Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Wentylator klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś zauważyłem problem z wentylatorem drugim czyli tym od klimy . Problem tkwi w tym ze po włączeniu klimatyzacji on się nie włącza , tak powinno być ? W drugim aucie takim samym wentylator odpala po włączeniu . Dodam jeszcze ze przy teście klimy na Vag-u też się nie włącza , a błędów niema . Doradźcie jak to z tym jest i co ewentualnie zrobić by to naprawić . Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

musi się włączać :wink4:

Opublikowano
  • Autor

no a umnie się nie włącza gdzie szukać przyczyny ?

Opublikowano

no a umnie się nie włącza gdzie szukać przyczyny ?

najpierw podłącz na krótko czy w ogóle działa
Opublikowano
  • Autor

Wychodzą z niego dwa kable bodajże i dokąd biegną ?

Opublikowano

Często przyczyną są zawieszone szczotki ja u siebie wyciągałem troche roboty jest ale można spróbować udeżyć w silnik żeby szczotki wskoczyły

Opublikowano

kostke laczącą masz pod zbiorniczkiem sspomagania. Sprawdz miernikiem czy w ogole napięcie dochodzi po wlaczeniu klimy

Opublikowano
  • Autor

oki po południu to zrobię i zobaczymy . Jeżeli dochodzi to znaczy że coś z wiatrakiem ale jeżeli nie dochodzi to czemu ?

Opublikowano

moze bezpiecznik? Najpierw sprawdz czy dochodzi napięcie. Przewaznie wina nie dzialajacego wentylatora jest wlasnie wentylator. Wymianialem go na jesien na nowy(140zl)

Opublikowano
  • Autor

oki wieczorem zobaczymy .

Opublikowano

Pociągnę Twój wątek, ponieważ mam identyczny problem.

Sprawdziłem: wentylator na krótko chodzi, czynnik w klimie jest ponieważ sprężarka się włącza i daje chłodkiem (sprawdzone w ogrzewanym garażu), po zwarciu czujnika temperatury w chłodnicy na jednym działa, na drugim nie, wygląda jakby nie działał "pierwszy" bieg. Bezpieczniki sprawne.

Opublikowano
  • Autor

A więc sprawdziłem na kostce prąd dochodzi po załączeniu klimy , przewody wyglądają na całe i nie ma przerwy więc wentylator nie działa co z tym zrobić ? Da się go naprawić czy szukać nowego ?

Opublikowano

w większosci przypadków da sie naprawic wentylator. U mnie wszystko było tak zapieczone ze nawet sie go nie dało rozebrac i kupilem nowke. Sprubuj, moze wystarczy wymienic szczotki i lozyska

Opublikowano
  • Autor

ok a jak najprościej go wyciągnąć ? Trzeba odchylić chłodnice i wyciągnąć wiązkę kabli aż do kostki ?

Opublikowano

ja nic nie wykrecalem. Ściąglem tylko tunel doprowadzajacy powietrze do filtra wykrecilem 1 srubke zabezpieczającą i wystarczy w 1 strone przekrecic wentylatorem i wychodzi a co do kabli to trzeba sciagnac osłone silnika dolną i wszystko widac

Opublikowano

Q.... co jest? Wszyscy zawsze przerabiają wyjmowanie wentylatora. A jeżeli wentylator jest sprawny? Co dalej?

Opublikowano
  • Autor

Aha to proste jutro będę rozbierał i zobaczymy co w nim siedzi . :hi:

Opublikowano

panowie ja tez proboje wyciagnac wenytlator, wykrecilem wketa i chce go przekreci zeby wyciagnac ale za chiny nie chce ruszyc sie na dole jest jakas zapadk czy cos takiego jak to odblokowac bo ciaglem naciskalem i nic dalej siedzi mocno

Opublikowano

przy jednym z uchwytów jest takie plastikowe zabezpieczenie. Trzeba je odgiąć i przekręcic wentylator. 1 razem tez sie meczylem

Opublikowano

przy jednym z uchwytów jest takie plastikowe zabezpieczenie. Trzeba je odgiąć i przekręcic wentylator. 1 razem tez sie meczylem

no wlasnie jest na dole kolo kompresora ale nie wiesz kolego moze w ktora strone trzeba ja odgiac bo probowale we wszyskie strony i nic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.