Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Sprzęgło


paczek081

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 250 tyś i jak pisałem wcześniej zaczęło ślizgać ale na razie przestało więc jeżdżę dalej, aż się rozsypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ernesto faktycznie daj cynk jak śmiga furacz po zmianie

moj furacz już po wymianie całego sprzęgiełka z dwumasem...na razie zrobiłem nim tylko 200km ale różnica w porównaniu ze starym sprzęgłem jest taka, że sprzęgiełko od razu ciągnie od samego początku reszta bez zmian czyli wszystko chodzi jak ta lala :good:

co było przyczyną wymiany??nie zgadniecie :gwizdanie:

otóż pękł kawałek plastyku osłaniającego łożysko oporowe i dostał się pod sprężyne talerzową w tarczy dociskowej...w ten sposób spręzyna nie dociskała z odpowiednią siłą tarczy do koła zamachowego i pojawiało się ślizganie sprzęgła... można powiedzieć że miałem peszka bo gdyby nie ten pęknięty plastyczek to bym śmigał dalej na moim sprzęgiełku...

ale jak już mechanior wymontował całą skrzyneczke to mówi za jedną robotą wymienić całość i masz spokoj na kolejna XXX tyś km :)

tak więc moje wymienione, nadal sprawne sprzęgło i dwumas pójdzie na sprzedaż gdyby był chętny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem inny przypadek

sprzeglo zaczelo sie slizgac w pazdzierniku a 30 tys km wczesniej wkladalem nowe wiec mowie co jest kur...? no i kupilem nowe sprzeglo,mechanior zdjal skrzynie i co sie okazalo-poszla tulejka prowadzaca sprzegla-jakas guma na niej i olej puszczalo na tarcze sprzegla :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...