Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Vag nie wykrywa połączenia z samochodem


pokson

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Sterowniki zainstalowane. Vag-com 10.6. Vag wykrywa mi kabel jako interfejs usb Ross-Tech VAG-COM. Po podłączeniu do samochodu (samochód odpalony) i wybraniu test nie wykrywa połączenia z wozem :/ Rozbierałem obudowe pod kierą, wtyczka cała, kable nie poucinane. Wie ktoś może czego to może być wina? Miałem w samochodzie zestaw głośno mówiący nie oryginalny. Zdemontowałem go, dalej to samo. W innych wątkach piszą żeby ustawienia portu COM zmienić tyle że ja nie mam takowego w menedżerze urządzeń... Dodam jeszcze że kabelek nie działa w innym samochodzie. Po podłączeniu czy do mojego czy to do innego samochodu dioda mrugnie na czerwono a potem odrazu świeci na zielono, więc połączenie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypuściłeś w błoto pieniądze na chińskiego klona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to dla klonów 10.6 jest odpowiednia procedura uruchamiania programu. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopytaj sprzedającego, jeśli jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopytaj sprzedającego, jeśli jest na forum.

Pierwsze co to pojade chyba na vaga do serwisu i wtedy sie wszystko wyjaśni... szczerze muwiąc to jestem troche wkur...... ale mam nadzieje ze to wina mojego systemu.

ps. Sprzedający wydaje się być pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na win7 odpalam, ale daje pełne prawa administratora. Próbowałem też na xp. Co najdziwniejsze na stacjonarnym pc mam kabel zainstalowany jako usb serial converter i USB serial port COM3 a na lapku tylko ross-tech coś tam usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na win7 jak narazie żaden chinczyk 10.6 nie będzie działał, nie pomogą żadne prawa administratora, kabel ma być wykrywany jako ross-tech, jak ci go wykrywa jako "usb serial converter i USB serial port ... coś tam" to uwaliłeś kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z xp 10.6 działa? Spróbuje jeszcze raz na XP wszystko zrobić. Co do wykrywania to wykrywa mi jako ross-tech na lapku czy to na siódemce czy na xp a na stacjonarnym jako usb i COM. No nic będe walczyć dalej. [br]Dopisany: 27 Luty 2011, 16:25_________________________________________________Niestety, na xp dalej to samo. Mam takie pytanko, czy na takim kablu mogę zainstalować polski vag? Albo może starsze wersje vag-coma? Z kablem wszystko wydaje się być oki. Dioda świeci, wykrywa jako usb. A jak uwalone mam złącze w samochodzie? Jak to można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na win7 jak narazie żaden chinczyk 10.6 nie będzie działał, nie pomogą żadne prawa administratora, kabel ma być wykrywany jako ross-tech, jak ci go wykrywa jako "usb serial converter i USB serial port ... coś tam" to uwaliłeś kabelek

Co Ty mowisz... Ja sie bawilem na 7 64 bitach i smigal i na Viscie tez 64 bitowej i byla to wersja 10.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na win7 napewno nie będzie działał, na xp powinien działać, jak uruchomisz na nim inna wersje vag-coma niż do niego dedykowana to uwalisz kabelek, no chyba że to oryginał :wink4:[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 22:17_________________________________________________

na win7 jak narazie żaden chinczyk 10.6 nie będzie działał, nie pomogą żadne prawa administratora, kabel ma być wykrywany jako ross-tech, jak ci go wykrywa jako "usb serial converter i USB serial port ... coś tam" to uwaliłeś kabelek

Co Ty mowisz... Ja sie bawilem na 7 64 bitach i smigal i na Viscie tez 64 bitowej i byla to wersja 10.6

na win7 jak narazie żaden chinczyk 10.6 nie będzie działał, nie pomogą żadne prawa administratora, kabel ma być wykrywany jako ross-tech, jak ci go wykrywa jako "usb serial converter i USB serial port ... coś tam" to uwaliłeś kabelek

Co Ty mowisz... Ja sie bawilem na 7 64 bitach i smigal i na Viscie tez 64 bitowej i byla to wersja 10.6

no to pierwsze słysze, ja próbowałem 2 kable 10.6 i na obydwu pod win7 miałem taki sam problem jak pokson, na xp śmigają, pytałem gościa który handluje tymi kablami i mi powiedział to co napisałem wyżej, no ale to było jakiś miesiąc temu , może coś się zmieniło :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na win7 jak narazie żaden chinczyk 10.6 nie będzie działał, nie pomogą żadne prawa administratora, kabel ma być wykrywany jako ross-tech, jak ci go wykrywa jako "usb serial converter i USB serial port ... coś tam" to uwaliłeś kabelek

Co Ty mowisz... Ja sie bawilem na 7 64 bitach i smigal i na Viscie tez 64 bitowej i byla to wersja 10.6

Nie wiem czy wiesz... ale każdy komputer jest inny... można by rzec ze każdy pc jest jak kobieta, jak nie trzaśniesz to się nie wyłączy :) a tak serio, są różne konfiguracje sprzętu pc tak jak każda "baba" jest inna i trzeba inną instrukcje obsługi do niej, może na twojej "babie" akurat się udało odpalić. Ja niestety nie mam tego szczęścia... Próbowałem odpalić na siódemce i xp a szmatławiec nie chce iść :) . Wie ktoś może jak sprawdzić, zdiagnozować złącze diagnostyczne w samochodzie czy działa tak jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod XP powinno Ci isc bez problemu, bez zbednych zabaw. Pisales cos ze sprawdzales tez w innym aucie - w nim sprawdzales pod 7 czy pod XP? jesli pod XP to cos nie bardzo z kablem jest... wylaczales taka jedna opcje? ;)[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 23:02_________________________________________________ps. tak czytajac Twoj post to Ty chyba tak twardo dosyc z ta swoja kobieta, slonych zup juz chyba nie gotuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod XP powinno Ci isc bez problemu, bez zbednych zabaw. Pisales cos ze sprawdzales tez w innym aucie - w nim sprawdzales pod 7 czy pod XP? jesli pod XP to cos nie bardzo z kablem jest... wylaczales taka jedna opcje? ;)[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 23:02_________________________________________________ps. tak czytajac Twoj post to Ty chyba tak twardo dosyc z ta swoja kobieta, slonych zup juz chyba nie gotuje :evil:

w innym aucie na siódemce sprawdzałem. Teraz przeinstalowałem system i będe testować różne wersje programów.

Słone zupy..... dawno takiej nie jadłem :)[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 10:52_________________________________________________Po długich wypocinach na necie wyszukałem coś takiego http://www.ross-tech.com/vag-com/aftermarket-radio.html niestety po angielsku :/ Mam nie oryginalne radio więc spróbuje je odłączyć i podpiąć vaga. Może pomoże :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.6 na Win7 nie działa - ponoć działa 10.6.2 ale osobiście nie sprawdzałem!

Spróbuj na XP z SP3 zainstalować bez aktywnego antywirusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz zupełnie przekombinowałem.... na windows 7 wykrywa kabel a na px z sp3 nie :/ wyskakuje błąd time error tak jak by kabel nie był zainstalowany, a jest :/ Tak czy siak odpiąłem radio ale dalej to samo, nie wykrywa połaczenia z samochodem a dioda w interfejsie świeci na zielono cały czas.

10.6 na Win7 nie działa - ponoć działa 10.6.2 ale osobiście nie sprawdzałem!

Spróbuj na XP z SP3 zainstalować bez aktywnego antywirusa

walne formata i spróbuje na świeżym systemie zainstalować.

ps. Chyba wybiore się do serwisu audi na vaga bo juz mnie nosi... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kablu mam papisane vag 106 dual-k & can <-> usb vag/iso interface. (chinol) Dzisiaj udało mi się namówić kabel do współpracy ze sterownikami od wirtualnego COMa ale dalej nie łączy z samochodem. Jadę dzisiaj do serwisu bo juz siły nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...