Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny licznik A4 96 rok


snicky25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie brzmi nastepujaco:

nie dziala mi sygnalizacja swiatel w liczniku czyli ten głosniczek piezo. Wiec rozebrałem licznik a tu ku mojemu zdziwieniu okazuje sie ze głsniczek jest wlutowany w płyte główna a co jeszcze dziwnego mam miejsce na wskaznik napiecia aku i cisnienia oleju a ich tam nie ma. Co jeszcze dziwnego

chcialem zmienic zarowki na biale led i zmyc czerwona larbe a tu zonk bo okazuje sie ze sa tam juz diody SMD czerwone .

Co to za licznik ? i czy moge go jakos rozbudowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zegarku masz cyfry (3,6,9,12) i wtyki 2x32, to ktoś zmienił kiedyś licznik na ten po I lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym lifcie?

Z

Jeśli w zegarku masz cyfry (3,6,9,12) i wtyki 2x32, to ktoś zmienił kiedyś licznik na ten po I lifcie.

tego co czytałem to diody w zegarach były dopiero po 2 lifcie. Ja mam po pierwszym i miałem zarówki i zdrapywałem farbe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym lifcie?

Z

Jeśli w zegarku masz cyfry (3,6,9,12) i wtyki 2x32, to ktoś zmienił kiedyś licznik na ten po I lifcie.

tego co czytałem to diody w zegarach były dopiero po 2 lifcie. Ja mam po pierwszym i miałem zarówki i zdrapywałem farbe.

Po I lifcie miały już diody, miałem w swoim (98 rok) UK-NSI, przeszły przez moje ręce VDO z benzyny 1.8 98 rok i też diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam dzieki za odp ja mam dwie kostki długie jedna fioletowa taka jakby a druga chyba zielona w kazdym razie moj licznik to UK-NSI

i skoro jest po I lifcie dlaczego nie ma zegara cisnienia oleju i aku ??

czy jak to wloze bedzie dzialac??

==================================================================================================

Kupie wskazniki cisnienia oleju i napiecia akumulatora do zegarow UK-NSIUK i listwe progowa zewnetrzną prawa przed-lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym lifcie?

Z

Jeśli w zegarku masz cyfry (3,6,9,12) i wtyki 2x32, to ktoś zmienił kiedyś licznik na ten po I lifcie.

tego co czytałem to diody w zegarach były dopiero po 2 lifcie. Ja mam po pierwszym i miałem zarówki i zdrapywałem farbe.

Po I lifcie miały już diody, miałem w swoim (98 rok) UK-NSI, przeszły przez moje ręce VDO z benzyny 1.8 98 rok i też diody.

No nie wiem jak mówiłem u mnie przy roczniku 97 mam licznik VDO i żarówki i brak wskaźnika ładoania i temp oleju. I na pewno jest po małym (I) lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum dokladal do swoich zegarów te 2 wskaźniki. Voltomierz powinien działać, a z temp. oleju nie będzie. Ten wskaznik potrzebuje 1 kabel w małej 4-pinowej kostce od czujnika temperatury oleju wkreconego w podstawe filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snicky25, sprawdź, czy przy podstawie filtra oleju masz luźną wtyczkę żeńską (zazwyczaj koloru czarnego). Jeśli tak to kupisz do licznika wskaźniki i czujnik temp oleju (ok. 20zł) i powinno działać.

Co do części to mam z anglika licznik VDO fis na części, jednak z tych dwóch co potrzebujesz działa tylko voltomierz, ale nie wiem czy do UK-NSI pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego licznik na czesci? chetnie kupie licznik po lifcie z angola

bo nie działa czujnik temp oleju, fis mocno blaknie i szybka zewnętrzna pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie wskazniki cisnienia oleju i napiecia akumulatora do zegarow UK-NSIUK i listwe progowa zewnetrzną prawa przed-lift

I myślisz, że zadziała. Skoro nie ma tych wskaźników, to i oprogramowanie licznika ich nie uwzględnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie wskazniki cisnienia oleju i napiecia akumulatora do zegarow UK-NSIUK i listwe progowa zewnetrzną prawa przed-lift

I myślisz, że zadziała. Skoro nie ma tych wskaźników, to i oprogramowanie licznika ich nie uwzględnia.

Zadziala.Akurat tutaj oprogramowanie nie ma nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...