Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ograniczenie prędkości przez temopomat??


zsakul85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

Od wczoraj jestem posiadaczem Audi A4 B5 2000r 1.9 115KM Avant TipTronic.

Mam takie pytanko: Czy jest możliwe by za pomocą tempomatu ustawić prędkość której nie można przekroczyć??

Wczoraj jadąc bawiłem się trochę tym tempomatem i później jak chciałem mu depnąć to nie chciał jechać powyżej 120 - 130 km/h.

Sprzedający twierdzi ze tego typu problemu nie miał ze jeszcze w piątek leciał tym autkiem do Poznania 160 km/h.

Jeśli ktoś zna może podobny problem to proszę o pomoc.

Chyba ze to nie wina tempomatu a np. przepływomierza lub N75 albo co gorsza TURBO ( ale raczej nie bo jadąc po mieście do 60km/h pięknie przyspieszał ).

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób diagnostyke może turbo zapyziałe

na tempomacie możesz tylko ustawić jedna zadana predkosc

do której mozna wracac po jednorazowym przesunieciu przełącznika +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wlałeś do baku jakiegoś syfu ??

przyznaj się, byłeś w Tesco nie tylko po zakupy ?? :cool1:

zdrowaś

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 nie ma takiej mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę

nawet o tym nie wiedziałem - muszę poszukać u siebie

no ale ja to w sumie szybko nie jeżdżę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 można ustawić taką prędkość, ale kończy się to tylko na sygnale ostrzegawczym i ikonce na FIS'ie.

w b5 jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, u nas w B5 też można ustawić dwie prędkości po przekroczeniu którejś z nich na FIS'ie pokazuje się ikonka o przekroczeniu i pipka. Ale to nie jest problem, który kolega ma. Dziwne, że autko nie chce dalej ciągnąć. I to tak nagle się stało, poprzedni właścicel z tego co pisałeś mówił Ci, że wszystko było ok. Posprawdzaj i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cały czas stawiam na trefne paliwo

no chyba że normalnie z butem jedzie, a na tempomacie nie chce

opisuj jeszcze raz, bo sam miałem kiedyś taki przypadek (BP, szlag by ich trafił ..... :angry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym ze nie tankowałem go jeszcze osobiście. Teraz jestem na wyjeździe służbowym ale w piątek nie omieszkam sprawdzić co i jak. Ja tankuje z reguły SHELL lub STATOIL. Jeśli chodzi o FIS'a to mam tylko takiego co pokazuje temp. i braki ( paliwko itp.) bez komputerka niestety :/ . Odezwę się w piętek wieczorkiem i powiem co i jak.

PS. Jeżeli dobrze rozumiem to napis AUS znaczy ze tempo. jest wyłączone całkowicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym ze nie tankowałem go jeszcze osobiście. Teraz jestem na wyjeździe służbowym ale w piątek nie omieszkam sprawdzić co i jak. Ja tankuje z reguły SHELL lub STATOIL. Jeśli chodzi o FIS'a to mam tylko takiego co pokazuje temp. i braki ( paliwko itp.) bez komputerka niestety :/ . Odezwę się w piętek wieczorkiem i powiem co i jak.

PS. Jeżeli dobrze rozumiem to napis AUS znaczy ze tempo. jest wyłączone całkowicie ??

wlej jeszcze raz na Shellu - mnie jeszcze nigdy nie zawiedli

w piątek czekamy na dalszą relację, bo to bardzo dziwne co piszesz

blokowanie prędkości przez tempomat - no takie rzeczy to tylko w erze .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. . . tempomat ok. Byłem w sobotę u mechanika włożył rękę pod maskę chwila diagnozy i . . . jest - czujnik ciśnienia dolotowego - a dokładnie jeden z króciec sie poluzował i w momencie jak silnik przy pred. ok 100 km/h potrzebuje wiecej mocy sie zacina i blokuje turbinę. Dzisiaj autko jedzie na naprawę . Napiszę co i jak z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...