrze ciągnie i się zbiera tylko to co napisałem powyżej nie daje mi spać :)

Znalazłem na allegro dwa zestawy i nie wiem co wybrać pomocy

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-zamachowe-audi-a4-2-0-tdi-16v-140-km-i1465006502.html

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-audi-a4-a6-2-0-tdi-i1452333289.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem ostatnio STP i w pewnym stopniu była różnica, lepiej odpalał na mrozie i zdecydowanie mniej podrygiwał na biegu jałowym

pomyślałem że mam coś nie tak z wtryskiwaczami i zamierzałem dać do czyszczenia umówiłem się z mechanikiem i pierwsze co podpiął pod kompa i stwierdził że wykresy mam bardzo ładne ,lecz mam za duże obroty na jałowym i obniżył je trochę , oprócz tego zwiększył mi dawkę startową ( na jakieś Tandem pompie ) żeby lepiej palił , wrażenia takie że na jałowym równo pracuje i nie podryguje silnikiem ale za to jak odpalam po nocy silnikiem tak rzuca przez około 3s

masakra i później się stabilizuje i ładnie chodzi na wolnych , ale przy każdym rozruchu na około 1.5s wali silnikiem , czasami jak się zatrzymam to wpada w taki rezonans wciskanie sprzęgła nic nie pomoże lekko przy gazuje i się ustabilizuje . pomocy nie wie co to może już być sprzęgło ??? pompo-wtryski???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nocy? może świece? a ostanio miałem tak że na jednym pompowtrysku nie byłu styku i wlasnie były takie objawy że strasznie telepało przez chwile. Na vagu wykazało błąd: przerwa zwarcie pompowtrysku. Sciagnełem pokrywę zaworów przeczyściłem wszystkie styki. i od pol roku wszystko ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak takie poważne zakupy robić to nie na allegro polecam kolegę z forum TOM_77 abędziesz miał pewność, że chciał kasy na podróbe nie wtopisz a nie zapłacisz raczej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanio miałem tak że na jednym pompowtrysku nie byłu styku i wlasnie były takie objawy że strasznie telepało przez chwile. Na vagu wykazało błąd: przerwa zwarcie pompowtrysku. Sciagnełem pokrywę zaworów przeczyściłem wszystkie styki. i od pol roku wszystko ok:)

kolego a jak długo telepało silnikiem (samo zanikało i wracało)?? , czy tylko raz przestało stykać?? i musiałeś rozpierać aby usunąć usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...