Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Prośba o pomoc Tiptronic


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a czy to nie jet przypadkiem kodowanie od SPORTMODE? Spróbuję i dam znać dziś.

Nie mogę znaleźć nigdzie na forum nic konkretnego o adaptacji Tiptronica - może macie jakiegoś linka bądź wiedzę jak to zrobić?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kodowaniu skrzynia powinna zmieniać biegi prawie tak samo jak na 123 tyle że tam jakoś inaczej chyba lock up działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się zakodować ale nie zauważyłem zmian.

Ynos sprawdź Vagiem w w skrzyni w Grupie 002 pozycja 1 - jest to index DSP ( dynamic shifting program ) i oznacza tryb pracy skrzyni gdy jest na D i uzależnia to od używania pedału gazu - wartość od 0 do 240 z tymże zero to najbardziej ekonomiczny program a im bliżej 240 to bardziej sportowy

Jeśli jest 241 - to mamy uruchomiony tryb przy zimnej pogodzie , 242 - kontrola trakcji aktywna , 243 - gałka w pozycji ręcznej

Co tobie wyświetla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem kodowanie 103 i skrzynia chodzi super. Jak jadę emerytlanie to zmienia biegi przy 1900. Lekkie przyspieszanie - zmiany biegów przy 2200-2500. Szybsze przyspieszanie około 3000. No i oczywiście ciągle posiada 2 kickdown'y.

Tak więc póki co kodowanie zostało i już tydzień tak służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem kodowanie 103 i skrzynia chodzi super. Jak jadę emerytlanie to zmienia biegi przy 1900. Lekkie przyspieszanie - zmiany......

przepraszam - 103 nie powodowało zmian i czytając tu i tam spróbowałem 13 ! i to dopiero spowodowało, że skrzynia zaczęła działać jak wyżej opisałem.

No to super :good:

No a przy pełnym bucie zmienia biegi przy 4,000 :wink4:

Tak, przy kick'u ciągnie biegi do 4000 i potem wrzuca następny bieg. Tak więc jeździ się wygodniej i już nie używam Tipa w ogóle od paru dni. Mam nadzieję, że kodowanie to nic złego nie spowoduje w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...