Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wentylator klimy


rafalx11

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem problem z wentylatorem drugim czyli tym od klimy . Problem tkwi w tym ze po włączeniu klimatyzacji on się nie włącza , tak powinno być ? W drugim aucie takim samym wentylator odpala po włączeniu . Dodam jeszcze ze przy teście klimy na Vag-u też się nie włącza , a błędów niema . Doradźcie jak to z tym jest i co ewentualnie zrobić by to naprawić . Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a umnie się nie włącza gdzie szukać przyczyny ?

najpierw podłącz na krótko czy w ogóle działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki po południu to zrobię i zobaczymy . Jeżeli dochodzi to znaczy że coś z wiatrakiem ale jeżeli nie dochodzi to czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę Twój wątek, ponieważ mam identyczny problem.

Sprawdziłem: wentylator na krótko chodzi, czynnik w klimie jest ponieważ sprężarka się włącza i daje chłodkiem (sprawdzone w ogrzewanym garażu), po zwarciu czujnika temperatury w chłodnicy na jednym działa, na drugim nie, wygląda jakby nie działał "pierwszy" bieg. Bezpieczniki sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawdziłem na kostce prąd dochodzi po załączeniu klimy , przewody wyglądają na całe i nie ma przerwy więc wentylator nie działa co z tym zrobić ? Da się go naprawić czy szukać nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większosci przypadków da sie naprawic wentylator. U mnie wszystko było tak zapieczone ze nawet sie go nie dało rozebrac i kupilem nowke. Sprubuj, moze wystarczy wymienic szczotki i lozyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak najprościej go wyciągnąć ? Trzeba odchylić chłodnice i wyciągnąć wiązkę kabli aż do kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie wykrecalem. Ściąglem tylko tunel doprowadzajacy powietrze do filtra wykrecilem 1 srubke zabezpieczającą i wystarczy w 1 strone przekrecic wentylatorem i wychodzi a co do kabli to trzeba sciagnac osłone silnika dolną i wszystko widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.... co jest? Wszyscy zawsze przerabiają wyjmowanie wentylatora. A jeżeli wentylator jest sprawny? Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja tez proboje wyciagnac wenytlator, wykrecilem wketa i chce go przekreci zeby wyciagnac ale za chiny nie chce ruszyc sie na dole jest jakas zapadk czy cos takiego jak to odblokowac bo ciaglem naciskalem i nic dalej siedzi mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jednym z uchwytów jest takie plastikowe zabezpieczenie. Trzeba je odgiąć i przekręcic wentylator. 1 razem tez sie meczylem

no wlasnie jest na dole kolo kompresora ale nie wiesz kolego moze w ktora strone trzeba ja odgiac bo probowale we wszyskie strony i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...