Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa oświetlenie wnętrza w A4 B6. Który bezpiecznik sprawdzić?


letallec

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjęcie wiązki to rozbieranie pół auta.  Skoro napięcia nie dochodzą to musisz sprawdzić czy wychodzą ze sterownika komfortu na wiązkę. Jeżeli pozostawisz na dłuższy czas otwarte drzwi to moduł komfortu po pewnym czasie i tak odetnie lampki. Być może dlatego teraz także tylne nie świecą. Musisz pozamykać wszystkie drzwi, zaryglować auto pilotem, następnie ponownie otworzyć drzwi i sprawdzić czy lampki świecą. Być może masz zalany wodą moduł komfortu i to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym używaną lampkę bo są niedrogie i sprawdził czy ruszy. Być może to wina lampki skoro tył świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie potrafie założyć tej oslony z powrotem na przewody slupek/drzwi , czy ten plastik da sie wyciagnac podważając jakos czy trzeba ściągnąć boczek i go wypchnac od środka???IMG_20220213_115958.thumb.jpg.88f3108f420d90f143a458e0a6f01012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć boczek niestety ,odkręcić głośnik włożyć rękę i na górze i na dole sa zatrzaski i na środku też ściskasz je palcami i wypychasz później musisz to gume nałożyć żeby sztywno była na tym plastiku i wcisnąć razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 mam pytanko czy może w których pinach w wtyczce w lampce podsufitki powinno być zasilanie, bo rozumie że jednym pinem wchodzi zasilanie a pozostałymi wychodzi przez lampkę za przodu na tył i bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij najpierw profil aby było wiadomo o jakie auto, rocznik, silnik itd. chodzi. W zależności od modelu rocznika itp.  instalacje mogą różnić się od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Muskel1 napisał:

Uzupełnij najpierw profil aby było wiadomo o jakie auto, rocznik, silnik itd. chodzi. W zależności od modelu rocznika itp.  instalacje mogą różnić się od siebie.

Na pinie nr 3  (czerwono-żółty) powinno być +12V,  na pinie nr 2 (szaro-niebieski) powinien być +12 V po stacyjce. Na pinie nr 6 (brâzowy) powinna być masa (sprawdź czy też masz tam masę), piny 8,12,9 i 10 idą do tylnej lampki. Pin 5 idzie do modułu komfortu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Muskel1 napisał:

Na pinie nr 3  (czerwono-żółty) powinno być +12V,  na pinie nr 2 (szaro-niebieski) powinien być +12 V po stacyjce. Na pinie nr 6 (brâzowy) powinna być masa (sprawdź czy też masz tam masę), piny 8,12,9 i 10 idą do tylnej lampki. Pin 5 idzie do modułu komfortu. 

Wiesz cały sytuacja wygląda tak że wszystkie 3 lampki mają podświetlone przyciski ale zarówki nie świecą, wrócę do domu rozkręcę jeszcze raz lampkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Muskel1 napisał:

Na pinie nr 3  (czerwono-żółty) powinno być +12V,  na pinie nr 2 (szaro-niebieski) powinien być +12 V po stacyjce. Na pinie nr 6 (brâzowy) powinna być masa (sprawdź czy też masz tam masę), piny 8,12,9 i 10 idą do tylnej lampki. Pin 5 idzie do modułu komfortu. 

Napięcie jest ale +4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muskel1 napisał:

Na którym pinie?

@Muskel1na 2 i 3 ale zasilanie jest tez na 7 i 6(masa) czyli kabek brązowy i czarny

Edytowane przez Misi3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam podobny problem, wyjąłem aku i po ponownym montażu nie mam oświetlenia kabiny, oraz w lewych drzwiach cyka centralny, który nie reaguje pilota. Sprawdzałem bezpieczniki i sa ok, natomiast gdy wyjąłem bezpiecznik nr 24 to cykanie ustało i wróciło oświetlenie kabiny. Podmieniłem ten bezpiecznik ale problem nie ustąpił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy z oświetleniem itp. przyczyna okazała się skrzynka bezpiecznikowa. Same bezpieczniki były ok ale musiałem zastosować na ich końcówkach cienkie blaszki niklowe aby były grubsze i taki zabieg wyeliminował problem.

Edytowane przez towek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Możecie jeszcze podpowiedzieć gdzie szukać tego modułu komfortu? A4 B7 kabriolet z 2008, poproszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Darek55 napisał(a):

Siemka. Możecie jeszcze podpowiedzieć gdzie szukać tego modułu komfortu? A4 B7 kabriolet z 2008, poproszę...

A4 b7 sedan pod podłoga od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...