Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zacina się bagażnik, raz moge otworzyć a raz nie Avant


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu borykam sie z tylną klapa bagażnika gdyż po wymianie szyby zaczęla sie dziwnie zachowywać. Najpierw raz sie otwierała a raz sie nie dała otworzyc, pózniej zacieła sie i przez ok 2 dni nie mogłem sie wogóle dostac do bagażnika, az do wczoraj, kiedy to podjechałem do elektryka i jakimś cudem udalo mi się ja otworzyc. Elektryk zdjął tapicerke posprawdzał zamek, siłownik i mowił, że wszystko jest ok. Owszem wszystko działało ok, kilkakrotne otwieranie i zamykanie bagaznika jednym slowem wszystko działało jak nalezy az tu nagle dzis chce otworzyc bagażnik i znów ten sam problem nie moge otworzyć po kilku probach udało mi sie otworzyć i w tej chwili mam tak, kilka razy pod rzad wszystko działa a za ktrymś razem nie chce sie otworzyć i to nie ważne czy z pilota otwieram czy z kluczyka za kazdym razem tak samo nie ma na to reguły. Podejrzewam jedna rzecz a mianowicie ten przycisk ktory znajduje sie miedzy lampkami co podswietlaja tablice rejestracyjna. Zauwazylem, że jak sie otwiera bagażnik to ten przycisk wchodzi głebiej a wtedy kiedy klapa sie zablokuje to tak jakby troche płyciej wchodził i wtedy nie moge otworzyc. Czy jest taka mozliwośc aby tą listwe wyjąć i rozebrać i sprawdzic czy tam wszystko jest ok (tam chyba jest jakis elektro magnes) czy wogole ta listwa jest nierozbieralna i nie da sie jej naprawić? Jesli tak jest to musze chyba udać sie do ASO i kupić nowa, może ktoś wie ile taka listwa może kosztować i jaki numer katalogowy bo z tego co szukałem w Etce to mi wyszło, że numer 8E0 827 574 C i cena coś koło 300zł ale nie jestem pewny czy to ta listwa i czy ona jest kompletna. Może ktoś przerabiał podobny problem i wie jak sie za to zabrać albo co może być przyczyną, że sie tak bagażnik blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Postaram sie zrobić tak samo jak autor tamtego wątku być może i u mnie taki patent przyniesie dobry rezultat. A jak nie to w ostateczności pozostaje ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo podobnie z tym ze jak otworzyłem klape to nie zamknąłem. Siłownik po wyjęciu byl ok ale cos mnie podkusiło zeby go sprawdzić kilkadziesiąt razy. I tak na 30 zamknięć i otwarć 1 raz sie zablokował i nie dalo sie go inaczej odblokować jak ręcznie pociągnąć. Potem znowu dzialal z kilkanaście badź kilkadziesiąt razy i znowu zacięcie.

Kupilem nowy w ASO około 180 zł. teraz wszystko gra.

Tak było u mnie ale przypadki sa rożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słychać było u Ciebie, że siłownik chodził bo u mnie słychać, nawet jak pociągne za klamke to słyszę prace siłownika z tym, że nie moge otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie,po naciśnieciu klamki było słychać siłownik.Diagnoza siłownik sie kończył.Nie miał już na tyle"siły" żeby otworzyć klapy.Może się już przytarł.Wymian an nowy i juz 1.5 roku spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili sytuacja u mnie wyglada tak, rano raz sie otwierał raz nie a ok 15 wogole nie moglem sie dostac do bagażnika. Natomiast w tej chwili wszystko dziala bez zarzutów. Nie mam juz pomysłow co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku winny był wczesiej zalany moduł komfortu, zawsze działał przycisk na kluczyku natomiast przycisk na klapie w zalezności od widzi mi sie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...