Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A4 B8 2.0 143 KM a 2.0 170 KM jakie różnice w silniku ?


blackhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko jak powyżej jakie są różnice w silniku między tymi dwoma mocami ? co trzeba było by zmienić w 2.0 143 km aby mieć moc 170 km ? oczywiście nie mówię tu o Chiptuningu czy te silniki się czymś różnią że moją różne moce ? pewnie trzeba było by wymienić turbinę czy jest taka możliwość i co jeszcze trzeba zmienić , będę wdzięczny za pomoc .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

143 KM robisz samym programem na 180 z groszem.Natomiast wsadzajac turbo od mocniejszej wersji idziesz pod 200KM.O ile sie nie myle to tu nie ma takich duzych roznic jak w poprzedniej generacji 2.0 TDI na pompowtryskach.Tam 170KM mialo inny uklad zasilania paliwem , dwa IC zamiast jednego itp itd.W B8 masz i tu i tu FMIC pytanie czy mocniejsza wersja ma wydajniejszy wukld wtryskowy , tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za info może ktoś będzie wiedział czy coś jeszcze trzeba było by wymienić , ładne subarku ja właśnie wymieniłem STI w tej samej budzie na Audi , żal straszny bo STI jest genialnym samochodem a jeszcze miałem ładnie zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za info może ktoś będzie wiedział czy coś jeszcze trzeba było by wymienić , ładne subarku ja właśnie wymieniłem STI w tej samej budzie na Audi , żal straszny bo STI jest genialnym samochodem a jeszcze miałem ładnie zrobione :)

dlatego u mnie ma dozywocie :wink4:

szkoda ze kupiles FWD , ja tez po przesiadce z piewszego subaru zrobilem taki blad i wymienilem po roku na quattro bo nie dalem rady tym jezdzic.Oczywiscie poziej dokpilem sobie tez nowe subaru bo czegos jednak brakowalo w garazu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem quattro ale za B8 z dobrym wyposażeniem trza dać krocie :) a podobają mi się te ledowe światła hehe a jeszcze synek ma się urodzić za klika dni to wygoda mu się przyda :) i tylko mocy troszkę brakuje i dla tego pytam czy te silniki są podobne bo chipa można zrobić ale w tedy wydaje mi się że padnie szybko turbina i zarżnę silnik a jeśli się nie różnią i wystarczy turbo zmienić to jest to chyba warte :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem quattro ale za B8 z dobrym wyposażeniem trza dać krocie :) a podobają mi się te ledowe światła hehe a jeszcze synek ma się urodzić za klika dni to wygoda mu się przyda :) i tylko mocy troszkę brakuje i dla tego pytam czy te silniki są podobne bo chipa można zrobić ale w tedy wydaje mi się że padnie szybko turbina i zarżnę silnik a jeśli się nie różnią i wystarczy turbo zmienić to jest to chyba warte :)

pozdro

to prawa , ale nie jest tak zle ja jak sie przesiadlem z imprezy GT na 140 KM a4 w FWD bylem i tak bardzo milo zaskoczony dynamika.Co do chipa to mysle ze nie ma sie co obawiac , czy sie ma chipa czy nie jak sie nie umie dbac to i tak padnie.Obecne A4 juz ma zrobione ponad 30 tys po programie , zero poblemow. GT mialo program ja nim zrobilem prawie 50 tys i nic , obecny wlasciciel tez nie mail zadnych problemow , to samo STI tez jest zdlbane , przejechalo juz ponad 50 tys na tym setupie to samo.

Taka moja rada , jabym nie kombinowal z wymiana turbiny i duperelami ty bardziej ze te slabsze 143 CRy wychodza bardzlo lanie na 180-185KM mocniejsze i tak ponad 200 nie wyjda bolokuje je DPF.Zrob dobry prgram i starczy.Dla 10 KM nie warto sie babrac w wymiany turbo itp. itd.

pzrd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego turdzi ma rację

ja też poprzestałem na samym programie i jak na chwilę obecną wszystko gra i trąbi jak zespół kombi

nie wchodź w graty, bo nie ma sensu - mało co zyskasz, a bałagan i zakupy większe

rób program, podciągnij pod to co chociażby ja mam i gwarantuję, że nie będziesz narzekał

spoko/loko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam audi a4 z silnikiem własnie 2.0 tdi (105kw). Nigdy nie miałem do czynienia ze zmianą oprogramowania silników. Powiedzcie mi jak najłatwiej zwiększyć moc? Czy pisząc o programie macie na myśli wymianę obecnego oprogramowania silnika przez specjalizującą się w tym firmę na hamowni czy zakup tzw boxa z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam audi a4 z silnikiem własnie 2.0 tdi (105kw). Nigdy nie miałem do czynienia ze zmianą oprogramowania silników. Powiedzcie mi jak najłatwiej zwiększyć moc? Czy pisząc o programie macie na myśli wymianę obecnego oprogramowania silnika przez specjalizującą się w tym firmę na hamowni czy zakup tzw boxa z allegro?

nigdy w życiu żadnego boxa

tylko i wyłącznie oddaj auto do specjalisty nie będziesz miał później problemów z autem

jesteś z pomorskiego to polecam Ci Roberta z Gdańska(Tune-Up)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego chipa to ok 800-1000 zł , naprawdę warto bo autko się w tedy budzi.

Robimy kompletny zakres z Hamownią . Oprogramowanie jest specjalnie przygotowywane pod dany samochód , a nie tak jak większość wgrywa gotowce .

Po chipe nie traci się gwarancji ponieważ oprogramowanie jest wgrywane z oryginalnym VINem pojazdu.

W razie pytań służę pomocą .

Pozdrawiam

Jarosław Kwarciak

504 196 843

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...