Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Moc - słabszy od innych


Stochus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam audi a4 1.9 tdi afn 99r. Jeździłem już kilkoma samochodami z silnikami tdi 90, 110, 105 a tazke 115 i 116km. Moja wypada wsród nich słabo. Niby wkręca się na obroty, ale słabo. Bierze ok 1500/1600 obrotów, do 3000rpm max i potem koniec. Czasami zdarzy się, że nawet w tamtym zakresie słabiej bierze. Zmieniałem przepływomierz na próbę, ale nic sie nie zmieniło. Od czego zacząć? Zrobić logi? Czyścić turbinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował podmienić ten zawór N75 może pomoże

a ja bym spróbował zmienić turbinę, może pomoże :wallbash:

zrobi logi będzie jasne bez zbędnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk koledzy już wszystko powiedzieli :) logi to podstawa na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz możliwości zrobienia logów to ja profilaktycznie wywaliłbym EGR i kolektor ssący... Napewno będą całe w mazi olejowej i nie zaszkodzi wyczyścić... Oleje pozmieniałeś ? Jak filtry szczególnie paliwowy i powietrzny?? Moja wbrew pozorom jak na silniki diesla również zaczyna ciągnąć od 1500, ale od trzech do ok 4300 to już istna rakieta i w tym zakresie najlepiej ciągnie więc jak wyprzedzam dość szybko to redukcja w 3 i do spodu.. Przy tym kierownice nie zabrudzone ;). Sam jeździłem Toledo 110PS, Octavią 110PS i Borą 115 PS... Audi rzeczywiście jest jakby bardziej elastyczne i tuż po dodaniu gazu jest pewna dziura ułamek sekundy i dop później zaczyna ciągnąć, a w pozostałych idzie od zaraz tyle że to już silniki o nieco innej generacji bo nawet wizualnie się nieco różnią... Co do tej mocy natomiast to jest to moim zdaniem złudzenie ponieważ zmieżyłem się z kolegą Seatem na próbę i szczerze to moja niunia nawet jakby nieco lepiej szła... Moja dziewczyna kupiła sobie B6 1.9 AWX 130 PS i po zrobieniu nim kilku tys km stwierdzam, że od zera do 3 tys ciągnie pięknie aż miło w fotel wgniata natomiast powyżej tej partii moment już znacznie spada i moja 110 wcale nie jedzie od niej nic gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc:) Wiem od czego zacząć. Mam znajomego, który mi zrobi loga. Filtr paliwowy wymienię, powietrza jest nówka.

Przy redukcji z 5 na 4 przy 2/2.5tyś rpm mam wrażenie, że potrafi mi się czasem zdławić. Na gaz też czasem nie reaguje, czy mam cały czy tylko minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze co to wymien filtr paliwa bo przez niego moze dojsc do takich objawow jesli jest brudny,tym bardziej ze teraz temperatuiy niskie i konsystencja ropy jest dosc gesta.. Ja mialem znajomego ktory mial dwie a3, 90 i 110Ps. Ta 110 jechala jakby ciagla za soba 2 tony wegla. Okazalo sie ze jak sciagnal kolektor ssacy to w ogole nie bylo przelotu tylko jedna maziuga. Wyczyscil,poskladal i auto dostalo takiego buta ze 90 teraz tylko wacha po nim spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtr, dalej to samo. No to jade na logi- okazuje się, że silnik w znakomitej kondycji, tylko za mała dawka na pompie(mialo to podobno jakiś związak z wymianą rozrządu) Nie potrafię dokładnie wyjaśnić. Teraz jest już o wiele lepiej, chociaż dzisiaj umówiony jestem jeszcze na regulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to przy wymianie rozrządu nie ma ingerencji w dawkę paliwa pompy tylko samo założenie koła zębatego... Jeśli źle założymy koło pompy na pasku to wtedy mamy do czynienia z przestawionym zapłonem.... A czy autko odpala równo i czy nie chodzi zbyt głośno ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się znam, masz racje mowa była o przestawionym zapłownie, ale coś tam koło pompy regulował z lapkiem w rekach. Odpala ok i chodzi równo, ale dalej coś go dusi, chociaż jest mocniejszy[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 22:01_________________________________________________Dzisiaj wszystko zrobione, dawka ustawiona 1,8-2mg/suw i autko chodzi jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...