Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN]Przejście ze skrzyni automatycznej na manualną. Czy to możliwe?


straz

Rekomendowane odpowiedzi

witam . no ponoc jest i ja sie wlasnie sie zastanawiam bo koszt wsumie mniejszy niz naprawy skrzyni .mechanik ktory mi to ma robic mowi ze nie ma zadnych wiekszych problemow . niejedno autko juz przerabial w tym moje chyba :) bedzie . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest problem czy go nie ma??? :D niejasno to brzmi;) a jakie koszty? - czy odkupują resztki automata?? jak daleko idą przeróbki? ile się dopłaca?? pytam oczywiście bardzo ogólnie, chodzi mi o rzędy wielkości:) no i czy łatwo jest znaleźć w dobrym stanie manuala, najlepiej 6b..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra skrzynia manualna za 2500, gratuluje tego sukcesu :oklaski: wybacz ale nie wierze ze ktoś sprzeda Ci skrzynie manualna do Audi w tej cenie, no chyba ze bez części ze środka.

A co w tym takiego dziwnego? Czytaj dokładnie,koszt przeróbki 2500 zł z robocizna i cześciami,w tym skrzynia :evil: Samą skrzynię,oczywiście sprawna spokojnie mozna kupić za 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem trzeba będzie coś pogrzebać przy elektronice, sterownik automatu "porozumiewa" się z sterownikiem silnika. Więc coś na pewno trzeba kombinować i przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mechanik powiedzial ze koszt robocizny 400 zl i plus czesci czyli skrzynia ,sprzeglo,pedaly ,dzwignia ,pol osie mocowania lap no ogolny koszt przerobki jakies 2500 zl :)

ciekawa cena :mysli: zważywszy, że za samo wyciągnięcie skrzyni automatycznej liczą sobie 600 zł :>

na początku użytkowania :audi: też o tym myślałem, ale koszty o których mówiliśmy wahały się koło 6k, więc dałem sobie spokój :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teoretyczna chęć zamiany tiptronica na manualną 6b zmienia się sinusolidalnie - kiedy mi tiptronik zamula, bo mam ochotę pocisnąć to wyrzuciłbym go do śmieci, a kiedy toczę się spokojnie albo w korkach zaczynam czuć do niego ogromną sympatię:D

Powracając do tematu to pytanie czy za te 2500 biorą w rozliczenie ASB, jeśli tak to cena robi się bardziej wiarygodna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przerobki jest 400 zl a reszta w zaleznosci za ile kupi sie czesci . co do elektroniki to niewiem co i jak, wiem tylko ze mozna .trudno mi powiedziec jak z tiptronicem ale jak chcesz lcslooney moge podac ci numer telefonu i sie sam zapytasz gosciowi :)co i jak . :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem trzeba będzie coś pogrzebać przy elektronice, sterownik automatu "porozumiewa" się z sterownikiem silnika. Więc coś na pewno trzeba kombinować i przekładać.

Wystarczy zmienić kodowanie sterownika silnika w starszych modelach i już się nie pyta o skrzynię biegów. W młodszych autach, które mają CAN, już gorzej, ale zmiany w Cangateway i też można dać radę.

Jeszcze kwestia zdemontowania przekaźnika odcinającego rozrusznik, kiedy skrzynia jest na nieodpowiednim biegu, bo inaczej auto nie będzie chciało odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktrudno mi powiedziec jak z tiptronicem ale jak chcesz lcslooney moge podac ci numer telefonu i sie sam zapytasz gosciowi :)co i jak . :a4fan:

marcin0029 chętnie, dzięki i jeśli można to na pv, jadę w przyszłym mies na dogłębną diagnozę tiptronica bo coś mi zaczyna "mieszać", jeśli mi zaproponują remoncik za 3-4 k ( a przy moim przebiegu 260 tys. to ponoć prawdopodobne) to będę bardzo mocno zastanawiał się nad zamianą na manualną... [br]Dopisany: 11 Grudzień 2007, 13:16 _________________________________________________

Wystarczy zmienić kodowanie sterownika silnika w starszych modelach i już się nie pyta o skrzynię biegów. W młodszych autach, które mają CAN, już gorzej, ale zmiany w Cangateway i też można dać radę.

Jeszcze kwestia zdemontowania przekaźnika odcinającego rozrusznik, kiedy skrzynia jest na nieodpowiednim biegu, bo inaczej auto nie będzie chciało odpalać.

A możesz określić, że mój rocznik to niby które rozwiązanie ma?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...