Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Audi a 4 1.6 pali około 16 l PB


domin221

Rekomendowane odpowiedzi

davidoff82, wiesz najlepsze są opinie ludzi, którzy o spalaniu silnika 1.6 przeczytali w internecie i nigdy nie jeździli takim autem :) a mają najwięcej do powiedzenia, bo na 10 forach piszą, że te silniki palą 13 litrów benzyny i 15 gazu - to tak musi być nie ..... rzeczystistość to jednak nie tylko opinia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem posiadaczem takiego auta z silnikiem ADP rok 96 Benza

a spalanie w trasie mam rzędu 6,5-7,5 w mieście do 9l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejta się! :polew:

Może kolega by jeszcze Vaga zapiął to by było lepsze niż te wasze widzi misie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :wallbash:

Zdziwiłbyś się :)

Mam 7.5 litra przy emeryckiej / ekologicznej jeździe. Sam się zdziwiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :wallbash:

Zdziwiłbyś się :)

Mam 7.5 litra przy emeryckiej / ekologicznej jeździe. Sam się zdziwiłem

No to gratuluje wyniku :) Widocznie masz w pełni sprawne auto. U mnie prawdopodobnie jest sonda do wymiany ;/ bo pali ~11 L :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :wallbash:

Zdziwiłbyś się :)

Mam 7.5 litra przy emeryckiej / ekologicznej jeździe. Sam się zdziwiłem

No to gratuluje wyniku :) Widocznie masz w pełni sprawne auto. U mnie prawdopodobnie jest sonda do wymiany ;/ bo pali ~11 L :/

7.5 litra na 100 to gratulacjetez bym tak chciał :decayed:

Ale niestety mój pali około 12-13 litrów na 100 km ale jeździe dość szybko i hm dynamicznie, rzadko kiedy jeżdźę wolno :embarrassed::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :wallbash:

Zdziwiłbyś się :)

Mam 7.5 litra przy emeryckiej / ekologicznej jeździe. Sam się zdziwiłem

Jestem szczerze zdziwiony .... 6.5 litra jak kolega kilka postów wyżej napisał to mniej niż podaje producent .... 7.5 .... no jeszcze bym się zastanowił i byłbym skłonny uwierzyć - tylko powiedzcie mi jak takim silnikiem jeździć emerycko i ekonomicznie np: w dużym mieście gdzie trzeba od świateł do świateł powalczyć aby sie gdzieś wcisnąć :)

Mi pali bardzo dużo, 10 litrów to jest norma w mieście (w Gdańsku) - gazu do tej pory brał 11 a teraz 14 (bo jest źle ustawiony) ... jakbym miał kiedykolwiek jeszcze kupić audi z benzynowym silnikiem 1.6 to na pewno nie A4 .... choć ten silnik daje rade - ale niestety pali nie proporcjonalnie do wrażeń i emocji z jazdy nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczerze zdziwiony .... 6.5 litra jak kolega kilka postów wyżej napisał to mniej niż podaje producent .... 7.5 .... no jeszcze bym się zastanowił i byłbym skłonny uwierzyć - tylko powiedzcie mi jak takim silnikiem jeździć emerycko i ekonomicznie np: w dużym mieście gdzie trzeba od świateł do świateł powalczyć aby sie gdzieś wcisnąć :)

Mi pali bardzo dużo, 10 litrów to jest norma w mieście (w Gdańsku) - gazu do tej pory brał 11 a teraz 14 (bo jest źle ustawiony) ... jakbym miał kiedykolwiek jeszcze kupić audi z benzynowym silnikiem 1.6 to na pewno nie A4 .... choć ten silnik daje rade - ale niestety pali nie proporcjonalnie do wrażeń i emocji z jazdy nim

Czy napisałem że jeżdżę po dużych miastach? ;P

Ale i po dużych miastach da się spokojnie jeździć. Zwyczajnie rzadko kiedy się gdzieś śpieszę, głównie hamuję silnikiem, tak jeżdżę by trafiać na zieloną falę, omijam zakorkowane ulice. Rzecz jasna tego spalania nie uda się utrzymać w mieścię ale tragedii nie ma.

Ogólnie wychodzę z tego założenia: (filmik nie mój)

http://www.youtube.com/watch?v=zLm-Svc3rjs

W ten weekend rozjeżdżałem Karkonoszę i cisnąłem równo, i spaliła ok ok 9 - 10 (teoretycznie jazda w trasie ale obr. 2500 - 4500). Jak ciśniesz, tak pali.

Wystarczy tego OT!

Czy kolega naprawił autko i wie co sie działo że takie spalanie? Osobiście mam wrażenie że to musiał być wyciek. Silnik raczej nie dałby rade aż takiej ilości paliwa przyjąć. Większość by szła w rurę i byłby smród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem nie ma co najeżdżać na kolegę bo 6,5L to pewnie i z mojego AEB'a by się dało wycisnąć. Wystarczyłoby ruszyć w nocy (mały ruch), 15 stki z jakimiś wąskimi oponami 5ty bieg i max 90km/h :wink4:

Tylko kto by wytrzymał taką jazdę ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wszystkich wypowiedzi, ale od siebie dodam, że Audi b5 z silnikiem 1.6 pali dużo bardzo dużo. Po prostu za mały silnik na tą budę. Dlatego też decyduję się na swap silnika (w wakacje) na 1,8T 180km.

Mi to nie przeszkadza że pali mi 10l tylko to że te 10l pali silnik 1,6 to jest masakra jakaś. Kolega ma 2,5 TDI i pali mu mniej, wiadomo że to diesel ale...

Wg przyjemność jazdy beznadziejna z silnikiem 1,6 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wszystkich wypowiedzi, ale od siebie dodam, że Audi b5 z silnikiem 1.6 pali dużo bardzo dużo. Po prostu za mały silnik na tą budę. Dlatego też decyduję się na swap silnika (w wakacje) na 1,8T 180km.

Mi to nie przeszkadza że pali mi 10l tylko to że te 10l pali silnik 1,6 to jest masakra jakaś. Kolega ma 2,5 TDI i pali mu mniej, wiadomo że to diesel ale...

Wg przyjemność jazdy beznadziejna z silnikiem 1,6 :(

To po co kupiłeś taki samochód :/ ja tu czegoś nie rozumiem .... co w ciemno kupiłeś stał pod płotem spodobał się kolor czy jak ? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem głupi i tyle. Posłuchałem taty żeby kupić auto z małym silnikiem. ;( Bude mam w stanie idealnym wiele osób mi jej zazdrości. Aby tylna klapa w jednym miejscu była malowana sprawdzane miernikiem laserowym, zawieszenie cud malina w środku nic nie poprzecierane, ładnie pachnie i wg, ale silnik porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato miał rację :) masz 18 lat pewnie dopiero co prawko, pierwsze auto .... Bublewicz z Ciebie pewnie jeszcze nie jest :)

Wracając do tematu .... ten silnik może spalić i 15 litrów benzyny, skoro nominalnie pali 10 w mieście bo ja w dalszym ciągu w te 7 nie wierze ... taka natura no ciężka buda, mało momentu dostępny wysoko, mało mocy - w Golfie czy A3 ... się sprawdza w A4 niestety trzeba się nagimnastykować z tymi biegami ... choć też uważam, że aż takiej tragedii nie ma .... 1.9 TDI 90 PS ... idzie podobnie a nikt na niego nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, najwięcej mówią o tym motorze co go nie mają

Kolego posiadam zarówno B5 z wyżej wymienionym AHLem (i używam tego auta od ponad 2 lat - aktualnie jeździ kobieta) oraz auto z mojego profilu - więc uwierz mi akurat w kwesti AHLa mam dużo do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sorka że zrobię oftopa, ale powiedzcie mi na jaki wybrać najlepszy silnik do swapa 1,8T wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum ponieważ sonda załącza się przy 300st.C to do tego momentu silnik pracuje na tzw. ssaniu automatycznym i pobiera więcej paliwa dopóki nie załączy się sonda i nie zostanie ustalony skład mieszanki. Bez sondy będzie Ci palił dużo. Mi w cyklu 50/50 miasto/trasa pali 8 litrów. po mieście 10 to norma. Silniki beznynowe palą dużo i jak słyszę że ma ktoś 1.6 i mu pali 6 litrów to się pytam czy na postoju :). Wcześniej miałem matiza z silnikem 0.8 to mi latem po mieście palił 8 a zimą potrafił 11, więc teraz nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...