Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] problem po wymianie oleju


hypnotix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry jestem od niedawna posiadaczem Audi a4 b5 z 2000 roku autko super i jestem bardzo zadowolony,ostatnio wumienilem olej na CASTROL MAGNATEC 5W-40 przedtem jezdzil na Castrol Edge Turbo Diesel 5W40 mechanik mi powiedzial ze ten pierwszy olej wystarczy do mojego samochodu bo mam wersje 110 km bez wtryskiwaczy,po wymianie zaopserwowalem ze samochod jest jakby glosniejszy i wiecej pali,oraz wydaje mi sie ze jest jakby troszke miej dynamiczny.Mam pytanie czy to moze byc wina tego oleju i jak tak to co teraz zrobic ? jezdzic dalej na nim czy wymienic na inny ?

Dokladnie mialem na mysli pompowtryskiwacze :> moze i faktycznie psychologicznie podzialalo i szukam dziury w calym hehe :) interesowalo mnie wlasnie czy jest to mozliwe by byla taka znaczna roznica czy poprostu przesadzam :tongue4:

Posmigam na nim az do nastepnej wymiany i najwyzej potem zaleje cos innego. Dzieki wszystkim za odpowiedzi i wlasne uwagi.Jeszcze takie dwie kwestie czy jak co jak mam olej Elf 5W40 to moge go wykorzystac na dolewke czy lepiej niemieszac ich razem ? i czy ktos z was testowal moze Modyfikator plus albo cos podobnego bo sie nad tym zastanawiam i moze macie jakies dosfiadczenie z tym tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz jaki masz silnik, oznaczenie na wlepce w bagażniku. A i nie słyszałem o takim aucie bez wtryskiwaczy :decayed:[br]Dopisany: 19 Luty 2011, 12:03_________________________________________________Podejrzewam że co do oleju to pewnie twoje subiektywne odczucie, ale sprawdź poziom jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110km to AFN lub AVG

olej ma wpływ na prace silnika ale nie aż taki...choć wiele osób mi mówiło ze po zainwestowaniu w inny olej lepszy silnik inaczej pracuje i jakby się zrobił rześki. osobiście nic takiego nie odczułem bo od zawsze leje oleje z wyższych pólek.

podejrzewam ze jak wymieniał filtr oleju od góry mógł coś rozłączyć... chyba ze od dołu wymieniał wtedy by nic nie rozłączył...

jeśli stawiasz ze to od oleju żaden problem zlej go i wlej inny. filtr oleju zostaw ten co jest jak ci szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, jak już nalane to przelataj do następnej wymiany, a póżniej coś dobrego zalej chociażby tego edge'a 5W40

sam poczułeś różnicę, więc rozumiesz, że warto mieć lepszy olej, niby te same parametry, ale inna cena i jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zalej Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40,

silnik chodzi na nim ciszej niż na Edge'u.

Sam na niego zmienię, bo narazie mam wlany Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40.

Pozdro :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz jaki masz silnik, oznaczenie na wlepce w bagażniku. A i nie słyszałem o takim aucie bez wtryskiwaczy :decayed:[br]Dopisany: 19 Luty 2011, 12:03_________________________________________________Podejrzewam że co do oleju to pewnie twoje subiektywne odczucie, ale sprawdź poziom jeszcze

Pewnie miał na myśli pompowtryskiwacze :tongue4: Kolego ja też tak zmieniłem jak w twoim wypadku i nie czuje żadnej różnicy, wydaje mi się że to tak psychologicznie mogło zadziałać na Ciebie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...