Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wyje przy odjęciu gazu (hamowanie silnikiem)


kubast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś miał podobny przypadek... jadąc powyżej 70km/h, po odjęciu gazu (hamowanie silnikiem) słychać jakby wyjące łożysko z prawej strony. Jednak kiedy wcisnę sprzęgło lub wrzucę na luz jest cisza.

Z tych objawów wynikałoby, że to jakieś łożysko w skrzyni. Jednak przy lekkim hamowaniu na luzie, również pojawia sie delikatne wycie z prawej strony. :mysli:

Macie pomysł co to może być?

Skrzynia? Łożysko? A moze jedno i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli skrzynia to niefajnie, trzeba całość rozbierać pewnie.

Jeśli ktoś to przerabiał, proszę o info z czym się muszę liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie na początek stan oleju. Ale Audi ma to do Siebie że zdarzają się wyjące szkrzynie, zresztą sam mam wyjąca, jezdzę tak juz ok 1,5 roku. ale zabieram sie niebawem albo do konkretnej naprawy albo wymiany ale tylko z gwarancja. Do Ciebie skrzynia kosztuje ok 1200-1500zl z gwarancja na ok 6 miesięcy. a koszty naprawy to 600 zl + cena częsci(łozyka do wymiany) Można też zaryzkować kupno skrzyni bez gwarancji i pewnie z 500 zl mniej. Ja osobićsie wolałbym dać do jakiegoś magika od skrznyek manulanych który zna sie na rzeczy i jeszcze po naprawie pewnie z rok gwarancji bedzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500pln....na aż tak jeszcze nie wyje :). Na początek sprawdzę/wymienię olej.

Tak naprawdę to odgłos ten jest odkąd kupiłem auto (2lata) i nie zauważyłem żeby się nasilał (żona oczywiście nie słyszy :gwizdanie:). Jeżeli nie będzie się pogarszało to chyba odpuszczę.

Dzięki za podpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to łożysko w szkrzyni:) a zobacz z ciekawośći jaką masz skrzynię? jest na nalepce , chyba w tej lini co kod silnika:) do mojej audiczki cena tego łożyska to 780 zl w audi. I nie warto wstawiać zamienników bo ponoć dalej wyje(znacznie mniej ale jednak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirusekx nie wiem czy dobrze odczytałem ale moja skrzynia to OK4 lub 1426260 lub M5S.

Ciężko odszyfrować bo moje autko jest z Belgii (kiepsko u mnie z niderlandzkim :gwizdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Świst ...metaliczny dźwiek (skojarzenie jakby tarło łożysko na sucho) pojawia się przy 70km/h i wyżej.

Cichnie nieco przy wciśnięciu choćby minimalnie pedału gazu, i pogłaśnia się w momencie hamowania silnikiem.

Denerwujace. Wybieram się do mechanika, ale nie mam pojęcia co to jest :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Dźwięki o których piszecie przy ruchach gałką zmiany biegów też są.. jadą na luzie wystarczy popchnąć do oporu gałkę w lewo lub prawo i odgłos się zmienia...aczkolwiek to można przezyc :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niestety problem dalej niezidentyfikowany w 100%.

Zrobiłem podejście do sprawdzenia poziomu oleju ale nie miałem specjalnego klucza do korka (nie miał go również mechanik, którego odwiedziłem). Przy tych próbach stwierdziliśmy, że skrzynia jest sucha bez żadnych oznak wycieku. Było to w dniu wyjazdu na wczasy więc nie miałem czasu jeździć dalej po mechanikach w poszukiwaniu klucza.

Jak na razie obstawiam łożysko ale temat się nie pogłębia i jest słyszalny pomiędzy 75-100km/h.

PS. Ostatnio wymieniłem klocki, bez wpływu na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ostatecznie udało się zdiagnozować problem? U mnie podobne objawy wystąpiły niedawno, a co najgorsze pojawiają się nieregularnie i rzadko, także ciężko do mechanika podjechać i pokazać, bo akurat wszystko może działać świetnie.

Metaliczne tarcie przy odjęciu gazu w przedziale 30-70km/h, między 2 a 4 biegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...