Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Laik ma pytanie odnosnie obiektywow lustrzanek


Rekomendowane odpowiedzi

hej

na poczatku zaznaczam ze poczytalem pare artykulow w necie ale nic nie odpowiedzialo na moje pytanie

chodzi mi o oznaczenia na obiektywach

chcialbym kupic sobie obiektyw (do aparatu do ktorego tez sie przymierzam) z duzym zoomem

czy moze ktos mi na ludzki pzetlumaczyc czego mam szukac na oznaczeniu

wszedzie jest napisane o ogniskowej (za co to odpowiada) i mam do wyboru np 55-200 i 55-300. ktory dla mnie bedzie lepszy ? (chodzi mi o zoom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo mało poczytałeś... :wallbash:

przymierzasz się do lustrzanki, a nie masz pojęcia o ogniskowej :shocked: :shocked: :shocked:

jeśli chodzi o zoom, im większa druga wartość (200/300) tym większe przybliżenie fotografowanego obiektu...ale jak nie masz pojęcia o lustrzankach i obiektywach do nich, to co ja Ci tu będę pitolił, że chyba jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze obiektywu jest jego światło, a przede wszystkim to do czego i gdzie będziesz używał ten obiektyw/aparat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu kolego coś kiepskie te artykuły czytałeś albo czytałeś ale bez zrozumienia. Ogólnie sprawa wygląda tak, pierw musisz sobie odpowiedzieć na 2 pytania "czy faktycznie potrzebuje lustrzanki ?" i "co mam zamiar fotografować ?" Jeśli już będziesz przekonany, że na pewno potrzebujesz lustra i będziesz mniej więcej wiedział co masz zamiar fotografować i będzie to coś co będzie wymagać długiego szkła (obiektywu) to kupujesz taki obiektyw, który ma jak największą ogniskową (ogniskowa=zoom tak na chłopski rozum). Dobrze by było żeby szkło było "jasne" czyli wartość "f" na obiektywnie była jak najniższa, pozwoli to na zrobienie nieporuszonych zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych, jak będziesz fotografował w dzień to nawet f/5 da radę, natomiast jeśli chcesz robić zdjęcia wieczorem lub w ciemnych pomieszczeniach/przestrzeniach to już by się przydało f/2.8 albo jeszcze mniej. Pamiętaj tylko, że im obiektyw jaśniejszy tym droższy.

Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to pisz tu lub na PW a postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie ten komplet kupuje :)

dobry obiektyw, następny po nim 18-105 vr, teoretycznie im mniejszy zakres ogniskowej tym lepszy obiektyw ale różnie z tym jest, są wyjątki, taki zestawik Nikona na początek wystarczy a potem obiektyw stało ogniskowy do tego np 50/f1.8 cena ok 450 zł max

p.s. nie używaj VR jadąc autem bo załatwisz obiektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem

co moge powiedziec

Zajefajna zabawka :)

porownujac z moim Fuji S9600

Obiektyw 55-200 ma lepszy zoom niz tez z fuji (28-300)

dodatkowo

wydaje mi sie ze ten obiektyw 55-200 jest ciemniejszy od 18-55

ale ale ale

zestaw naprawde swietny :)

do tego dokupilem dodatkowa gwarancje do niego (uszkodzenia mechaniczne kradziez itd...) wiec na 4 lata mam spokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem

co moge powiedziec

Zajefajna zabawka :)

porownujac z moim Fuji S9600

Obiektyw 55-200 ma lepszy zoom niz tez z fuji (28-300)

dodatkowo

wydaje mi sie ze ten obiektyw 55-200 jest ciemniejszy od 18-55

ale ale ale

zestaw naprawde swietny :)

do tego dokupilem dodatkowa gwarancje do niego (uszkodzenia mechaniczne kradziez itd...) wiec na 4 lata mam spokoj :)

Ja tez zakupiłem ten zestaw... :cool1: Jak dla amatora jest mega kox :evil:[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 09:06_________________________________________________Kolego WiTT33 mozesz nam przyblizyc sprawe tych obiektywów bo się właśnie zastanawiam jaki by dokupic jeszcze... może coś ala 55-300 albo coś... Doradź coś bo ja się na tym nie znam wiem tylko że to f ma bys jak najnizsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory dla mnie bedzie lepszy

Tamrona 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD :)

Puki co siedzi u mnie w 7D (mocowanie canona)...do NIKONA równiez jest.

Na testach wypadl bardzo konkretnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo mało poczytałeś... :wallbash:

przymierzasz się do lustrzanki, a nie masz pojęcia o ogniskowej :shocked: :shocked: :shocked:

Jak kupi lustro to się nauczy... :)

Jeśli chodzi o aparaty i obiektywy to polecam tę stronkę. Jest sporo testów. Bardzo pomocna przy wyborze sprzętu.

http://www.optyczne.pl/index.html?test=aparat&test_ap=103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy zoom tym większa kaszana na zdjęciach. Zdecydowanie lepiej jest nabyć 2-3 stałoogniskowe :cool1: Cena niestety wyższa ale możliwości - bez porównania większe.

2-3 stałoogniskowe, to cena minimum x3 tele. masz rację, ale dla początkującego fotoamatora tele 70-300 moim zdaniem jest właściwy. Do 200 w sigmie z APO za niespełna 900 zł zdjęcia są naprawdę ok. jeśli załapie bakcyla, wtedy może myśleć o innych obiektywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...