Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] NAWIGACJA-nie wiem co kupic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Osobiscie polecam Becker cenowo troche wyzsza polka ale jesli chodi o jazde na zachod jest swietna,instynktowne menu 37 krajow Europy SW od Navteq,swietna grafika itd,jesli chodzi o Polske to Mapamap for Becker to jest kiepska ale podobno sprzedawane obecnie maja tez mape Navteq,osobiscie goraco polecam.

Opublikowano

Lukaszr, a możęsz coś więcej napisać jak pogodzic navi z palmtopem, jak to działa itp?

Ale w jakim sensie POGODZIĆ ???

Chodzi Tobie o to jak działa np. Automapa na palmtopie ???

Jeżeli tak to powiem Tobie, że rewelacja.

Zainstalowałem Automapę, mam konto na serwisie z punktami użytkowników (są fotoradary stacjonarne, przenośne, prawdopodobne suszarki, punkty gastronomiczne i setki innych kategorii).

Po Polsce praktycznie są zaznaczone wszystkie fotoradary stacjonarne - super rzecz.

Aktualizujesz kiedy chcesz jak masz dostęp do internetu.

Jeżdżę z tym już 1,5 roku i od tej pory mam spokój z fotoradarami (zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie do punktów) i mam też sporo stacji benzynowych, aptek, żarłodajni i innych punktów, które mnie interesują. Jak coś potrzebuję to moment i znajduje sobię.

Wiele razy już to się przydało.

Naprawdę polecam MIO + Automapa PL (jest też Automapa EUROPA).

Opublikowano

Ja od roku pomykam przez polskę z Automapą 4.

Potrzebne jest do niej pewne ograniczone zaufanie (potrafi poprowadzić przez polną drogę)

Ale ogólnie jest dobra. Mało się gubi i mało myśli

Używałem TomTOm i automapa jest lepsza.

poza tym koszt automapy to jakieś 300 zł (polska) plus palmtop drugie 300 (ja używam laptopa)

ja w ten sposób rozwiązałem nawigacyjny problem

Opublikowano

poza tym koszt automapy to jakieś 300 zł (polska) plus palmtop drugie 300 (ja używam laptopa)

ja w ten sposób rozwiązałem nawigacyjny problem

Nie wiem gdzie kupisz palmtopa za 300 zł chyba, że jakaś używka kiepsko wyposażona.

Co do laptopa to nie wiem jak to robisz, że z nim jeździsz. Po 1 gabaryty żeby gdzieś to upchnąć, a po 2 trzeba na niego na bok zerkać, bo przecież do szyby go nie przykleisz :)

Opublikowano

Ja od roku pomykam przez polskę z Automapą 4.

Potrzebne jest do niej pewne ograniczone zaufanie (potrafi poprowadzić przez polną drogę)

Ale ogólnie jest dobra. Mało się gubi i mało myśli

Używałem TomTOm i automapa jest lepsza.

poza tym koszt automapy to jakieś 300 zł (polska) plus palmtop drugie 300 (ja używam laptopa)

ja w ten sposób rozwiązałem nawigacyjny problem

Przyznam szczerze że jeszcze nie spotkałem nawigacji do której

nie trzeba by było mieć ograniczonego zaufania. Miałem już do

czynienia z kilkoma rodzajami i z różnym oprogramowaniem

i często mają potknięcia. Na co dzień jeżdżę z oryginalną

Audikowską MMI i też mnie kilka razy w balona zrobiła. :kwasny:

Opublikowano

Poddam pod rozwage jeszcze jedna mozliwosc:

Jezeli masz telefon z Symbianem (S60) to mozesz wgrac np. Garmina, Route 66 lub TomTom'a i miec nawigacje w telefonie.

Polecam Mapsource GPMapę 2007.3 lub City Navigator Europe 2008. Dzialaja z osobnym lub wbudowanym GPSem.

Zaleta sa niskie koszty- mam na mysli wersje testowe.

Edit:

POKRYCIE POLSKI Garmin:

Drogowe - 93 %

Adresowe - 70 %

Opublikowano

xxxWIELKIxxx i co ? kupiłeś coś w końcu ??

Opublikowano

a moim zdaniem jeśli to dla Twojego ojca to kup sprzęt typu PNA, nie będzie sie musiał bawić z menu w PDA, nie będzie musiał dowiadywać się 100 rzeczy które są wymagane żeby naprawić jak się Windows Mobile zawiesi, albo Auto Mapa wywali się w trakcie działania... ja używam PDA i wiem że nigdy bym ojcu swojemu go nie dal bo za trudne to dla niego, za to PNA- wciskasz przycisk ON, naciskasz w menu nawigacja, ustawiasz co chcesz i jedziesz... poza tym, jeśli Ty masz ochotę na zabawę z nim to zawsze można odblokować i używać czystego WinCE, przy zakupie uważaj tylko żeby żeby gps był oparty o chipset SirfStarIII, jest sprawdzony i śmiało można go polecać, fajnie jeśli jest wyjście na zewnętrzna antenę, ale nie koniecznie jest to potrzebne... a i jeszcze jedno, jeśli masz odblokowanego WinCE to możesz sobie wrzucać jaki tylko soft zapragniesz do nawigacji na europę najlepsze są: tom tom, i go, destinator; na Polskę to chyba AutoMapa4, jak będziesz kupował nie zwracaj uwagi na zainstalowany soft i tak dograsz swój. Podsumowując kup najtańszy PNA z SirfStarIII i tyle

Opublikowano

AdamDFO :thumbup: dla tego właśnie zaproponowałem to co zaproponowałem... FS Loox N100 :th:

Opublikowano

chciałem "domotywować" taki wybór, bo niektórzy piszą o rzeczach typu PDA+nawi, czy symbian+bt gps+nawi, a to zupełnie beznadziejne pomysły są jeśli idzie o kogoś kto sie na tym nie zna i możliwe że nie będzie miał ochoty zapoznawać się z tematem

Opublikowano

Temat jest NAWIGACJA-nie wiem co kupic -bardzo dobry temat i mysle ze bardzo przydatny - tutaj kolega szuka Navi dla swojego ojca i to w określonej cenie , ale z tego co widze wiele osób odwiedza ten temat a tez pewnie wiele osob chce sobie kupic Navi i stoi przed tym samym dylematem co wiekszosc z tych co ja juz maja nim ja kupili ....myślę ze fajnie że kazdy opisuje tu swój POMYSŁ na navigacje bo jesli to pomoże komuś w podjeciu decyzji to super poto jest forum ....

Opublikowano

Poczytałem troszkę i wydaje mi się że opcja PDA+navi jest całkiem ok.

Znalazłem takiego PDA:

http://pda.pl/news/508

chyba się zdecyduję. Tylko jeszcze nie wiem jaka jest róznica między MIO360 a 560.

Opublikowano

oczywiście, że jest OK, sam używam PDA do nawigacji, niestety o MIO słyszałem że ma słabiutki GPS i w deszczową pogodę, albo w wąskiej uliczce pomiędzy wysokimi budynkami myli się, efekt- jedziesz po tej uliczce a PaDAlec pokazuje że jedziesz po uliczce obok

ja osobiście używam: PDA- HTC Wizard + GPS po bluetooth Qstarz 818 na chipsecie MTK, największym plusem tego rozwiązania jest dużo dłuższy czas pracy obu urządzeń niż gdybym używał wbudowanego GPS (którego zresztą w moim PDA nie ma), biorąc pod uwagę że w samochodzie mam CB podłączone pod zapalniczkę, a nie chcę się obwieszać kablami, rozgałęziaczami itp to ma to znaczenie, do tego dochodzi fakt że w zewnętrznym GPS jest o wiele więcej miejsca na upchnięcie anteny niż pod obudową PDA, czego efektem są owe pomyłki i nie dokładność

Opublikowano

Poczytałem troszkę i wydaje mi się że opcja PDA+navi jest całkiem ok.

Znalazłem takiego PDA:

http://pda.pl/news/508

chyba się zdecyduję. Tylko jeszcze nie wiem jaka jest róznica między MIO360 a 560.

Dzisiaj bawiłem sie w sklepie nie dla idiotów Mio a 501 - jestem pod wrażeniem- bardzo mały, solidnie wykonany, aparat 2 Mpx z zoomem i lampą (bardzo ładne fotki robił) wbudowany telefon (nie trzeba nosic 2 urządzeń po kieszeniach) naprawde fajniutki ...

Opublikowano

Poczytałem troszkę i wydaje mi się że opcja PDA+navi jest całkiem ok.

Znalazłem takiego PDA:

http://pda.pl/news/508

chyba się zdecyduję. Tylko jeszcze nie wiem jaka jest róznica między MIO360 a 560.

Dzisiaj bawiłem sie w sklepie nie dla idiotów Mio a 501 - jestem pod wrażeniem- bardzo mały, solidnie wykonany, aparat 2 Mpx z zoomem i lampą (bardzo ładne fotki robił) wbudowany telefon (nie trzeba nosic 2 urządzeń po kieszeniach) naprawde fajniutki ...

jeden minus tego sprzętu (zresztą to samo co w moim) to procesor TI OMAP850 o taktowaniu 200mhz, za te pieniądze to lepiej kupić na allegro nowego SPV m650, ma lepszego procka i orange dodawał do niego pełny komplet nawigacyjny z automapą

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.